ឧត្ដមសេនីយ៍ឯក ហួត ឈាងអន បានអញ្ចើញដឹកនាំ គណៈប្រតិភូទីចាត់ការ ចលនូប្បត្ថម្ភ អគ្គបញ្ជាការ ទៅបំពេញទស្សនកិច្ច និងជូនពរ យោធាទីក្រុងហូជីមិញ កងទ័ពប្រជាជនវៀតណាម ក្នុងឱកាសបុណ្យចូលឆ្នាំវៀតណាម អានបន្ត
សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត អញ្ចើញជាអធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ ក្នុងពិធីបិទសន្និតបាត បូកសរុបលទ្ធផលការងារឆ្នាំ២០២៣ និងលើកទិសដៅឆ្នាំ២០២៤ របស់ក្រសួងកសិកម្ម រុក្ខាប្រមាញ់ និងនេសាទ អានបន្ត
ឯកឧត្តមសន្តិបណ្ឌិត នេត សាវឿន ឧបនាយករដ្ឋមន្រ្តី បានអញ្ជើញចូលរួម ក្នុងពិធីបិទសន្និបាត បូកសរុបលទ្ធផលការងារឆ្នាំ២០២៣ និងលើកទិសដៅឆ្នាំ២០២៤ របស់ក្រសួងកសិកម្ម ក្រោមអធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត អានបន្ត
លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ហេង វុទ្ធី ស្នងការនគរបាលខេត្តកំពង់ចាម បានអញ្ជើញចូលរួម ក្នុងកិច្ចប្រជុំបូកសរុប ដកពិសោធន៍ រឹតបន្ដឹងច្បាប់ ចរាចរណ៍ផ្លូវគោក ឆ្នាំ២០២៣ និងលើកទិសដៅការងារឆ្នាំ២០២៤ ក្រោមអធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ ឯកឧត្តម នាយឧត្តមសេនីយ៍ ស ថេត អានបន្ត
ឯកឧត្តម ឧត្ដមសេនីយ៍ឯក ហួត ឈាងអន ដឹកនាំគណៈប្រតិភូ ទីចាត់ការ ចលនូប្បត្ថម្ភ អគ្គបញ្ជាការ អញ្ចើញទៅបំពេញទស្សនកិច្ច និងជូនពរ អង្គទ័ពទី៤ ក្នុងឱកាសបុណ្យចូលឆ្នាំវៀតណាម អានបន្ត
ឯកឧត្តម ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី សាយ សំអាល់ បានបញ្ចាក់ថាកិច្ចការ រៀបចំដែនដី នគរូបនីយកម្ម និងសំណង់ មិនអាចអនុវត្តតែម្នាក់ឯងបានទេ គឺត្រូវមានការចូលរួម សហការគ្នាពីគ្រប់ភាគីពាក់ព័ន្ធ ទើបការងារដំណើរការ ដោយរលូន និងមានប្រសិទ្ធភាព អានបន្ត
ឯកឧត្តម អ៊ុន ចាន់ដា អភិបាលខេត្តកំពង់ចាម បានអញ្ជើញចូលរួម ជាគណៈអធិបតី ក្នុងពិធីបិទការ ផ្សព្វផ្សាយ ខ្លឹមសារ សង្ឃប្រកាស អនុសំវច្ឆរ មហាសន្និបាត មន្ត្រីសង្ឃ ទូទាំងប្រទេសលើកទី៣១ អានបន្ត
លោកជំទាវ ម៉ាណ ណាវី បេក្ខជនព្រឹទ្ធសភា ភូមិភាគទី១ នីតិកាលទី៥ អញ្ជើញចូលរួមពិធីសំណេះសំណាល ជាមួយ ក្រុមប្រឹក្សាសង្កាត់ក្នុងតំណែង ខណ្ឌច្បាអំពៅ និងខណ្ឌមានជ័យ រាជធានីភ្នំពេញ អានបន្ត
ឯកឧត្តម ឧបនាយករដ្នមន្ត្រី សាយ សំអាល់ បានអញ្ចើញជាអធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ក្នុងពិធីប្រគល់វិញ្ញាបនបត្រសម្គាល់ម្ចាស់អចលនវត្ថុ ជូនដល់ប្រជាពលរដ្ឋ ចំនួន ៣២៣ គ្រួសារ ស្មើនឹង ៤៦៨បណ្ណ នៅក្នុងស្រុកសំរោង ខេត្តតាកែវ អានបន្ត
កសិកររងគ្រោះ ដោយភ្លេីងឆេះស្រូវ នៅស្រុកគិរីវង់ ខេត្តតាកែវ ទទួលបានយុត្តិធម៌ និងថ្លែងអំណរគុណ សម្តេចកិត្តិព្រឹទ្ធបណ្ឌិត ប៊ុន រ៉ានី ហ៊ុនសែន ដែលបានគិតគូរ ជួយសម្រាលការលំបាក អានបន្ត
