លោកជំទាវ ពុំ ចន្ទីនី អញ្ជើញជួបសំណេះសំណាល និងទទួលអំណោយកញ្ចប់ឃីត សម្រាប់ស្ត្រីចំនួន ៦៨០ឃីត ពីតំណាង អង្គការសហប្រជាជាតិសម្រាប់មូលនិធិប្រជាជន (UNFPA) ប្រចាំនៅកម្ពុជា=============ទីស្នាក់ការកណ្តាលកាកបាទក្រហមកម្ពុជា៖នៅថ្ងៃទី២ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២៥លោកជំទាវ ពុំ ចន្ទីនី អគ្គលេខាធិការកាកបាទក្រហមកម្ពុជា បានអញ្ជើញជួបសំណេះសំណាល និងទទួលអំណោយកញ្ចប់ឃីតសម្រាប់ស្ត្រីចំនួន ៦៨០ឃីត ពីលោកស្រី សាន់ដ្រា ប៊ឺនក្លាវ (Ms. Sandra Bernklau) តំណាង អង្គការសហប្រជាជាតិសម្រាប់មូលនិធិប្រជាជន (UNFPA) ប្រចាំនៅកម្ពុជាក្នុងនាមកាកបាទក្រហមកម្ពុជា ដែលមាន សម្តេចព្រះមហាក្សត្រី នរោត្តម មុនិនាថ សីហនុ ព្រះវររាជមាតាជាតិខ្មែរ ជាព្រះប្រធានកិត្តិយស និងសម្តេចកិត្តិព្រឹទ្ធបណ្ឌិត ប៊ុន រ៉ានី ហ៊ុនសែន ជាប្រធាន, លោកជំទាវអគ្គលេខាធិការ បានថ្លែងអំណរគុណយ៉ាងជ្រាលជ្រៅចំពោះអង្គការ UNFPA ដែលបាននាំមកនូវកញ្ចប់ឃីតសម្រាប់ស្ត្រី លើកទី២។ កាកបាទក្រហមកម្ពុជានឹងចាត់ចែងកញ្ជប់ឃីតទាំងនេះ ជូនស្ត្រីដែលជាមុខសញ្ញាត្រឹមត្រូវ និងសង្គត់ភាព ពេលមានគ្រោះមហន្តរាយ ជាពិសេសស្ត្រីជាជនភៀសសឹកដែលកំពុងស្នាក់នៅក្នុងជំរំនានា។ លោកជំទាវ ក៏បានជម្រាបជូនគណៈប្រតិភូអំពីយុទ្ធសាស្ត្រកាកបាទកម្ពុជា២០២០-២០៣០ និងសកម្មភាពការងារសំខាន់ៗថ្មីៗដែលកាកបាទក្រហមកម្ពុជាបានធ្វើនាពេលកន្លងមកដូចជា ជាពិសេសសកម្មភាពថ្មីនៅជំរំជនភៀសសឹកដូចជាការអប់រំផ្សព្វផ្សាយ ចែកអំណោយ ការថែរក្សាអនាម័យ ។ល។លោកស្រី សាន់ដ្រា ប៊ឺនក្លាវ តំណាងអង្គការ UNFPA បានថ្លែងនូវការកោតសរសើរចំពោះកាកបាទក្រហមកម្ពុជា ដែលតែងតែមានវត្តមានមុនគេក្នុងការឆ្លើយតបភាពងាយរងគ្រោះទាំងឡាយ។ ជាមួយគ្នានេះ អង្គការ UNFPA នឹងនៅតែបន្តជាដៃគូសហប្រតិបត្តិការដ៏ល្អជាមួយកាកបាទក្រហមកម្ពុជា ដែលមានការប្តេជ្ញាចិត្ត និងបេះដូងមនុស្សធម៌ ហើយតែងតែមានវត្តមានជួយដល់ជនរងគ្រោះនិងងាយរងគ្រោះបានទាន់ពេលវេលា។ ហើយការផ្តល់អំណោយលើកទី២ឃីតចំនួន៦៨០នេះ សម្រាប់កាកបាទក្រហមកម្ពុជា ចែតចែងតាមតម្រូវការចាំបាច់។បញ្ជាក់ ៖ អង្គការសហប្រជាជាតិសម្រាប់មូលនិធិប្រជាជន (UNFPA) ប្រចាំនៅកម្ពុជា បានឧបត្ថម្ភ កញ្ចប់ឃីតសម្រាប់ស្ត្រីចំនួន ៦០០ ជូនកាកបាទក្រហមកម្ពុជា កាលពីថ្ងៃទី១១ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២៤៕