លោក ប៊ិន ឡាដា អភិបាលស្រុកស្រីសន្ធរ អញ្ចើញចូលរួមពិធីសំណេះសំណាលជាមួយសិស្សប្រលងជាប់សញ្ញាបត្រមធ្យមសិក្សាទុតិយភូមិ សម័យប្រឡង និងលោកគ្រូ អ្នកគ្រូ ក្រោមអធិបតីភាពឯកឧត្តម លូ គឹមឈន់
Fri,03 October 2025 (Time 07:46 AM)
(ស្រុកស្រីសន្ធរ)៖នៅថ្ងៃព្រហស្បត្តិ៍ ១០កើត ខែអស្សុជ ឆ្នាំម្សាញ់ សប្តស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៦៩ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី២ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២៥ លោក ប៊ិន ឡាដា អភិបាលស្រុកស្រីសន្ធរ បានអញ្ចើញចូលរួមពិធីសំណេះសំណាលជាមួយសិស្សប្រលងជាប់សញ្ញាបត្រមធ្យមសិក្សាទុតិយភូមិ សម័យប្រឡងថ្ងៃទី២៨ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២៥ និងលោកគ្រូ អ្នកគ្រូ បង្រៀនថ្នាក់ទាំង១២ ចំនួន ៧៥៨នាក់ ក្រោមអធិបតីភាពឯកឧត្តម លូ គឹមឈន់ ប្រតិភូរាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជាទទួលបន្ទុកអគ្គនាយកកំពង់ស្វ័យតក្រុងព្រះសីហនុ និងជាប្រធានក្រុមការងាររាជរដ្ឋាភិបាលចុះមូលដ្ឋានស្រុកស្រីសន្ធរ ។
ដោយមានការអញ្ជើញចូលរួមពី វិសុទ្ធ មុនី រស់ លីមខូយ ព្រះធម្មរគណខេត្ត និងជាព្រះអនុគណស្រុកស្រីសន្ធរ ឯកឧត្តម ឈួន វិន រដ្ឋលេខាធិការក្រសួងសាធារណៈការ និងដឹកជញ្ជូន ឯកឧត្តម ផេន សុផល អភិបាលរង នៃគណៈអភិបាលខេត្តកំពង់ចាម តំណាងឯកឧត្តមអភិបាលខេត្ត ក្រុមការងាររាជរដ្ឋាភិបាលចុះឃុំទាំង១៤ គណៈអភិបាលរងស្រុក ក្រុមប្រឹក្សាស្រុក មេឃុំ យុវជនស្រុក សាលារៀន នៅវិទ្យាល័យស្រីសន្ធរ ។
កម្មវិធីនេះដែល ឯកឧត្តមប្រធានបានឧបត្ថម្ភ សម្ភារៈ និងថវិកា ជូនដល់ ៖
-សិស្សនិទ្ទេសA ចំនួន ១៨នាក់ ទទួលបាន ម៉ូតូWEVA 100 ១គ្រឿង និងមួកសុវត្ថិភាព១ និង វិសុទ្ធ មុនី រស់ លីមខូយ ព្រះធម្មរគណខេត្ត និងជាព្រះអនុគណស្រុកស្រីសន្ធរ ឧបត្ថម្ភថវិកា ១០០$