ឯកឧត្តម សាយ សំអាល់ ឧបនាយករដ្នមន្ត្រី រដ្នមន្ត្រីក្រសួងរៀបចំដែនដី នគរូបនីយកម្ម និងសំណង់ បានអញ្ចើញទទួលជួបពិភាក្សាការងារ ជាមួយតំណាង ធនាគារអភិវឌ្ឍន៍អាស៊ី (ADB) នៅទីស្ដីការក្រសួង អានបន្ត
ឯកឧត្ដម សន្តិបណ្ឌិត សុខ ផល បានអញ្ជើញចូលរួម កិច្ចប្រជុំក្រុមប្រឹក្សា ប្រឡងប្រណាំង អនុវត្តគោល នយោបាយ ភូមិ ឃុំ សង្កាត់ មានសុវត្ថិភាព និងកិច្ចប្រជុំឆ្លង ផែនការ យុទ្ធសាស្រ្ត ស្តីពីការ លើកកម្ពស់ការ គ្រប់គ្រងដែនដី សន្តិសុខ និងសណ្តាប់ធ្នាប់ សាធារណៈ របស់ក្រសួងមហាផ្ទៃ អានបន្ត
ឯកឧត្តម ទៀ សុខា ប្រធានសមាគមចលនាយុវជនកម្ពុជា (ក្រុម១៥៧) សាខាខេត្តព្រះសីហនុ បានចាត់ឱ្យលោក តេង ភីស៊ាន ចុះសួរសុខទុក្ខ នាំយកអំណោយ រួមទាំងថវិកា ទៅឧបត្ថម្ភជូនចាស់ជរា គ្រួសារទីទ័លក្រ ចំនួន ១០គ្រួសារ នៅក្រុងព្រះសីហនុ អានបន្ត
ឯកឧត្ដម សន្តិបណ្ឌិត សុខ ផល រដ្នលេខាធិការក្រសួងមហាផ្ទៃ បានអញ្ជើញចូលរួមកិច្ចប្រជុំក្រុមប្រឹក្សាប្រឡងប្រណាំង អនុវត្តគោលនយោបាយ ភូមិ ឃុំ សង្កាត់ មានសុវត្ថិភាព ស្ថិតក្នុងសមត្ថកិច្ចក្រសួងមហាផ្ទៃ អានបន្ត
ឯកឧត្តម គួច ចំរើន អភិបាលខេត្តព្រះសីហនុ បានស្វាគមន៍ ការប្រកួតកីឡាទូកក្តោង ជ្រើសរើស ជើងឯកថ្នាក់ជាតិឆ្នាំ២០២៣ ស្របពេលក្រុងព្រះសីហនុ ទើបតែទទួលបាន ចំណាត់ថ្នាក់លេខ១ ទីក្រុងមានពិធី បុណ្យឆ្លងឆ្នាំសកល ល្អជាងគេប្រចាំឆ្នាំ២០២៣ អានបន្ត
មាតាមនុស្សធម៌ សម្តេចកិត្តិព្រឹទ្ធបណ្ឌិត ប៊ុន រ៉ានី ហ៊ុនសែន សម្រេចសាងសង់ផ្ទះមួយខ្នង ដល់កុមារកំព្រា ២នាក់បងប្អូន និងចេញថ្លៃព្យាបាល ទាំងស្រុងដល់បងប្រុស ដែលមានជំងឺ មិនប្រក្រតីទ្វារធំ ពីកំណេីត រស់នៅស្រុកសាមគ្គីមានជ័យ ខេត្តកំពង់ឆ្នាំង អានបន្ត
សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត បានអនុញ្ញាតឲ្យលោក LEUNG Chun-Ying ប្រធានមូលនិធិ GX Foundation ចូលជួបសម្ដែងការគួរសម និងពិភាក្សាការងារ នៅវិមានសន្តិភាព អានបន្ត
សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត បានអនុញ្ញាតឲ្យ លោក សាន ជានមីង (Shan Jianming ) ប្រធានក្រុមហ៊ុន Mizuda Group និងសហការី ចូលជួបសម្ដែងការគួរសម និងពិភាក្សាការងារ នៅវិមានសន្តិភាព អានបន្ត
ឯកឧត្តម កើត ឆែ អភិបាលរងរាជធានីភ្នំពេញ បានអញ្ចើញចូលរួម ពិធីភ្ជាប់ស្ពានអាកាស មរតកតេជោ នៅចំណុចប្រសព្វ រវាងមហាវិថីសម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន មហាវិថីព្រះមុនីវង្ស និងមហាវិថីយោធពលខេមរភូមិន្ទ (ផ្លូវ២៧១) ស្ថិតក្នុងខណ្ឌមានជ័យ និងខណ្ឌចំការមន អានបន្ត
សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត បានអនុញ្ញាតឱ្យលោកស្រី Mariam J.Sherman នាយិកាគ្រប់គ្រង នៃធនាគារពិភពលោកប្រចាំកម្ពុជា មីយ៉ាន់ម៉ា និងឡាវ ចូលជួបសម្ដែងការគួរសម និងពិភាក្សាការងារ នៅវិមានសន្តិភាព អានបន្ត