ឯកឧត្តម សន្តិបណ្ឌិត សុខ ផល រដ្ឋលេខាធិការក្រសួងមហាផ្ទៃ និងជាប្រធានគណៈកម្មាការចំពោះកិច្ច បានអញ្ចើញជាអធិបតីភាពដឹកនាំកិច្ចប្រជុំ ស្តីពីរបាយការណ៍លទ្ធផលការងារបង្ក្រាបបទល្មើសឆបោកតាមប្រព័ន្ធអនឡាញ ក្នុងខេត្តព្រះសីហនុ និងលើកទិសដៅអនុវត្តបន្ត=================នៅថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ ១០រោច ខែចេត្រ ឆ្នាំថោះ បញ្ចស័ក ព.ស ២៥៦៧ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី២ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២៤ ឯកឧត្តម សន្តិបណ្ឌិត សុខ ផល រដ្ឋលេខាធិការក្រសួងមហាផ្ទៃ និងជាប្រធានគណៈកម្មាការចំពោះកិច្ចបង្ក្រាបបទល្មើសឆបោកតាមប្រព័ន្ធអនឡាញ បានអញ្ចើញជាអធិបតីភាពដឹកនាំកិច្ចប្រជុំស្តីពីរបាយការណ៍លទ្ធផលការងារបង្ក្រាបបទល្មើសឆបោកតាមប្រព័ន្ធអនឡាញក្នុងខេត្តព្រះសីហនុ និងលើកទិសដៅការងារសម្រាប់អនុវត្តបន្ត នៅសាលប្រជុំសាលាខេត្តព្រះសីហនុ ។ដោយមានការអញ្ជើចូលរួមពី ឯកឧត្តម ឧត្តមសេនីយ៍ឯក អ៊ុក ហៃសីឡា អគ្គនាយករង តំណាងអគ្គនាយកដ្ឋានអន្តោប្រវេសន៍ ឯកឧត្តម អភិបាលខេត្ត និងតំណាងស្ថាប័ននានាពាក់ព័ន្ធជាច្រើនរូប ។ ដើម្បីសំដៅរៀបចំសន្តិសុខ សណ្តាប់ធ្នាប់ក្នុងខេត្តព្រះសីហនុ ឲ្យកាន់តែមានភាពប្រសើរឡើង ស្របតាមប្រសាសន៍ដឹកនាំដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់របស់សម្តេចបវរធិតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រី កាលពីថ្ងៃទី១ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២៤ ស្តីពីការប្រគល់ភារកិច្ចអោយក្រសួងមហាផ្ទៃក្នុងការរៀបចំបញ្ហាសន្តិសុខ សណ្តាប់ធ្នាប់សាធារណ:ក្នុងខេត្តព្រះសីហនុ ។