លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ហេង វុទ្ធី ស្នងការនគរបាលខេត្តកំពង់ចាម បានអញ្ចើញចូលរួមក្នុងកិច្ចសាវនាការ​ ពិភាក្សាការងារ អនុវត្តនីតិវិធីច្បាប់​ រវាងរដ្ឋបាលខេត្តកំពង់ចាម​ ជាមួយគណៈកម្មការទី៦​ នៃរដ្ឋសភា​
Sat,10 May 2025 (Time 12:09 PM)
លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ហេង វុទ្ធី បានអញ្ចើញចូលរួមក្នុងកិច្ចសាវនាការ​ ពិភាក្សាការងារអនុវត្តនីតិវិធីច្បាប់​ រវាងរដ្ឋបាលខេត្តកំពង់ចាម​ ជាមួយគណៈកម្មការទី៦​ នៃរដ្ឋសភា​
នៅថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ ទី​៨​ ខែ​ឧសភា​ ឆ្នាំ​២០២៥ លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ហេង វុទ្ធី ស្នងការនគរបាលខេត្តកំពង់ចាម បានអញ្ចើញចូលរួមជាមួយឯកឧត្តម អ៊ុន ចាន់ដា
អភិបាលខេត្តកំពង់ចាមក្នុងកិច្ចសាវនាការ​ ពិភាក្សាការងារអនុវត្តនីតិវិធីច្បាប់​ រវាងរដ្ឋបាលខេត្តកំពង់ចាម​ ជាមួយគណៈកម្មការទី៦​ នៃរដ្ឋសភា​ ក្រោមអធិបតីភាព​ ឯកឧត្ដម​ អង្គវង្ស​ វឌ្ឍានា​ ប្រធានគណៈកម្មការទី៦ នៃរដ្ឋសភា ស្ថិតនៅសាលប្រជុំសាលាខេត្តកំពង់ចាម។
វត្តមានរបស់គណៈប្រតិភូគណៈកម្មការនីតិកម្ម និងយុត្តិធម៌ នៃរដ្ឋសភា (គណៈគម្មការទី៦) មានគោលបំណង ដើម្បីឈ្វេងយល់ពីប្រសិទ្ធភាពនៃការងារអនុវត្តន៍ច្បាប់ ការអនុវត្តកម្មវិធីនយោបាយ និងយុទ្ធសាស្ត្របញ្ចកោណរបស់រាជរដ្ឋាភិបាលនីតិកាលទី៧ នៃរដ្ឋសភា ព្រមទាំងបញ្ហាប្រឈមនានាក្នុងការអនុវត្តច្បាប់ និងវិស័យយុត្តិធម៌ ដែលពាក់ព័ន្ធ និងសមត្ថកិច្ចរបស់គណ:កម្មការទី៦ នៃរដ្ឋសភា ជាមួយរដ្ឋបាលខេត្តកំពង់ចាម។