គោលនយោបាយរបស់រាជរដ្ឋាភិបាល គឺជួយប្រជាពលរដ្ឋ តាមរយៈការបែងចែកផលប្រយោជន៍ ជូនប្រជាពលរដ្ឋឱ្យបានដល់មូលដ្ឋាន ហើយរាជរដ្ឋាភិបាល នឹងបន្តធ្វើជាបន្តបន្ទាប់ទៀត អានបន្ត
ឯកឧត្តម ឧត្តមសេនីយ៍ឯក ជួន ណារិន្ទ អញ្ជើញដឹកនាំកិច្ចប្រជុំបូកសរុប វាយតម្លៃសភាពការណ៍ សន្តិសុខ សណ្តាប់ធ្នាប់សង្គម និងផ្សព្វផ្សាយ ផែនការ ការពារសន្តិសុខ សណ្តាប់ធ្នាប់ ក្នុងពិធីបុណ្យចូលឆ្នាំថ្មី ប្រពៃណីខ្មែរ និងផែនការ ការពារសន្តិសុខ សុវត្ថិភាព ក្នុងឱកាសអញ្ជើញមកបំពេញទស្សកិច្ចផ្លូវរដ្ឋ របស់ ឯកឧត្តម ស៊ី ជីនពីង អានបន្ត
ឯកឧត្ដម រដ្ឋមន្ដ្រី ជា សុមេធី និងលោកជំទាវ អញ្ចើញចូលរួមពិធីសំណេះសំណាល និងពិសាអាហារសាមគ្គី ជាមួយគណៈកម្មការរៀបចំ សង្ក្រាន្ដព្រៃវែង ២០២៥ ក្រោមអធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ឯកឧត្ដមអភិសន្តិបណ្ឌិត ស សុខា ឧបនាយករដ្នមន្ត្រី និងលោកជំទាវ អានបន្ត
ឯកឧត្ដមសន្តិបណ្ឌិត សុខ ផល ប្រធានក្រុមការងាររាជរដ្នាភិបាលចុះមូលដ្ឋានស្រុកបាណន់ អញ្ជើញជាអធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ ក្នុងពិធីសំណេះសំណាលជាមួយ ក្រុមប្រឹក្សាស្រុក មន្ត្រីរាជការ កងកម្លាំងប្រដាប់អាវុធ ក្នុងរចនាសម្ព័ន្ធរដ្ឋបាលស្រុកបាណន់ អានបន្ត
ឯកឧត្តម ប៉ា សុជាតិវង្ស ប្រធានគណៈកម្មការទី៧ នៃរដ្ឋសភា បានអញ្ចើញបន្តចូលរួមជាមួយ សម្តេចមហារដ្ឋសភាធិការធិបតី ឃួន សុដារី ប្រធានរដ្ឋសភាកម្ពុជា ចូលរួមពិធីបើកជាផ្លូវការ នៃកិច្ចប្រជុំកំពូលពិភពលោកឆ្នាំ២០២៥ នៃសហព័ន្ធសន្តិភាពសាកល អានបន្ត
ឯកឧត្តម ប៉ា សុជាតិវង្ស បានអញ្ចើញចូលរួមជាមួយម្តេចមហារដ្ឋសភាធិការធិបតី ឃួន សុដារី ចូលរួមពិធីបើកសន្និសីទប្រធានសភា នៃអន្តរសភា ក្នុងព្រឹត្តិការណ៍ កិច្ចប្រជុំកំពូលពិភពលោក ២០២៥ របស់សហព័ន្ធសន្តិភាពសកល នៅទីក្រុងសេអ៊ូល សាធារណរដ្ឋកូរ៉េ អានបន្ត
យោងប្រសាសន៍ដឹកនាំដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់បំផុតរបស់ សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត បានណែនាំឱ្យរដ្ឋបាលរាជធានីភ្នំពេញ បញ្ចេញរថយន្តក្រុងសាធារណៈ ដើម្បីជួយសម្រួល ដល់ការចំណាយ របស់បងប្អូនប្រជាពលរដ្ឋទាំងអស់ ក្នុងការធ្វើដំណើរ ទៅលេងស្រុកកំណើត អានបន្ត
សម្តេចព្រះវនរ័តកិត្តិបណ្ឌិត មួង រ៉ា សម្តេចព្រះសង្ឃនាយករងទី២ ត្រូវបាននិមន្តមកចម្រើនព្រះបរិត្ត ប្រោះព្រំលើករាសីឆ្នាំថ្មី ប្រពៃណីជាតិខ្មែរ ឆ្នាំម្សាញ់ នៅសាលាដំបូង និងអយ្យការអមសាលាដំបូងរាជធានីភ្នំពេញ អានបន្ត
កិច្ចប្រជុំកំពូលពិភពលោកឆ្នាំ២០២៥៖ សម្តេចប្រធានរដ្ឋសភាបានអំពាវនាវ ឱ្យប្រើនូវ វិធីសាស្រ្តកណ្តាលនិយម និងបានបង្ហាញពីតួនាទី របស់រដ្ឋសភាកម្ពុជា ក្នុងការជំរុញកិច្ចសន្ទនា ដើម្បីសន្តិភាពនិងវិបុលភាព អានបន្ត
