ឯកឧត្តម ប៉ា សុជាតិវង្ស បានអញ្ជើញចូលរួមជាគណៈអធិបតី ក្នុងព្រឹត្តិការណ៍បាល់ទាត់ មិត្តភាពសប្បុរសធម៌ ក្រោមមូលបទ រួមគ្នាដើម្បីសប្បុរសធម៌ និងប្រយុទ្ធប្រឆាំងគ្រឿងញៀន នៅពហុកីឡដ្ឋានជាតិអូឡាំពិក
Thu,02 May 2024 (Time 07:32 AM)
ឯកឧត្តម ប៉ា សុជាតិវង្ស បានអញ្ជើញចូលរួមជាគណៈអធិបតីក្នុងព្រឹត្តិការណ៍បាល់ទាត់មិត្តភាពសប្បុរសធម៌ ក្រោមមូលបទ រួមគ្នាដើម្បីសប្បុរសធម៌ និងប្រយុទ្ធប្រឆាំងគ្រឿងញៀន នៅពហុកីឡដ្ឋានជាតិអូឡាំពិក
នាល្ងាចថ្ងៃពុធ ទី០១ ខែ ឧសភា ឆ្នាំ២០២៤នេះ ឯកឧត្តម ប៉ា សុជាតិវង្ស ប្រធានគណៈកម្មការអប់រំ យុវជន កីឡា ធម្មការ សាសនា វប្បធម៌ វិចិត្រសិល្បៈ និងទេសចរណ៍ នៃរដ្ឋសភា ព្រមទាំង ឯកឧត្តម ជាសមាជិកគណៈកម្មការអប់រំ យុវជន កីឡា ធម្មការ សាសនា វប្បធម៌ វិចិត្រសិល្បៈ និងទេសចរណ៍ នៃរដ្ឋសភា បានអញ្ជើញចូលរួមជាគណៈអធិបតីក្នុងព្រឹត្តិការណ៍បាល់ទាត់មិត្តភាពសប្បុរសធម៌ ក្រោមមូលបទ « រួមគ្នាដើម្បីសប្បុរសធម៌ និងប្រយុទ្ធប្រឆាំងគ្រឿងញៀន » នៅពហុកីឡដ្ឋានជាតិអូឡាំពិក នារសៀលថ្ងៃទី១ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២៤។
ពិធីមនុស្សធម៌នេះ បានប្រារព្ធធ្វើឡើងក្រោមអធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់របស់ សម្តេចអគ្គមហាសេនាបតីតេជោ ហ៊ុន សែន ប្រធានព្រឹទ្ធសភា ដោយមានការអញ្ជើញចូលរួមពីថ្នាក់ដឹកនាំស្ថាប័ននីតិប្បញ្ញត្តិ នីតិប្រតិបត្តិ សមាជិកសមាជិកាព្រឹទ្ធសភា រដ្ឋសភា និងរាជរដ្ឋាភិបាល យ៉ាងច្រើនកុះករ ជាមួយវត្តមានប្រជាពលរដ្ឋមន្រ្តីរាជការយ៉ាងអធិកអធមជាទីបំផុត។
ក្នុងនាមជាគ្រូបង្វឹកកិត្តិយសក្រុមកីឡាបាល់ទាត់ សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន បានដឹកនាំ និងរៀបចំឱ្យមានព្រឹត្តិការណ៍ប្រកួតបាល់ទាត់ដើម្បីមនុស្សធម៌នេះឡើង និងបានអំពាវនាវឱ្យចូលរួមទស្សនាឱ្យបានច្រើនកុះករ ដើម្បីជំរុញចលនាមនុស្សធម៌ និងការប្រយុទ្ធប្រឆាំងគ្រឿងញៀន។ សម្តេចតេជោ ក៏បានអំពាវនាវសប្បុរសជនចូលរួមជួយថវិកា សម្រាប់ជួយមន្ទីរពេទ្យគន្ធបុប្ផាដែលកំពុងត្រូវការ សម្រាប់ព្យាបាលដល់កុមារកម្ពុជា ហើយសម្តេចតេជោ បានប្រកាសថា សម្តេច និង សម្តេចកិត្តិព្រឹទ្ធបណ្ឌិត បានចូលរួមថវិកា ចំនួន ២០០លានរៀល។
ជាការកត់សម្គាល់ក្រោយមានការអំពាវនាវរបស់ សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន ថ្នាក់ដឹកនាំ មន្រ្តីរាជការ និងប្រជាពលរដ្ឋ បានចូលរួមបរិច្ចាគថវិកាដើម្បីកម្លាំងមនុស្សធម៌នៅក្នុងសង្គមខ្មែរ ជួយគាំទ្រសកម្មភាពមន្ទីរពេទ្យគន្ធបុប្ផា ក្នុងការជួយសង្រ្គោះអាយុជីវិតកុមារកម្ពុជាយ៉ាងច្រើនផុសផុល ៕