ក្រសួងរៀបចំដែនដី នគរូបនីយកម្ម និងសំណង់ បានធ្វើបទបង្ហាញជូន គណៈកម្មាការទី៩ នៃព្រឹទ្ធសភា ដែលដឹកនាំដោយឯកឧត្តម អ៊ុំ សារឹទ្ធ នូវផែនទី ឯកភាពការងាររបស់ក្រសួង
Fri,14 February 2025 (Time 07:51 AM)
ក្រសួងរៀបចំដែនដី នគរូបនីយកម្ម និងសំណង់ បានធ្វើបទបង្ហាញជូនគណៈកម្មាការទី៩ នៃព្រឹទ្ធសភា ដែលដឹកនាំដោយឯកឧត្តម អ៊ុំ សារឹទ្ធ នូវផែនទីឯកភាពការងាររបស់ក្រសួង
សមរភូមិទាំង៥ នេះរួមមាន៖
- សមរភូមិទី១៖ ការរៀបចំផ្ទះសំបែងឱ្យរៀបរយ (១.បន្តនិរន្តភាពការងារ និងដំណើរការស្ថាប័ន ២.រក្សាស្មារតីនិងសតិអារម្មណ៍អោយបាននឹងនរ ៣.រក្សាសាមគ្គីភាព ឯកភាពផ្ទៃក្នុង ៤.កសាងបាននូវជំនឿនិងទំនុកចិត្តលើការដឹកនាំជារួម)។
- សមរភូមិទី២៖ ការបង្កើតនូវបរិយាកាសមិនមានវិវាទ (១. ការងារចុះបញ្ជីដីបង្ហើយ ២. ការបញ្ចប់វិវាទដីធ្លី ៣. ការផ្តល់សេវាគាប់ចិត្ត៤. ការកំណត់ និងគ្រប់គ្រងតំបន់បឹងទន្លេសាប ៥. ការរៀបចំ និងគ្រប់គ្រងតំបន់រមណីយដ្ឋានអង្គរ ៦. ការដោះស្រាយវិវាទបុរី៧.ការដោះស្រាយអគារចាស់ទ្រុឌទ្រោម ៨.ការរៀបចំសំណង់មិនរៀបរយ)។
- សមរភូមិទី៣៖ ការកសាង និងពូនជ្រំរដ្ឋបាលសាធារណៈទំនើប ឆ្លាតវៃ និងវាងវៃ (១.ការពង្រឹងសមត្ថភាពមន្ត្រី ២.ការពង្រឹងសមត្ថភាពស្ថាប័ន ៣.ប្រព័ន្ធលើកទឹកចិត្តមន្ត្រី ៤.មូលដ្ឋានថវិកា និងហិរញ្ញវត្ថុ ៥.ការងារកែទម្រង់វិមជ្ឈការ និងវិសហមជ្ឍការ ៦.ការងារអប់រំផ្សព្វផ្សាយ ៧.ការរៀបចំគោលនយោបាយ ច្បាប់ បទប្បញ្ញត្តិ និងលិខិតបទដ្ឋានគតិយុត្តិ និង៨.ការពិនិត្យឡើងវិញ ការវិភាគមុខងារ និងរចនាសម្ព័ន្ធក្រសួង)។
- សមរភូមិទី៤៖ ការងាររៀបចំដែនដី និងនគរូបនីយកម្ម (១.ការងាររៀបចំដែនដី ២.ប្រព័ន្ធគ្រប់គ្រងរដ្ឋបាល ៣.នគរូបនីយកម្មនិងការកសាងទីប្រជុំជន ៤.ការរៀបចំរបៀងនិងប៉ូលសេដ្ឋកិច្ចទាំង ៨តំបន់ ៥.កិច្ចការតំបន់ឆ្នេរសមុទ្រកម្ពុជា ៦.ការងារលំនៅឋាន និង៧.ការងារសម្បទានសង្គមនិងសេដ្ឋកិច្ច)។