លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ សែ វុទ្ធី បានអញ្ជើញជាអធិបតីដឹកនាំអង្គប្រជុំអន្តរក្រសួងត្រួតពិនិត្យ ប្រគល់ទទួល អគារ និងហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធមួយចំនួន នៅបញ្ជាការកងរាជអាវុធហត្ថខេត្តស្វាយរៀង============ស្វាយរៀង៖ នៅបញ្ជាការដ្ឋានកងរាជអាវុធហត្ថខេត្តស្វាយរៀង នាព្រឹកថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ ទី១៣ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២៤ លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ សែ វុទ្ធី មេបញ្ជាការរង កងរាជអាវុធហត្ថលើផ្ទៃប្រទេស តំណាងលោកនាយឧត្តមសេនីយ៍ សៅ សុខា អគ្គមេបញ្ជាការរង នៃកងយោធពលខេមរភូមិន្ទមេបញ្ជាការ កងរាជអាវុធហត្ថលើផ្ទៃប្រទេស បានអញ្ជើញជាអធិបតីភាពក្នុងការដឹកនាំអង្គប្រជុំអន្តរក្រសួងត្រួតពិនិត្យ ប្រគល់ទទួល អគារ និងហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធមួយចំនួននៅបញ្ជាការកងរាជអាវុធហត្ថខេត្តស្វាយរៀង។ សមាសភាពចូលរួមមាន៖ ឯកឧត្តម អគ្គនាយរងនៃអគ្គនាយកដ្ឋានទ្រព្យសម្បត្តិរដ្ឋ និងចំណូលមិនមែនសារពើពន្ធ លោកស្រី តំណាងនាយកដ្ឋានមហាផ្ទៃ ការពារជាតិ និងស្ថាប័នរដ្ឋធម្មនុញ្ញនៃអគ្គនាយកដ្ឋានសម្របសម្រួលកិច្ចការផ្ទៃក្នុងទីស្តីការគណៈរដ្ឋមន្ត្រី លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ នាយករង នាយកដ្ឋានវិស្វកម្មក្រសួងការពារជាតិ ឯកឧត្តម អភិបាលរង នៃគណអភិបាល ខេត្តស្វាយរៀង លោក ឧត្តមសេនីយ៍ត្រី មេបញ្ជាការកងរាជអាវុធហត្ថ ខេត្តស្វាយរៀង លោក ឧកញ៉ា និងលោកតំណាងភាគីឯកជនព្រមទាំងសមាជិកគណៈកម្មការអន្តរក្រសួង។ លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ សែ វុទ្ធី បានមានប្រសាសន៍ថ្លែងអំណរគុណ ឯកឧត្តម លោកឧកញ៉ា លោក លោកស្រី ព្រមទាំងសមាជិកគណៈ កម្មការអន្តរក្រសួងដែលបានចំណាយពេលវេលាដ៏មានតម្លៃអញ្ជើញចូលរួមប្រជុំគណៈកម្មការអន្តរក្រសួងក្នុងថ្ងៃនេះតាមកាអញ្ជើញ ដោយអនុវត្តតាមការណែនាំ និង ចាត់តាំងពីសំណាក់លោកនាយឧត្តមសេនីយ៍ សៅ សុខា ឱ្យចុះត្រួតពិនិត្យ ប្រគល់ ទទួលអគារ និងហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធមួយចំនួននៅបញ្ជាការដ្ឋានកងរាជអាវុធហត្ថខេត្តស្វាយរៀង។ក្នុងឱកាសនោះផងដែរលោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ មេបញ្ជាការរង បានជម្រាបជូនឯកឧត្តម លោកឧកញ៉ា លោក លោកស្រី សមាជិកទាំងអស់ដែលមាន វត្តមានក្នុងអង្គប្រជុំក្នុងពេលនោះថា អនុវត្តតាមសារាចរណែនាំលេខ១១០៧ សជណ.មយ ចុះថ្ងៃទី២៥ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២០ របស់ទីស្តីការគណៈរដ្ឋមន្ត្រី ស្តីពីករណីសុំដោះដូរទីតាំងបញ្ជាការដ្ឋានកងរាជអាវុធហត្ថខេត្តកំពង់ចាម ព្រៃវែង ខេត្តស្វាយរៀង និងលិខិតបទដ្ឋានមួយចំនួនទៀតដែលពាក់ព័ន្ធ ក្នុងការសម្រេចករណីសុំដោះដូរទីតាំងបញ្ជាការដ្ឋានកងរាជអាវុធហត្ថខេត្តស្វាយរៀង និងមូលដ្ឋាន កងរាជអាវុធហត្ថស្រុករំដួល។ ពិតហើយកន្លងមកកិច្ចការងារទាំងនេះក្រុមការងារអន្តរក្រសួងបានធ្វើការយ៉ាងមមាញឹកក្នុងកិច្ចការងារចុះពិនិត្យសិក្សាវាយតម្លៃលើករណីដោះដូរទីតាំងទីបញ្ជាការកងរាជអាវុធហត្ថខេត្តស្វាយរៀង និងមូលដ្ឋានកងរាជអាវុធហត្ថស្រុករំដួល ជាថ្នូរនឹងការកសាងអគារ និងហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធចាំបាច់មួយចំនួននៅក្នុងអង្គភាព៕