ពលរដ្ឋរងផលប៉ះពាល់ ដោយស្រុតច្រាំងព្រែកត្រូវរុះរើផ្ទះ ២៤គ្រួសារ នៅឃុំព្រែកកុយ ស្រុកកងមាស ទទួលបានអំណោយមនុស្សធម៌ ពីសម្តេចកិត្តិព្រឹទ្ធបណ្ឌិត ប្រធានកាកបាទក្រហមកម្ពុជា . អានបន្ត
ឯកឧត្តម អ៊ុន ចាន់ដា បានជំរុញដល់អាជ្ញាធរក្នុងស្រុកជើងព្រៃទាំងអស់ ត្រូវបន្តការខិតខំបម្រើ ផលប្រយោជន៍ និងសេចក្តីតម្រូវការ របស់ប្រជាពលរដ្ឋឱ្យបានល្អប្រសើរ អានបន្ត
ព្រឹត្តិការណ៍អង្គរវត្តពាក់កណ្ដាលម៉ារ៉ាតុងអន្តរជាតិ មិនត្រឹមតែរួមចំណែកដល់ សកម្មភាពមនុស្សធម៌ ប៉ុន្តែក៏បង្ហាញថា កម្ពុជាមានសន្តិភាព ស្ថិរភាព និងសុវត្ថិភាពពេញបរិបូរណ៌ អានបន្ត
សម្ដេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត បង្ហាញអារម្មណ៍សប្បាយរីករាយ បានចូលរួមក្នុងកម្មវិធីរត់ប្រណាំង អន្តរជាតិពាក់កណ្ដាលម៉ារ៉ាតុងអង្គរវត្ត លើកទី២៩ អានបន្ត
ឯកឧត្តមសន្តិបណ្ឌិត នេត សាវឿន ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី បានអញ្ជើញចូលរួមកម្មវិធី ទិវារត់ប្រណាំងអន្តរជាតិ ពាក់កណ្ដាលម៉ារ៉ាតុងអង្គរវត្ត លើកទី២៩ ក្រោមអធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ សម្តេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត និងលោកជំទាវបណ្ឌិត អានបន្ត
សម្តេចកិត្តិសង្គហបណ្ឌិត ម៉ែន សំអន ថ្លែងអំណរគុណដល់ក្រុមការងារ គ្រូពេទ្យស្ម័គ្រចិត្ត នៃអង្គការស្នាមញញឹមកម្ពុជា ដែលបានព្យាបាល និងវះកាត់ ដោយឥតគិតថ្លៃ ជូនអ្នកជំងឺ ឆែបមាត់ និងក្រអូមមាត់ឆែប នៅខេត្តស្វាយរៀង អានបន្ត
សម្ដេចកិត្តិសង្គបណ្ឌិត ម៉ែន សំអន អញ្ជើញជាអធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ ក្នុងពិធីប្រកាសទទួលស្គាល់ គណៈកម្មាធិការរណសិរ្សសាមគ្គី អភិវឌ្ឍន៍មាតុភូមិកម្ពុជា ខេត្តស្វាយរៀង អានបន្ត
ឯកឧត្តម ឧបនាយករដ្នមន្ត្រី សាយ សំអាល់ អញ្ចើញជាអធិបតីភាព ក្នុងពិធីចែកវិញ្ញាបនបត្រ សម្គាល់ម្ចាស់អចលនវត្ថុ ជូនប្រជាពលរដ្ឋចំនួន ៥៣ភូមិ ក្នុងភូមិសាស្រ្តក្រុងសៀមរាប និងស្រុកប្រាសាទបាគង ខេត្តសៀមរាប អានបន្ត
ឯកឧត្តមសន្តិបណ្ឌិត នេត សាវឿន ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី បានអញ្ជើញជាអធិបតីដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ ដឹកនាំកិច្ចប្រជុំផែនការ ការពារធានាសន្តិសុខ សុវត្ថិភាព និងសណ្ដាប់ធ្នាប់ សម្រាប់ទិវារត់ប្រណាំងពាក់កណ្ដាលម៉ារ៉ាតុងអង្គរវត្ត លើកទី២៩ អានបន្ត
លោកជំទាវបណ្ឌិត ពេជ ចន្ទមុន្នី ហ៊ុនម៉ាណែត អនុប្រធានអចិន្ត្រៃយ៍កាកបាទក្រហមកម្ពុជា បានអញ្ជេីញជួបសំណេះសំណាល និងចែកអំណោយមនុស្សធម៌ ជូនដល់គ្រួសារអតីតយុទ្ធជន និងយោធិនពិការ ចំនួន ៤៥៥គ្រួសារ នៅខេត្តឧត្តរមានជ័យ អានបន្ត
