លោក ប៊ិន ឡាដា អភិបាលស្រុកស្រីសន្ធរ បានដឹកនាំមន្រ្តីរាជការ អមដំណើរឯកឧត្តម ឃន ប្រុស អភិបាលរងខេត្តកំពង់ចាម អញ្ចើញចុះជួបសំណេះសំណាល និងនាំយកអំណោយ ជូនដល់សិស្សភៀសសឹក ចំនួន៩៥នាក់ នៅវិទ្យាល័យស្រីសន្ធរ
Mon,29 December 2025 (Time 11:23 AM)
ស្រុកស្រីសន្ធរ៖នៅព្រឹកថ្ងៃចន្ទ ទី២៩ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៥ លោក ប៊ិន ឡាដា អភិបាល នៃគណៈអភិបាលស្រុកស្រីសន្ធរ បានអញ្ចើញដឹកនាំមន្រ្តីរាជការ កងកម្លាំង មេឃុំ ក្រុមប្រឹក្សាឃុំ លោកគ្រូ អ្នកគ្រូ នាយកសាលា លោកគ្រូ អ្នកគ្រូ អមដំណើរឯកឧត្តម ឃន ប្រុស អភិបាលរងខេត្ត តំណាងដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ឯកឧត្តម អ៊ុន ចាន់ដា អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តកំពង់ចាម ចុះជួបសំណេះសំណាល និងនាំយកអំណោយរបស់សម្តេចអគ្គមហាសេនាបតីតេជោ ហ៊ុន សែន និងសម្តេចកិត្តិព្រឹទ្ធបណ្ឌិត ប៊ុន រ៉ានី ហ៊ុន សែន និងសម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត និងលោកជំទាវបណ្ឌិត ពេជ ចន្ទមុន្នី តាមរយៈឯកឧត្តម អ៊ុន ចាន់ដា អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តកំពង់ចាម និងឯកឧត្តម លូ គឹមឈន់ ប្រធានក្រុមការងាររាជរដ្ឋាភិបាលចុះមូលដ្ឋានស្រុក ជូនដល់សិស្សភៀសសឹក ចំនួន៩៥នាក់ ស្រី ៥៨នាក់ ដោយក្នុង១នាក់ទទួលបាន៖ កាតាប១ ប៊ិច៥ដើម សៀវភៅ៥ក្បាល និងមានការចូលរួមពីតំណាងស្នងការនគរបាលខេត្ត តំណាងមេបញ្ជាការកងរាជអាវុធហត្ថខេត្ត លោកប្រធានមន្ទីរសង្គមកិច្ច អតីតយុទ្ធជន និងយុវនីតិសម្បទាខេត្ត តំណាងមន្ទីរ-អង្គភាពជុំវិញខេត្ត និងគ្រួសារភៀសសឹក ដែលពិធីនេះប្រព្រឹត្តទៅនៅបរិវេណវិទ្យាល័យស្រីសន្ធរ។