លោក ប៊ិន ឡាដា អភិបាលស្រុកស្រីសន្ធ អញ្ចើញចុះជួបសំណេះសំណាល និងនាំយកម្សៅទឹកដោះគោ France BéBé ចែកជូនម្តាយ ដែលមានកូនអាយុ ៦-១២ខែ ស្ថិតនៅក្នុងវត្តខ្នារ ឃុំខ្នារស ស្រុកស្រីសន្ធរ ខេត្តកំពង់ចាម
Wed,21 January 2026 (Time 05:32 PM)
ស្រុកស្រីសន្ធរ ៖ នារសៀលថ្ងៃពុធ ទី២១ ខែមករា ឆ្នាំ២០២៦ លោក ប៊ិន ឡាដា អភិបាល នៃគណៈអភិបាលស្រុកស្រីសន្ធ បានដឹកនាំក្រុមការងារ និងរដ្ឋបាលឃុំខ្នារស ឃុំប្រាំយ៉ាម ឃុំជីបាល ឃុំស្វាយពោធិ៍ ឃុំទងត្រឡាច ព្រមទាំងមានការចូលរួមពីតំណាងក្រុមហ៊ុនផលិតម្សៅទឹកដោះគោ France BéBé ចុះជួបសំណេះសំណាល និងនាំយកម្សៅទឹកដោះគោ France BéBé ចែកជូនម្តាយដែលមានកូនអាយុ៦-១២ខែ មកពីឃុំខ្នារសចំនួន ៨៦នាក់ ឃុំជីបាលចំនួន៣៣នាក់ ឃុំស្វាយពោធិ៍ចំនួន៦៩នាក់ ឃុំប្រាំយ៉ាមចំនួន៦២នាក់ និងឃុំទងត្រឡាចចំនួន២៨នាក់ សរុបចំនួន ២៧៨នាក់ ដោយក្នុងម្តាយ១នាក់ទទួលបានម្សៅទឹកដោះគោ France BéBé ចំណុះ៨០០ក្រាម ចំនួន២កំប៉ុង ដែលពិធីនេះប្រព្រឹត្តទៅនៅវត្តខ្នារ ឃុំខ្នារស ស្រុកស្រីសន្ធរ ខេត្តកំពង់ចាម។