សម្ដេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត បានដឹកនាំគណៈប្រតិភូ រាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា អញ្ចើញទៅចូលរួមកិច្ចប្រជុំ កំពូលមហាអនុតំបន់មេគង្គ (GMS) លើកទី៨ កិច្ចប្រជុំកំពូល ACMECS លើកទី១០ និងកិច្ចប្រជុំកំពូល CLMV លើកទី១១ នៅសាធារណរដ្ឋប្រជាមានិតចិន អានបន្ត
ឯកឧត្តម លូ គឹមឈន់ ប្រតិភូរាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា បានអញ្ចើញដឹកនាំកិច្ចប្រជុំ ក្រុមប្រឹក្សាភិបាល កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ អាណត្តិទី៩ លើកទី២ អានបន្ត
ឯកឧត្តម ឧត្តមសេនីយ៍ឯក ហែម សុវត្ថិ អគ្គស្នងការរងនគរបាលជាតិ បានអញ្ជើញចូលរួមពិធីបើក មហាសន្និបាត ស្ថាប័ននគរបាលអន្តរជាតិ លើកទី៩២ នៅទីក្រុង Glasgow ប្រទេសស្តុតឡែន នៃចក្រភពអង់គ្លេស អានបន្ត
ឯកឧត្តម អ៊ុន ចាន់ដា បានអញ្ចើញផ្តល់រង្វាន់លើកទឹកចិត្ត ដល់សិស្សនិទ្ទេសA ចំនួន ២៧នាក់ និងសិស្សមាន ពិការភាព នៃវិទ្យាល័យអប់រំពិសេស ដែលជាប់បាក់ឌុបចំនួន ៧នាក់ នៅក្នុងក្រុងខេត្តកំពង់ចាម អានបន្ត
សម្ដេចកិត្តិព្រឹទ្ធបណ្ឌិត ប៊ុន រ៉ានី ហ៊ុនសែន អញ្ជើញសំណេះសំណាល ជាមួយបងប្អូនពុទ្ធបរិស័ទខ្មែរក្រោម ក្នុងអង្គកឋិនទាន មហាសាមគ្គីគ្រួសារខ្មែរ នៅវត្តពោធិគិរីវង្សារាម ខេត្តត្រាវិញ សាធារណរដ្ឋសង្គមនិយមវៀតណាម អានបន្ត
សម្ដេចកិត្តិព្រឹទ្ធបណ្ឌិត ប៊ុន រ៉ានី ហ៊ុនសែន អញ្ជើញដង្ហែអង្គកឋិនទានមហាសាមគ្គីគ្រួសារខ្មែរ នៅវត្តពោធិគិរីវង្សារាម ខេត្តត្រាវិញ សាធារណរដ្ឋសង្គមនិយមវៀតណាម អានបន្ត
ឯកឧត្តម ឧត្តមសេនីយ៍ឯក ជួន ណារិន្ទ បានអញ្ចើញជាអធិបតីដឹកនាំកិច្ចប្រជុំ បូកសរុបសភាពការណ៍ លទ្ធផល នៃកិច្ចប្រតិបត្តិការ ប្រចាំខែតុលា និងលើកទិសដៅការងារបន្តប្រចាំខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២៤ អានបន្ត
ការបោះជំរំសមាគមកាយប្ញទ្ធិនារីកម្ពុជា ៣យប់ ៤ថ្ងៃ បញ្ចប់ដោយជោគជ័យ និងស្នាមញញឹម អានបន្ត
ឯកឧត្តម ឧត្តមសេនីយ៍ឯក ហួត ឈាងអន បានអញ្ជើញជាអធិបតីក្នុងពិធី តែងតាំងមុខតំណែង និងបំពាក់ឋានន្តរសក្ដិ ជូននាយទាហាន នាយទាហានរង និងពលទាហាន ទីចាត់ការចលនូប្បត្ថម្ភ អគ្គបញ្ជាការ អានបន្ត
ឯកឧត្តមសន្តិបណ្ឌិត នេត សាវឿន ឧបនាយករដ្ឋមន្រ្តី បានអមដំណើរសម្តេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត និងលោកជំទាវបណ្ឌិត អញ្ជើញចូលរួមពិធីក្រុងពាលី នមស្ការ អង្គកឋិនទាន មហាគ្រួសារខ្មែរ ដង្ហែរទៅកាន់ វត្តពោធិគិរីវង្សារាម ខេត្តត្រាវិញ សាធារណរដ្ឋសង្គមនិយមវៀតណាម អានបន្ត
