លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ សុក សំបូរ ដឹកនាំកម្លាំងនាយកដ្ឋាន គោរពវិញ្ញាណក្ខន្ធសពលោកវរសេនីយ៍ឯក ផាត់ ផល្លា អនុប្រធាននាយកដ្ឋានប្រឆាំងការជួញដូរមនុស្ស និងការពារអនីតិជនរាជធានីភ្នំពេញ ៖ នៅរសៀលថ្ងៃទី៤ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២៥ លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ សុក សំបូរ ប្រធាននាយកដ្ឋាន ប្រឆាំងការជួញដូរមនុស្ស និងការពារអនីតិជន បានដឹកនាំកម្លាំងក្រោមឱវាទ នាំយកសាររំលែកទុក្ខ និងបច្ច័យសរុបចំនួន៨លានរៀល (បច្ច័យរបស់សមាគមមិត្តនគរបាលជាតិចំនួន៦លានរៀល និងបច្ច័យរបស់នាយកដ្ឋានចំនួន២លានរៀល) ប្រគល់ជូនលោកស្រី ឌួង ពៅ និងគោរពវិញ្ញាណក្ខន្ធសពលោកវរសេនីយ៍ឯក ផាត់ ផល្លា អនុប្រធាននាយកដ្ឋានប្រឆាំងការជួញដូរមនុស្ស និងការពារអនីតិជន នៅវត្តទួលសង្កែ ស្ថិតនៅភូមិទួលសង្កែ សង្កាត់ទួលសង្កែ ខណ្ឌឫស្សីកែវ។ ក្នុងសារលិខិតរំលែកមរណទុក្ខរបស់នាយកដ្ឋាន មានខ្លឹមសារថា ក្នុងនាមថ្នាក់ដឹកនាំ និងមន្ដ្រីនគរបាលជាតិ នៃនាយកដ្ឋានប្រឆាំងការជួញដូរមនុស្ស និងការពារអនីតិជនទាំងអស់ សូមចូលរួមរំលែកទុក្ខយ៉ាងក្រៀមក្រំបំផុត ចំពោះមរណភាពលោកវរសនីយ៍ឯក ផាត់ ផល្លា អនុប្រធាននាយកដ្ឋានប្រឆាំងការជួញដូរមនុស្ស និងការពារអនីតិជន នៃអគ្គស្នងការដ្ឋាននគរបាលជាតិ ដែលបានទទួលមរណភាពកាលពីថ្ងៃអង្គារ ៨កើត ខែជេស្ឋ ឆ្នាំម្សាញ់ សប្ដស័កព.ស.២៥៦៩ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី០៣ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២៥ វេលាម៉ោង១៥ និង០០នាទី ក្នុងជន្មាយុ៥៦ឆ្នាំ ដោយរោគាពាធ។មរណភាពរបស់លោកវរសេនីយ៍ឯក ផាត់ ផល្លា គឺជាការបាត់បង់នូវឪពុក ជីតា និងបងប្អូន ប្រកបដោយព្រហ្មវិហារធម៌ចំពោះបុត្រ កូនចៅ ដែលកន្លងមកលោកវរសេនីយ៍ឯកមានអត្តចរិតស្លូតបូត សុភាពរាបសារ និងបានបូជាកម្លាំងកាយ កម្លាំងចិត្ត បញ្ញាស្មារតីក្នុងការកសាងគ្រួសារ ក៏ដូចជាបានរួម ចំណែកអភិវឌ្ឍប្រទេសជាតិ និងព្រះពុទ្ធសាសនា។ ការខិតខំប្រឹងប្រែងរបស់លោក ត្រូវបានទទួលនូវការ គោរព ស្រឡាញ់ពីគ្រប់មជ្ឈដា្ឋន និងកោតសរសើរពីសំណាក់បងប្អូន ញាតិមិត្តជិតឆ្ងាយ។ក្នុងនាមថ្នាក់ដឹកនាំ និងមន្ត្រីនគរបាលជាតិ នៃនាយកដ្ឋានប្រឆាំងការជួញដូរមនុស្ស និងការពារអនីតិជនទាំងអស់ សូមលំឱនកាយចូលរួមរំលែកមរណទុក្ខដ៏ក្រៀមក្រំបំផុត និងសូមរំលែកទុក្ខព្រួយដ៏ធ្ងន់នេះ ជាមួយគ្រួសារ សាច់ញាតិ នៃសព ហើយសូមឧទ្ទិសដល់ដួងវិញ្ញាណក្ខ័ន្ធ លោកវរសេនីយ៍ឯក ផាត់ ផល្លា អោយបានសោយសុខ ក្នុងសុគតិភពតាមបំណងប្រាថ្នាកុំបីឃ្លៀងឃ្លាតឡើយ៕