លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ហេង វុទ្ធី ស្នងការនគរបាលខេត្តកំពង់ចាម អញ្ជើញដឹកនាំកិច្ចប្រជុំ បូកសរុបលទ្ធផល កិច្ចប្រតិបត្តិការ រក្សាសន្តិសុខសង្គម ការងារនគរបាល និងសមាគមន៍ប្រចាំខែឧសភា-ឆមាសទី១ ឆ្នាំ២០២៤ និងលើកទិសដៅអនុវត្តបន្ដ
Fri,14 June 2024 (Time 12:11 PM)
លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ហេង វុទ្ធី អញ្ជើញដឹកនាំកិច្ចប្រជុំបូកសរុបលទ្ធផលកិច្ចប្រតិបត្តិការរក្សាសន្តិសុខសង្គម ការងារនគរបាល និងសមាគមន៍ប្រចាំខែឧសភា-ឆមាសទី១ ឆ្នាំ២០២៤ និងលើកទិសដៅអនុវត្តបន្ដ
នៅព្រឹកថ្ងៃសុក្រ ទី១៤ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២៤នេះ លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ហេង វុទ្ធី ស្នងការនគរបាលខេត្តកំពង់ចាម អញ្ជើញដឹកនាំកិច្ចប្រជុំបូកសរុបលទ្ធផលកិច្ចប្រតិបត្តិការរក្សាសន្តិសុខសង្គម ការងារនគរបាល និងសមាគមន៍ប្រចាំខែឧសភា-ឆមាសទី១ ឆ្នាំ២០២៤ និងលើកទិសដៅអនុវត្តបន្ដ ។ ដោយមានការអញ្ជើញចូលរួមក្នុងកិច្ចប្រជុំពី លោក-លោកស្រី ស្នងការរង លោកអនុប្រធានផែន លោក-លោកស្រី នាយការិយាល័យជំនាញ លោកអធិការនគរបាលស្រុក/ក្រុងទាំង១០ លោក-លោកស្រីអធិការរង ទទួលដឹកនាំផែននគរបាលយុត្តិធម៌, សន្តិសុខ, ប្រឆាំងគ្រឿងញៀន និងដឹកនាំកិច្ចការប៉ុស្តិ៍នគរបាលរដ្ឋបាល និងលោកនាយប៉ុស្តិ៍នគរបាលទាំង១០៩ ឃុំ/សង្កាត់ ។
តាមរបាយការណ៍របស់លោកឧត្តមសេនីយ៍ត្រី វ៉ា សុធារ៉ា ស្នងការរងទទួលការងារសេនាធិការ បានបញ្ជាក់ឱ្យដឹងថាជាលទ្ធផលប្រចាំខែឧសភា និងឆមាសទី១ ឆ្នាំ២០២៤នេះ ក្រោមការដឹកនាំរបស់លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ហេង វុទ្ធី ស្នងការនគរបាលខេត្តកំពង់ចាម រក្សាបាននូវសភាពការណ៍សន្តិសុខក្នុងភូមិសាស្រ្តខេត្តកំពង់ចាម បានល្អប្រសើរ ពុំមានអ្វីកើតឡើងគួរឱ្យកត់សម្គាល់ឡើយ។
ក្នុងកិច្ចនេះដែរ លោកឧត្តមសេនីយ៍ស្នងការ បានមានប្រសាសន៍កោតសរសើរដល់កងកម្លាំងនគរបាលទាំងអស់ដែលបានសហការល្អជាមួយអាជ្ញាធរមូលដ្ឋាន ខិតខំទប់ស្កាត់ និងបង្ក្រាបរាល់សកម្មភាពបទល្មើស ក្នុងនោះមានសកម្មភាពក្មេងទំនើង ដែលកម្លាំងជំនាញបានបន្ដយុទ្ធនាការបង្ក្រាបដូចភ្លើងរលឹម។ ជាមួយគ្នានោះដែរ ក្នុងកិច្ចការពារសន្តិសុខ រក្សសុវត្ថិភាព សណ្តាប់ធ្នាប់សាធារណៈជូនប្រជាពលរដ្ឋបានយ៉ាងល្អប្រសើរ និងក្នុងកិច្ចការពារសន្តិសុខតាមការិយាល័យបោះឆ្នោតជ្រើសរើសក្រុមប្រឹក្សាខេត្ត-ក្រុង-ស្រុក អាណត្តិទី៤ ប្រកបដោយក្រមសីលធម៌វិជ្ជាជីវ: នគរបាលជាតិ និងបានដឹកនាំកងកម្លាំងបានយ៉ាងល្អ ជាពិសេសយកចិត្តទុកដាក់ខ្លាំងក្នុងការកសាង និងអភិវឌ្ឍន៍អង្គភាព ជាបន្តបន្ទាប់ ។
ជាចុងក្រោយលោកឧត្តមសេនីយ៍ស្នងការ ក៏បានណែនាំឱ្យមន្ត្រីនគរបាលទាំងអស់ធ្វើការផ្សព្វផ្សាយដល់បងប្អូនប្រជាពលរដ្ឋ និងសាច់ញាតិ សូមចូលរួមគោរពច្បាប់ចរាចរណ៍ទាំងអស់គ្នាដើម្បីកាត់បន្ថយអត្រាគ្រោះថ្នាក់ចរាចរណ៍ឱ្យមកនៅកម្រិតអតិបរមា ៕