ឯកឧត្តម ប៉ា សុជាតិវង្ស និងលោកជំទាវ ព្រមទាំងក្រុមគ្រួសារ អញ្ជើញចូលរួមកាន់បិណ្ឌវេនទី៥ នៅវត្តកំសាន្ត រាជធានីភ្នំពេញ
ក្នុងឱកាសពិធីបុណ្យកាន់បិណ្ឌវេនទី៥ នៃពិធីបុណ្យភ្ជុំបិណ្ឌ ប្រពៃណីជាតិ ឯកឧត្តម ប៉ា សុជាតិវង្ស ប្រធានគណៈកម្មការអប់រំ យុវជន កីឡា ធម្មការ សាសនា វប្បធម៌ វិចិត្រសិល្បៈ និងទេសចរណ៍ (គណៈកម្មការទី៧) នៃរដ្ឋសភា និងជាតំណាងរាស្ត្រមណ្ឌលរាជធានីភ្នំពេញ និងលោកជំទាវ ព្រមទាំងក្រុមគ្រួសារ និងពុទ្ធបរិស័ទ នាព្រឹកថ្ងៃសុក្រ ទី១២ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២៥ បានអញ្ជើញចូលរួមកាន់បិណ្ឌវេនទី៥ នៅវត្ដកំសាន្ត ស្ថិតក្នុងសង្កាត់ព្រែកប្រា ខណ្ឌច្បារអំពៅ រាជធានីភ្នំពេញ។
នៅក្នុងពិធីកាន់បិណ្ឌទី៥នេះ ឯកឧត្តម ប៉ា សុជាតិវង្ស និងលោកជំទាវ ព្រមទាំងក្រុមគ្រួសារ និងពុទ្ធបរិស័ទទាំងអស់ បានអញ្ជើញប្រតិបត្ដិព្រះធម៌ សូត្រមន្ដ នមស្ការ ចម្រើនព្រះបរិត្ដ រាប់បាត្រប្រគេនព្រះសង្ឃ បង្សុកូលឧទ្ទិសកុសលផលបុណ្យ ជូនដល់វិញ្ញាណក្ខន្ធបុព្វការីជន មាតាបិតា ជីដូនជីតា ញាតកាទាំងប្រាំពីរសណ្ដាន និងជូនដល់វិញ្ញាណក្ខន្ធបុព្វបុរស វីរជនស្នេហាជាតិ ដែលបានពលីអាយុជីវិត ដើម្បីភាពគង់វង្ស នៃបូរណភាពទឹកដី ជាតិ មាតុភូមិ។
ឯកឧត្តម ប៉ា សុជាតិវង្ស និងលោកជំទាវ ព្រមទាំងក្រុមគ្រួសារ រួមនឹងពុទ្ធបរិស័ទប្រចាំវេនទី៥ បាននាំយកនូវទេយ្យទាន និងបច្ច័យសម្រាប់ប្រគេនព្រះសង្ឃ រួមមាន៖ បច្ច័យកសាងវត្តចំនួន ២០លានរៀល បច្ច័យចង្ហាន់ចំនួន ២លានរៀល ព្រះសង្ឃ ៣៨អង្គ ក្នុង១អង្គប្រគេនចំនួន ២ម៉ឺនរៀល ព្រះចៅអធិការវត្តចំនួន ១០ម៉ឺនរៀល សាដកចំនួន ៣៨ឈុត អង្ករចំនួន ១០០គីឡូក្រាម ស្ករសចំនួន ១០០គីឡូក្រាម មីចំនួន ២០កេសតូច ត្រីខចំនួន ២កេសធំ ទឹកដោះគោខាប់ចំនួន ២កេសធំ ទឹកក្រូចចំនួន ១០កេស ទឹកបរិសុទ្ធចំនួន ៥០កេស និងផ្លែឈើចំនួន ២កន្ត្រក។ ជាមួយគ្នានេះ ឯកឧត្តម និងលោកជំទាវ ក៏បានជូនថវិកាចំនួន ២ម៉ឺនរៀល ដល់លោកតា លោកយាយ ដែលបានចូលរួមក្នុងពិធីកាន់បិណ្ឌវេនទី៥ នេះផងដែរ៕