ឯកឧត្តម វ៉ី សំណាង អញ្ចើញបន្តដឹកនាំគណប្រតិភូ រដ្ឋបាលខេត្តតាកែវ ទស្សនកិច្ចកសិដ្ឋានចិញ្ចឹមគោ របស់ ដាណុងគ្រុប និងរោងចក្របច្ចកទេសបំម្លែងអេតាណុល មកពីដំឡូងមី អានបន្ត
ឯកឧត្តម វ៉ី សំណាង អភិបាលខេត្តតាកែវ បន្តដឹកនាំគណប្រតិភូរដ្ឋបាលខេត្ត ទស្សនកិច្ចនៅស្នាក់ការក្រុមហ៊ុន ដាណុង និងសង្វាក់ផលិតកម្មការចែកចាយលក់បន្ត អានបន្ត
ឯកឧត្តម សាយ សំអាល់ ឧបនាយករដ្នមន្ត្រី រដ្នមន្ត្រីក្រសួងរៀបចំដែនដី នគរូបនីយកម្ម និងសំណង់ បានអញ្ចើញទទួលជួបពិភាក្សាការងារ ជាមួយតំណាងទីភ្នាក់ងារ អភិវឌ្ឍន៍បារាំងប្រចាំកម្ពុជា និងតំណាងធនាគារអភិវឌ្ឍន៍អាស៊ី (ADB) អានបន្ត
លោកជំទាវបណ្ឌិត ពេជ ចន្ទមុន្នី ហ៊ុន ម៉ាណែត អញ្ជើញបើកពិធីបោះជំរំ យុវជនកាកបាទក្រហមកម្ពុជា ថ្នាក់ជាតិ និងអន្តរជាតិ ឆ្នាំ២០២៤ នៅពហុកីឡដ្ឋានខេត្តឧត្តរមានជ័យ អានបន្ត
ឯកឧត្តម គួច ចំរើន អភិបាលខេត្តកណ្ដាល ជំរុញឱ្យអង្គភាព ច្រកចេញចូលតែមួយរបស់ខេត្ត និងក្រុង-ស្រុក ត្រូវខិតខំផ្តល់សេវា ឱ្យកាន់តែល្អប្រសើរឡើង លុបបំបាត់ការកកស្ទះឯកសារ អានបន្ត
ឯកឧត្តម អ៊ុន ចាន់ដា បានជំរុញដល់តួអង្គទាំងប្រាំ ត្រូវរួមគ្នាថែរក្សាសុខសន្តិភាព ស្ថិរភាពនយោបាយនៅមូលដ្ឋាន ពិសេសត្រូវលើកកម្ពស់ ការផ្តល់សេវា ជូនប្រជាពលរដ្ឋឱ្យបានល្អប្រសើរ អានបន្ត
សម្ដេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត អញ្ជើញទទួលព្រះរាជដំណើរយាងនិវត្តន៍ របស់ព្រះករុណាព្រះមហាក្សត្រ នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា បន្ទាប់ពីយាងបំពេញ ព្រះរាជទស្សនកិច្ចផ្លូវរដ្ឋ ទៅកាន់សាធារណរដ្ឋសង្គមនិយមវៀតណាម អានបន្ត
សម្ដេចកិត្តិសង្គហបណ្ឌិត ម៉ែន សំអន បានអញ្ជើញទទួលព្រះរាជដំណើរ ព្រះមហាក្សត្រ នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា ស្តេចយាងមាតុភូមិនិវត្តន៍ បន្ទាប់ពីបញ្ចប់ ព្រះរាជទស្សនកិច្ចផ្លូវរដ្ឋ នៅសាធារណរដ្ឋសង្គមនិយមវៀតណាម អានបន្ត
ឯកឧត្តមសន្តិបណ្ឌិត នេត សាវឿន ឧបនាយករដ្ឋមន្រ្តី បានអញ្ចើញដង្ហែព្រះរាជដំណើរ ទស្សនកិច្ចផ្លូវរដ្ឋរបស់ព្រះករុណា ព្រះមហាក្សត្រ នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា នៅសាធារណរដ្ឋសង្គមនិយមវៀតណាម អានបន្ត
ឯកឧត្តម លូ គឹមឈន់ ប្រតិភូរាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា អញ្ចើញជាអធិបតីបើក សិក្ខាសាលាស្តីពី ការបង្កើតក្រុមការងារផ្សព្វផ្សាយ (Promotion Task Force) ដែលរួមបញ្ចូលក្រុមការងារ ជំនាញការ JICA អានបន្ត