អគ្គលេខាធិការសហភាពអន្តរសភា បង្ហាញបំណងផ្សារ ភ្ជាប់ទំនាក់ទំនង កាន់តែល្អថែមទៀត រវាង សហភាពអន្តរសភា និងស្ថាប័ននីតិបញ្ញត្តិកម្ពុជា អានបន្ត
បទពិសោធន៍ជោគជ័យ របស់កម្ពុជាក្នុងការ បោសសម្អាតមីន គឺជាគុណតម្លៃរបស់ប្រទេសកម្ពុជា សម្រាប់សកលលោក អានបន្ត
គណៈប្រតិភូអូស្ត្រាលី ៖ អូស្ត្រាលីបន្តគាំទ្រ និងសហការជាមួយកម្ពុជា លើវិស័យ បោសសម្អាតមីន អានបន្ត
តំណាងអគ្គលេខាធិការអង្គការសហប្រជាជាតិ កោតសរសើរកម្ពុជា ក្នុងការរៀបចំកិច្ចប្រជុំ កំពូលសៀមរាប-អង្គរ ស្តីពី ពិភពលោកមួយដែលគ្មានមីន អានបន្ត
ឯកឧត្តមសន្តិបណ្ឌិត នេត សាវឿន ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី បានអញ្ជើញចូលរួមកម្មវិធីបើក កិច្ចប្រជុំកំពូលសៀមរាប-អង្គរ ស្ដីពីពិភពលោកមួយគ្មានមីន ក្រោមអធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នៅខេត្តសៀមរាប អានបន្ត
ឯកឧត្ដម នាយឧត្ដមសេនីយ៍ វង្ស ពិសេន ផ្ញើសារលិខិតគោរពអបអរសាទរ សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន ក្នុងឱកាសទទួលបាន ពានរង្វាន់សន្តិភាពដើម្បីមនុស្សជាតិ និងភពផែនដី អានបន្ត
សម្តេចកិត្តិសង្គហ ម៉ែន សំអន អញ្ចើញដឹកនាំកិច្ចប្រជុំពិនិត្យវឌ្ឍនភាពរបស់គណៈកម្មការរៀបចំទិវាកំណើត រណសិរ្សសាមគ្គី អភិវឌ្ឍន៍មាតុភូមិកម្ពុជា អានបន្ត
ឯកឧត្តម វ៉ី សំណាង អភិបាលខេត្តតាកែវ អញ្ចើញក្នុងពិធីប្រកាស ផ្ទេរភារកិច្ច និងតែងតាំងមុខតំណែង អភិបាល នៃគណៈអភិបាលស្រុកសំរោង (ថ្មី) អានបន្ត
ឯកឧត្តម ឧបនាយករដ្នមន្ត្រី សាយ សំអាល់ បានអញ្ចើញជាអធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ ក្នុងពិធីបើកសន្និបាតបូកសរុប លទ្ធផលការងារឆ្នាំ២០២៤ និងទិសដៅការងារបន្តសម្រាប់ឆ្នាំ២០២៥ របស់ក្រសួងរៀបចំដែនដី នគរូបនីយកម្ម និងសំណង់ អានបន្ត
ឯកឧត្តម អ៊ុន ចាន់ដា ប្រធានគណៈកម្មាធិការគណបក្សខេត្តកំពង់ចាម បានអញ្ជើញប្រកាសតែងតាំងលោក ប៊ិន ឡាដា ជាប្រធានគណៈកម្មាធិការ គណបក្សប្រជាជនកម្ពុជាស្រុកស្រីសន្ធរ ជំនួសលោក សុីម គង់ ដែលត្រូវទទួលភារកិច្ចថ្មី អានបន្ត
គណៈប្រតិភូប្រធានសភានៃប្រទេសជាមិត្ត៖ ដំណើរស្វែងរកសុខសន្ដិភាពរបស់កម្ពុជា គឺជាគំរូ និងបទពិសោធន៍ដ៏ជោគជ័យ មួយដែលគួរតែត្រូវបានផ្សព្វផ្សាយ និងចែករំលែកទៅកាន់បណ្ដាប្រទេសនានា នៅលើពិភពលោក អានបន្ត
ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាសកល ដើម្បីភាពអត់ឱន និងសន្តិភាព (GCTP)៖ កម្ពុជា ជាប្រទេសមានសុខសុវត្ថិភាព ជាមួយប្រជាជនដែលមាន ភាពរួសរាយរាក់ទាក់បំផុត អានបន្ត
រដ្ឋមន្ត្រីការពារប្រទេសវៀតណាម ប្ដេជ្ញាបន្តពង្រឹង និងពង្រីកកិច្ចសហប្រតិបត្តិការ លេីវិស័យការពារជាតិ ឱ្យកាន់តែរឹងមាំ អានបន្ត
ឯកឧត្តមសន្តិបណ្ឌិត នេត សាវឿន ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី បានអញ្ជើញអមជាមួយសម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត អញ្ជើញចូលរួមកម្មវិធី បើកសម័យប្រជុំពេញអង្គលើកទី១១ នៃសភាអន្តរជាតិដើម្បីភាពអត់ឱន និងសន្តិភាព (IPTP) អានបន្ត
លោក ភោគ សាវុធ អភិបាលស្រុកកងមាស បានអញ្ចើញជាអធិបតី ក្នុងពិធីសំណេះសំណាល ជាមួយប្អូនៗសិស្សានុសិស្ស ប្រឡងជាប់បាក់ឌុប និងសិស្សានុសិស្សថ្នាក់ទី១២ ឆ្នាំថ្មី នៅក្នុងឃុំព្រែកកុយ ស្រុកកងមាស អានបន្ត
លោក ភោគ សាវុធ អភិបាលស្រុកកងមាស បានអញ្ចើញជាអធិបតីក្នុងពិធីចែក ធុងចំរុះទឹកស្អាត ចំនួន ៦៩៨ធុង ជូនប្រជាពលរដ្ឋ នៅឃុំកងតាណឹង ស្រុកកងមាស ខេត្តកំពង់ចាម អានបន្ត
លោក ភោគ សាវុធ អភិបាលស្រុកកងមាស បានអញ្ចើញជាអធិបតីដឹកនាំប្រជុំពិនិត្យ ពិភាក្សា និងឆ្លើយតប បញ្ហា និងសំណូមពរ ដែលបានលើកឡើង ក្នុងវេទិការ របស់ក្រុមការងារ រាជរដ្ឋាភិបាល ចុះមូលដ្ឋានឃុំ ទាំង១១ ក្នុងស្រុកកងមាស អានបន្ត
ឯកឧត្តម ឧត្តមសេនីយ៍ឯក ជួន ណារិន្ទ បានអញ្ជើញអមដំណើរ ឯកឧត្តមអភិសន្តិបណ្ឌិត ស សុខា អញ្ជើញជាអធិបតីដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ ពិធីបើកកេសវិញ្ញាសាប្រឡង ប្រជែងជ្រើសរើសក្របខ័ណ្ឌ មន្ត្រីនគរបាលជាតិ បំពេញជួស ប្រចាំឆ្នាំ២០២៤ ឱ្យចូលបម្រើការងារ នៅស្នងការដ្ឋាននគរបាលរាជធានីភ្នំពេញ អានបន្ត
កងទ័ព គ្រួសារកងទ័ព និងបងប្អូនប្រជាពលរដ្ឋ រស់នៅមណ្ឌលអភិវឌ្ឍន៍យោធិនពិការ ៣១៧ តេជោភ្នំឆ័ត្រ បានទទួលសេវាពិនិត្យសុខភាព និងព្យាបាលដោយឥតគិតថ្លៃ ជាថ្មីម្ដងទៀតពីសំណាក់ សមាគមគ្រូពេទ្យស្ម័គ្រចិត្ត យុវជនសម្ដេចតេជោ (TYDA) អានបន្ត