លោកអ្នកឧកញ៉ា អ្នកឧកញ៉ា និងឧកញ៉ា ចំនួន ១២៩ នាក់ នៃសមាគមឧកញ៉ាកម្ពុជា ឧបត្ថម្ភថវិកា ១.០០៥.០០០ ដុល្លារអាម៉េរិក និងទឹកបរិសុទ្ធ ៥០០ កេស ជូនកាកបាទក្រហមកម្ពុជា សម្រាប់ជួយដល់គ្រួសារវីរយុទ្ធជន និងជនភៀសសឹក
Fri,16 January 2026 (Time 09:27 AM)
លោកអ្នកឧកញ៉ា អ្នកឧកញ៉ា និងឧកញ៉ា ចំនួន ១២៩ នាក់ នៃសមាគមឧកញ៉ាកម្ពុជា ឧបត្ថម្ភថវិកា ១.០០៥.០០០ ដុល្លារអាម៉េរិក និងទឹកបរិសុទ្ធ ៥០០ កេស ជូនកាកបាទក្រហមកម្ពុជា សម្រាប់ជួយដល់គ្រួសារវីរយុទ្ធជន និងជនភៀសសឹក ..!!
នៅរសៀលថ្ងៃទី១៥ ខែមករា ឆ្នាំ២០២៦នេះ លោកជំទាវបណ្ឌិត ពេជ ចន្ទមុន្នី ហ៊ុនម៉ាណែត អនុប្រធានអចិន្ត្រៃយ៍កាកបាទក្រហមកម្ពុជា តំណាងដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ សម្តេចកិត្តិព្រឹទ្ធបណ្ឌិត ប៊ុន រ៉ានី ហ៊ុនសែន ប្រធានកាកបាទក្រហមកម្ពុជា បានទទួលជួបសំណេះសំណាល និងប្រគល់-ទទួលថវិកាចំនួន ១.០០៥.០០០ ដុល្លារអាម៉េរិក និងទឹកបរិសុទ្ធ ៥០០ កេស ពីសមាគមឧកញ៉ាកម្ពុជា ដែលដឹកនាំដោយ លោកអ្នកឧកញ៉ា លី ហួរ អនុប្រធានសមាគមឧកញ៉ាកម្ពុជា រួមជាមួយសមាជិកសមាជិកាចំនួន ១២៩ នាក់ ដែលបានឧបត្ថម្ភជូនកាកបាទក្រហមកម្ពុជា សម្រាប់ជួយដល់គ្រួសារវីរយុទ្ធជន និងជនភៀសសឹក ។
ស្ថិតក្នុងឱកាសនោះ លោកជំទាវបណ្ឌិត ពេជ ចន្ទមុន្នី ហ៊ុនម៉ាណែត បានពាំនាំនូវព្រះរាជសវណីរបស់ សម្តេចព្រះមហាក្សត្រី ព្រះវររាជមាតាជាតិខ្មែរ ព្រះប្រធានកិត្តិយស និងប្រសាសន៍របស់សម្តេចកិត្តិព្រឹទ្ធបណ្ឌិត ប៊ុន រ៉ានី ហ៊ុនសែន ដែលផ្តាំផ្ញើសួរសុខទុក្ខ និងថ្លែងអំណរគុណយ៉ាងជ្រាលជ្រៅចំពោះ សមាគមឧកញ៉ាកម្ពុជា ដែលតែងតែបានចូលរួមបរិច្ចាគថវិកា ជូនកាកបាទក្រហមកម្ពុជា។ ហើយជាក់ស្តែងថ្ងៃនេះ ជាលើកទី៣ហើយ ដែលថ្នាក់ដឹកនាំ និងសមាជិកសមាគមឧកញ៉ាកម្ពុជា បានរៃអង្គាសថវិកា១.០០៥.០០០ ដុល្លារអាម៉េរិក និងសរុបទាំងបីលើកមានចំនួន៣.៦៤៦.៧៦៣ ដុល្លារអាម៉េរិក។ ហើយកន្លងមកសង្កេតឃើញថាសមាគមឧកញ៉ាបានចុះជួយជនភៀសសឹកដោយផ្ទាល់ និងការជួយឧបត្ថម្ភថវិការំលែកទុក្ខជូនក្រុមគ្រួសារវីរកងទ័ពពលី ដែលនេះជាទឹកចិត្តសប្បុរសដ៏ធំធេង។