សម្តេចអគ្គមហាសេនាបតីតេជោ ហ៊ុន សែន បានអនុញ្ញាតឱ្យលោក ហៃ វណ្ណា និងប្អូនប្រុស ចូលជួបសម្តែងការគួរសម និងគោរពអរគុណ ចំពោះក្តីសណ្តោស របស់សម្តេច អានបន្ត
សម្ដេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត និងលោកជំទាវបណ្ឌិត អញ្ជើញចូលរួមពិធីក្រុងពាលី និងសូត្រមន្ត នៃអង្គកឋិនទានមហា សាមគ្គីគ្រួសារខ្មែរ ដង្ហែឆ្ពោះទៅកាន់វត្តស្វាយសៀមថ្មី ស្ថិតនៅខេត្តត្រាវិញ សាធារណរដ្ឋសង្គមនិយមវៀតណាម អានបន្ត
លោកជំទាវ ម៉ាណ ណាវី សមាជិកាក្រុមសមាជិកព្រឹទ្ធសភា ប្រចាំភូមភាគទី១ បានអញ្ជើញជួបសំណេះសំណាល ជាមួយសិស្សទើប ប្រឡងជាប់ សញ្ញាបត្រមធ្យមសិក្សាទុតិយភូមិ ឆ្នាំ២០២៤ អានបន្ត
ឯកឧត្តម លូ គីមឈន់ ប្រធានក្រុមការងារថ្នាក់កណ្ដាល ចុះជួយស្រុកស្រីសន្ធរ បានអញ្ចើញចូលរួមបុណ្យកឋិនទានសាមគ្គី ដើម្បីដង្ហែទៅ វេរប្រគេនព្រះភិក្ខុសង្ឃ គង់ចាំព្រះវស្សា នៅវត្តផ្ទះកណ្តាល ក្នុងស្រុកស្រីសន្ធរ ខេត្តកំពង់ចាម អានបន្ត
ឯកឧត្ដមសន្តិបណ្ឌិត សុខ ផល រដ្នលេខាធិការក្រសួងមហាផ្ទៃ បានអញ្ចើញជាអធិបតីភាព ដឹកនាំកិច្ចប្រជុំពិភាក្សា ក្រុមការងារគ្រប់គ្រង និស្សិតអាហារូបករណ៍សម្តេចក្រឡាហោម នៅស្រុកបាណន់ អានបន្ត
ឯកឧត្តម វ៉ី សំណាង អភិបាលខេត្តតាកែវ បានអញ្ចើញចូលរួមអបអរសាទរ ព្រះរាជពិធីបុណ្យអុំទូក បណ្តែតប្រទីប និងសំពះព្រះខែ អកអំបុក ឆ្នាំ២០២៤ ខេត្តតាកែវ អានបន្ត
ឯកឧត្ដមសន្តិបណ្ឌិត សុខ ផល ប្រធានក្រុមការងាររាជរដ្នាភិបាល ចុះជួយមូលដ្នានស្រុកបាណន់ បានអញ្ចើញជាអធិបតីភាពក្នុងពិធីចម្រើនព្រះបរិត្ត និងសម្តែងព្រះធម៌ទេសនា ក្នុងអង្គកឋិនទានមហាសាមគ្គី ដង្ហែរទៅវេប្រគេនព្រះសង្ឃ នៅវត្តអណ្តូងនាង ក្នុងស្រុកបាណន់ អានបន្ត
ឯកឧត្តម គួច ចំរើន អភិបាលខេត្តកណ្ដាល បានអញ្ជើញជាគណៈអធិបតី សម្ពោធដាក់ឱ្យប្រើប្រាស់ ជាផ្លូវការ អគារសិក្សា កម្ពស់៣ជាន់ មាន ១៨បន្ទប់ និងសមិទ្ធផលនានា នៃអនុវិទ្យាល័យ ហ៊ុន សែន អង្គស្នួល ស្ថិតក្នុងស្រុកអង្គស្នូល អានបន្ត
ឯកឧត្តម អ៊ុន ចាន់ដា អភិបាលខេត្តំពង់ចាម និងលោកជំទាវ បានអញ្ជើញដង្ហែអង្គកឋិនទានសាមគ្គី ទទួលបានបច្ច័យចំនួន ៧៧,៧៨៦ដុល្លារ សម្រាប់ កសាងព្រះវិហារថ្មី វត្តជ្រោយថ្ម និងប្រគេនដល់វត្ត ចំនួន៣ ក្នុងក្រុងកំពង់ចាម អានបន្ត
លោកជំទាវ ម៉ាណ ណាវី សមាជិកព្រឹទ្ធសភា បានអញ្ជើញចូលរួមយុទ្ធនាការ ការបរិច្ចាគ ឈាម ជាការបរិច្ចាគទាន ដេីម្បីសង្រ្គោះជីវិត លេីកទី៦ ឆ្នាំ២០២៤ អានបន្ត