ជំនួបសវនាការ រវាងរដ្ឋបាលខេត្តកំពង់ចាម និងគណៈគណៈកម្មការអប់រំ យុវជន កីឡា ធម្មការ សាសនា វប្បធម៌ វិចិត្រសិល្បៈ និងទេសចរណ៍ នៃរដ្ឋសភា (គណៈកម្មការទី៧) ដឹកនាំដោយឯកឧត្តម ប៉ា សុជាតិវង្ស ប្រធានគណៈកម្មការ
Wed,22 January 2025 (Time 08:11 AM)
នៅថ្ងៃអង្គារ​ ៨រោច​ ខែបុស្ស​ ​ឆ្នាំរោង​ ឆស័ក​ ព.ស.២៥៦៨​ ត្រូវ​នឹង​ថ្ងៃ​ទី​២១​ ខែមករា​ ឆ្នាំ​២០២៥ ឯកឧត្តម អ៊ុន ចាន់ដា អភិបាលនៃគណៈអភិបាលខេត្តកំពង់ចាម និងឯកឧត្តម ខ្លូត ផន ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាខេត្ត បានដឹកនាំគណៈប្រតិភូខេត្ត អញ្ជើញចូលរួមក្នុងជំនួបសវនាការ ជាមួយគណៈប្រតិភូគណៈកម្មការអប់រំ យុវជន កីឡា ធម្មការ សាសនា វប្បធម៌ វិចិត្រសិល្បៈ និងទេសចរណ៍ នៃរដ្ឋសភា (គណៈកម្មការទី៧) ដែលដឹកនាំដោយឯកឧត្តម ប៉ា សុជាតិវង្ស ប្រធានគណៈកម្មការ ដែលជំនួបនេះធ្វើឡើងសាលប្រជុំសាលាខេត្តកំពង់ចាម។
ក្នុងជំនួបសវនាការនេះមានគោលបំណងឈ្វេងយល់ពីស្ថានភាពទូទៅរបស់ខេត្ត និងរបាយការណ៍វឌ្ឍនភាពការងារ បញ្ហាប្រឈម និងទិសដៅការងារពាក់ព័ន្ធនឹងវិស័យទាំង៤ រួមមាន: វិស័យអប់រំ យុវជន កីឡា ធម្មការ សាសនា វប្បធម៌ វិចិត្រសិល្បៈ និងទេសចរណ៍។
អភិបាលខេត្តកំពង់ចាម បានបង្ហាញអំពីរបាយការណ៍វឌ្ឍនភាពគ្រប់វិស័យរបស់ខេត្ត ជូនដល់គណៈកម្មាធិការអប់រំយុវជនកីឡា វប្បធម៌ វិចិត្រសិល្បៈសាសនា ធម្មការ និងទេសចរណ៍នៃរដ្ឋសភា។
ឯកឧត្តម ប៉ា សុជាតិវង្ស ប្រធានគណៈកម្មការ បានកោតសរសើរចំពោះការផ្ដួចផ្ដើមជំរុញចលនាប្រឡងប្រណាំងតាមបណ្ដាឃុំសង្កាត់ ទូទាំងខេត្ត ដែលមានតួអង្គសំខាន់ទាំង៥ គឺ មេឃុំ ស្មៀននគរបាលប៉ុស្តិ៍ នាយកសាលានិងប្រធានមណ្ឌលសុខភាពឃុំ សំដៅលើកកម្ពស់សេវាសាធារណៈឲ្យកាន់តែប្រសើរឡើង ទាំងសេវាសន្តិសុខ សេវារដ្ឋបាលការងារអប់រំសិក្សាធិការ សុខមាលភាពនិងជីវភាពរស់នៅរបស់ប្រជាជន។