លោក ស៊ីម គង់ អភិបាលស្រុកជើងព្រៃ អញ្ជើញជាអធិបតីក្នុងពិធីសំណេះសំណាលជាមួយសមាជិក សមាជិកាក្រុមប្រឹក្សាស្រុក មន្ត្រីរាជការ មន្ត្រីជាប់កិច្ចសន្យា និងមន្ត្រីស្ម័គ្រចិត្តទាំងអស់ នៃរដ្ឋបាលស្រុកជើងព្រៃ ក្នុងឱកាសពិធីបុណ្យចូលឆ្នាំថ្មីប្រពៃណីជាតិខ្មែរ អានបន្ត
សម្ដេចព្រះពោធិវ័ង្ស ណយ ច្រឹក សម្ដេចព្រះសង្ឃនាយករងទី១ សម្ដេចយាងជាព្រះរាជាធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពង់ ក្នុងពិធីសូត្រមន្តប្រោសព្រំពរជ័យ សុំសេចក្ដីសុខសិរីសួស្ដី ជូនដល់មន្ត្រីរាជការ នៃរដ្ឋបាលស្រុកជើងព្រៃ ខេត្តកំពង់ចាម អានបន្ត
លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ហេង វុទ្ធី ដាក់បទបញ្ជា និងគោលការណ៍សំខាន់ៗ ដល់គ្រប់ គណៈបញ្ជាការ គោលដៅ យ៉ាងណាត្រូវ ធានាឱ្យបាននូវ សន្តិសុខ សុវត្ថិភាព សណ្តាប់ធ្នាប់ សាធារណៈ ជូនថ្នាក់ដឹកនាំ ភ្ញៀវជាតិ-អន្តរជាតិ និងប្រជាពលរដ្ឋ ដែលអញ្ជើញមកលេង កំសាន្ដសប្បាយ នាឱកាស បុណ្យចូលឆ្នាំថ្មី ប្រពៃណីជាតិខ្មែរ អានបន្ត
ឯកឧត្តម គួច ចំរើន អភិបាលខេត្តកណ្ដាល អញ្ចើញជួបសំណេះសំណាល និងត្រួតពិនិត្យកងកម្លាំងនគរបាល នៃស្នងការដ្ឋាននគរបាលខេត្តកណ្តាល នាឱកាសពិធីបុណ្យចូលឆ្នាំថ្មី ប្រពៃណីជាតិខ្មែរ ខាងមុខនេះ អានបន្ត
ឯកឧត្តម គួច ចំរើន បានមានប្រសាសន៍ កោតសរសើរ ដល់ថ្នាក់ដឹកនាំ មន្ត្រីរាជការ និងកងកម្លាំង ប្រដាប់ អាវុធទាំង ៣ប្រភេទ បានខិតខំ អនុវត្តតួនាទី ភារកិច្ចរបស់ខ្លួន ប្រកបដោយប្រសិទ្ធិភាព អានបន្ត
ឯកឧត្តម ហួត ហាក់ រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងទេសចរណ៍ និងឯកឧត្តម គួច ចំរើន អភិបាលខេត្តកណ្តាល ចុះទស្សនកិច្ចអំពីការប្រកប របរចម្លាក់ប្រាក់ស្ពាន់ របស់ប្រជាពលរដ្ឋឃុំកោះចិន ស្រុកពញាឮ អានបន្ត
រដ្ឋបាលខេត្តកំពង់ឆ្នាំង បានរៀបចំពិធីសូត្រមន្តចម្រើនព្រះបរិត្ត អបអរសាទរ ពិធីបុណ្យចូលឆ្នាំថ្មី ប្រពៃណីជាតិ អានបន្ត
លោក ស៊ីម គង់ អភិបាលនៃគណៈអភិបាលស្រុកជើងព្រៃ ព្រមទាំងមន្រ្តីរាជការ នៃរដ្ឋបាលស្រុកជើងព្រៃ បានទៅប្រារពិធីសែនម្ចាស់ទឹក ម្ចាស់ដី សុំសេចក្តីសុខ អានបន្ត
ឯកឧត្តមសន្តិបណ្ឌិត នេត សាវឿន ផ្ញើសារលិខិតគោរពជូនពរសម្តេចអគ្គមហាសេនាបតីតេជោ ហ៊ុន សែន និងសម្តេចកិត្តិព្រឹទ្ធបណ្ឌិត ប៊ុន រ៉ានី ហ៊ុនសែន ក្នុងឱកាសពិធីបុណ្យចូលឆ្នាំថ្មី ប្រពៃណីជាតិខ្មែរ ឆ្នាំម្សាញ់ អានបន្ត
នាយកដ្ឋានជនបរទេសមិនមែនអន្តោប្រវេសន្ត ដឹកនាំដោយឯកឧត្តម អគ្គនាយករង ទទួលជួយការងារនាយកដ្ឋាន អញ្ជើញគោរពជូនពរ ឯកឧត្តមសន្តិបណ្ឌិត សុខ ផល រដ្នលេខាធិការក្រសួងមហាផ្ទៃ នាឱកាសបុណ្យចូលឆ្នាំថ្មី ប្រពៃណីខ្មែរ ឆ្នាំម្សាញ់ អានបន្ត
នាយកដ្ឋានជនបរទេសអន្តោប្រវេសន្តជាអ្នកវិនិយោគឯកជន ដឹកនាំដោយឯកឧត្តម អគ្គនាយករង ទទួលជួយការងារនាយកដ្ឋាន អញ្ជើញគោរពជូនពរ ឯកឧត្តមសន្តិបណ្ឌិត សុខ ផល នាឱកាសបុណ្យចូលឆ្នាំថ្មី ប្រពៃណីខ្មែរ ឆ្នាំម្សាញ់ អានបន្ត