លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ សែ វុទ្ធី មេបញ្ជាការរងកងរាជអាវុធហត្ថលើផ្ទៃប្រទេស និងលោកជំទាវ បានអញ្ជើញនាំយកនូវ ទៀនព្រះវស្សា និងទេយ្យវត្ថុវេរប្រគេន ដល់ព្រះសង្ឃគង់ចាំ ព្រះវស្សាចំនួន៤វត្ត នៅក្រុងបាវិត ខេត្តស្វាយរៀង
Wed,31 July 2024 (Time 08:55 AM)
លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ សែ វុទ្ធី មេបញ្ជាការរងកងរាជអាវុធហត្ថលើផ្ទៃប្រទេស និងលោកជំទាវ បានអញ្ជើញនាំយកនូវទៀនព្រះវស្សា និងទេយ្យវត្ថុវេរប្រគេន ដល់ព្រះសង្ឃគង់ចាំព្រះវស្សាចំនួន៤វត្ត នៅក្រុងបាវិត ខេត្តស្វាយរៀង
ស្វាយរៀង៖ នៅព្រឹកថ្ងៃអង្គារ ទី៣០ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២៤ លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ សែ វុទ្ធី មេបញ្ជាការរងកងរាជអាវុធហត្ថលើផ្ទៃប្រទេស និងលោកជំទាវ ឯកឧត្តម ខាំ សុផារី ព្រះរាជអាជ្ញានៃអយ្យការអមសាលាដំបូងខេត្តស្វាយរៀង និងលោកជំទាវ លោកឧត្តមសេនីយ៍ត្រី សុខា រ៉ានាថ មេបញ្ជាការកងរាជអាវុធហត្ថខេត្តស្វាយរៀង ព្រមទាំងសហការីបានអញ្ជើញនាំយកនូវទៀនព្រះវស្សា និងទេយ្យវត្ថុវេរប្រគេនដល់ព្រះសង្ឃគង់ចាំព្រះវស្សាចំនួន៤វត្តគឺ៖ វត្តព្រៃយាយ, វត្តតាឡុក, វត្តពោធិ៍ថ្មី និងវត្តតាពៅស្ថិតនៅក្នុងសង្កាត់បាវិត ក្រុងបាវិត ខេត្តស្វាយរៀង ។
ដោយក្នុងមួយវត្តលោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ និងលោកជំទាវ ព្រមទាំងសហការីបានប្រគេនទៀនព្រះវស្សាចំនួន៤គូរ, អង្ករចំនួន៤បាវ, មីម៉ាម៉ាចំនួន២០កេស, ទឹកដោះគោខាប់ចំនួន៤កេស, ត្រីខកំប៉ុងចំនួន៤កេស, ទឹកក្រូចចំនួន២០កេស, ទឹកត្រីចំនួន២០យួរ,ទឹកសុីអុីវចំនួន២០យួរ,ទឹកបរិសុទ្ធចំនួន ២០កេស, ស្ករសចំនួន២០គីឡូក្រាម, ប៊ីចេងចំនួន ២០គីឡូក្រាម, តែចំនួន៤កញ្ចប់ធំ, ធូបចំនួន៤ដុំ, ទៀនចំនួន៤ដុំ, នំធុងចំនួន៨ធុង និងប្រគេនសាដកដល់ព្រះសង្ឃចំនួន៨០អង្គ សរុបបច្ច័យចំណាយទាំងអស់ចំនួន=១៩,៣៣៦,៥០០រៀល និងបច្ច័យកសាងវត្តចំនួន=១៣៥០ដុល្លារ ផងដែរ៕