ឯកឧត្តម លូ គឹមឈន់ ប្រធានក្រុមការងាររាជរដ្ឋាភិបាលចុះមូលដ្ឋានស្រុកស្រីសន្ធរ អញ្ជើញជាអធិបតីភាពក្នុងពិធីសំណេះសំណាលជាមួយបេក្ខជនប្រឡងសញ្ញាបត្រមធ្យមសិក្សាទុតិយភូមិ សម័យប្រឡង និងលោកគ្រូ អ្នកគ្រូ នៅវិទ្យាល័យស្រីសន្ធរ===================(ស្រុកស្រីសន្ធរ)៖នៅព្រឹកថ្ងៃព្រហស្បត្តិ៍ ១០កើត ខែអស្សុជ ឆ្នាំម្សាញ់ សប្តស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៦៩ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី២ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២៥ ឯកឧត្តម លូ គឹមឈន់ ប្រតិភូរាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជាទទួលបន្ទុកអគ្គនាយកកំពង់ស្វ័យតក្រុងព្រះសីហនុ និងជាប្រធានក្រុមការងាររាជរដ្ឋាភិបាលចុះមូលដ្ឋានស្រុកស្រីសន្ធរ អញ្ជើញជាអធិបតីភាពក្នុងពិធីសំណេះសំណាលជាមួយបេក្ខជនប្រឡងសញ្ញាបត្រមធ្យមសិក្សាទុតិយភូមិ សម័យប្រឡងថ្ងៃទី២៨ខែសីហា ឆ្នាំ២០២៥ និងលោកគ្រូ អ្នកគ្រូ បង្រៀនថ្នាក់ទាំង១២ ចំនួន ៧៥៨នាក់។ ដោយមានការអញ្ជើញចូលរួមពី វិសុទ្ធ មុនី រស់ លីមខូយ ព្រះធម្មរគណខេត្ត និងជាព្រះអនុគណស្រុកស្រីសន្ធរ ឯកឧត្តម ឈួន វិន រដ្ឋលេខាធិការក្រសួងសាធារណៈការ និងដឹកជញ្ជូន ឯកឧត្តម ផេន សុផល អភិបាលរង នៃគណៈអភិបាលខេត្តកំពង់ចាម តំណាងឯកឧត្តមអភិបាលខេត្ត ក្រុមការងាររាជរដ្ឋាភិបាលចុះឃុំទាំង១៤ គណៈអភិបាលស្រុក ក្រុមប្រឹក្សាស្រុក មេឃុំ យុវជនស្រុក សាលារៀន នៅវិទ្យាល័យស្រីសន្ធរ ។កម្មវិធីនេះដែល ឯកឧត្តមប្រធានបានឧបត្ថម្ភ សម្ភារៈ និងថវិកា ជូនដល់៖សិស្សនិទ្ទេស (A) ចំនួន ១៨នាក់ ទទួលបានម៉ូតូ Honda Wave 110 ចំនួន ០១គ្រឿង មួកសុវត្ថិភាពចំនួន០១ រួមជាមួយថវិកា ព្រះអនុគណស្រុកស្រីសន្ធរ ចំនួន ១០០ដុល្លារអាមេរិក ២)សិស្សនិទ្ទេស (B) ចំនួន ៦៣នាក់ ម្នាក់ៗទទួលបានថវិកា ២០០.០០០រៀល ៣)សិស្សនិទ្ទេស (C) ចំនួន ១៣១នាក់ ម្នាក់ៗទទួលបានថវិកា ១០០.០០០រៀល ៤)សិស្សនិទ្ទេស (D) ចំនួន ២១៩នាក់, (E) ចំនួន ១១៦នាក់ ម្នាក់ៗទទួលបានថវិកា ៥០.០០០រៀល រួមជាមួយនាយកសាលា លោកគ្រូ អ្នកគ្រូ ថ្នាក់ទី១២ ចំនួន ១២៨នាក់ ម្នាក់ៗទទួលបានថវិកាចំនួន ១០០.០០០រៀល និងមន្ត្រីរាជការនៃរដ្ឋបាលស្រុក ចំនួន ៣២នាក់ ម្នាក់ៗទទួលបានថវិកាចំនួន ៥០.០០០រៀល ។