ឯកឧត្តម សន្តិបណ្ឌិត សុខ ផល រដ្នលេខាធិការក្រសួងមហាផ្ទៃ បានអញ្ជើញចូលរួម មហាសន្និបាត សមាគមមិត្ត នគរបាលជាតិកម្ពុជា អាណត្តិទី៥ រយៈពេល០១ថ្ងៃ នៅទីស្តីការក្រសួងមហាផ្ទៃ អានបន្ត
ឯកឧត្តម ឧបនាយករដ្នមន្ត្រី សាយ សំអាល់ បានអនុញ្ញាតឱ្យលោក Paul Clements ប្រធានសភា ពាណិជ្ជកម្មអន្តរជាតិ នៃកម្ពុជា និងប្រតិភូអម ចូលជួប សម្ដែងការគួរសម និងពិភាក្សាការងារ នៅទីស្ដីការក្រសួង អានបន្ត
ឯកឧត្តម ស៊ុន សុវណ្ណារិទ្ធិ អភិបាលខេត្តកំពង់ឆ្នាំង បានអញ្ជើញចូលរួម ក្នុងវេទិកា រាជរដ្ឋាភិបាល -ផ្នែក ឯកជន លើកទី១៩ ក្រោមអធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នៅវិមានសន្តិភាព អានបន្ត
ឯកឧត្តម គួច ចំរើន អភិបាលខេត្តព្រះសីហនុ បានអញ្ជើញចូលរួម ក្នុងពិធីបើក វគ្គបណ្តុះបណ្តាល ស្តីពីកាដឹកជញ្ជូន ចិន-កម្ពុជា អានបន្ត
ឯកឧត្តម នាយឧត្តមសេនីយ៍ ម៉ក់ ជីតូ និងឯកឧត្តម ឧត្តមសេនីយ៍ឯក ព្រុំ សន្ធរ អញ្ជើញដឹកនាំកិច្ចប្រជុំ បូកសរុបរបាយការណ៍ ប្រចាំខែតុលា និងលើកទិសដៅបន្ត របស់មន្ទីរប្រឆាំង បទល្មើសគ្រឿងញៀន អានបន្ត
លោកឧត្តមសេនីយ៍ត្រី ហេង វុទ្ធី ស្នងការនគរបាលខេត្តកំពង់ចាម បានអញ្ជើញដឹកនាំកិច្ចប្រជុំ ពង្រឹងលេីការ អនុវត្កការងារ ជំនាញ ដល់លោក-លោកស្រី ស្នងការរង នៃស្នងការដ្ឋាន នគរបាលខេត្តកំពង់ចាម អានបន្ត
ឯកឧត្តម ឧត្ដមសេនីយ៍ឯក ហួត ឈាងអន បានអញ្ជើញជាអធិបតី ដឹកនាំកិច្ចប្រជុំ ត្រួតពិនិត្យការងារផ្ទៃក្នុង របស់ទីចាត់ការ ចលនូប្បត្ថម្ភ អគ្គបញ្ជាការដ្ឋាន អានបន្ត
លោកឧត្តមសេនីយ៍ត្រី សែ វុទ្ធី មេបញ្ជាការ កងរាជអាវុធហត្ថខេត្តស្វាយរៀង បានដឹកនាំកិច្ចប្រជុំឆ្លង របាយការណ៍ ប្រចាំខែវិច្ឆិកា ទិសដៅការងារខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៣ និងផ្សព្វផ្សាយផែនការ ការពារសន្តិសុខ សុវត្ថិភាព និងសណ្តាប់ធ្នាប់ពិធី ប្រណាំងទូកខេត្តស្វាយរៀង អានបន្ត
សម្តេចកិត្តិសង្គហបណ្ឌិត ម៉ែន សំអន ៖ ការពង្រឹងនូវការ ទូតប្រជាជន ចំណងមិត្តភាព កិច្ចសហប្រត្តិការព្រំដែន នៃប្រទេសកម្ពុជា-វៀតណាម ដើម្បីរក្សាបានព្រំដែនសន្តិភាព និងការអភិវឌ្ឍន៍ លើគ្រប់វិស័យ អានបន្ត
ថវិកាប្រមាណជាង ១០មុឺនដុល្លារ ដែលគៀងគរ បានពីអង្គកឋិនទានសាមគ្គី ផ្តួចផ្តើមដោយ ឯកឧត្តម អ៊ុន ចាន់ដា អភិបាលខេត្តកំពង់ចាម និងលោកជំទាវ ដង្ហែចូលវត្តបុទមរតនៈដីដុះ ក្រុងកំពង់ចាម អានបន្ត
សម្តេចកិត្តិសង្គហបណ្ឌិត ម៉ែន សំអន ឧត្តមប្រឹក្សាផ្ទាល់ព្រះមហាក្សត្រ បានអញ្ជើញគោរពវិញ្ញាណក្ខន្ធ សព ឯកឧត្តម អ៊ុក សុជាតិ រដ្ឋលេខាធិការក្រសួងវប្បធម៌ និងវិចិត្រសិល្បៈ អានបន្ត
ឯកឧត្តមសន្តិបណ្ឌិត សុខ ផល ប្រធានក្រុមការងារ រាជរដ្នាភិបាល ចុះមូលដ្ឋានស្រុកបាណន់ បានអញ្ជេីញចុះពិនិត្យវឌ្ឍនភាព អគារសិក្សា ១ខ្នង ៦បន្ទប់ នៃអនុវិទ្យាល័យឈេីទាល ស្ថិតក្នុងស្រុកបាណន់ ខេត្តបាត់ដំបង អានបន្ត
សម្ដេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត បានអញ្ចើញថ្វាយព្រះរាជដំណើរ ព្រះករុណា ព្រះបាទ សម្តេចព្រះបរមនាថ នរោត្តម សីហមុនី ស្តេចយាងទៅបំពេញ ព្រះរាជទស្សនកិច្ចផ្លូវការ នៅសាធារណរដ្ឋបារាំង អានបន្ត
ឯកឧត្តមបណ្ឌិត លី ឆេង និងលោកជំទាវ បានអញ្ជើញចូលរួម ពិធីសូត្រមន្ត និងក្រុងពាលី បុណ្យកឋិនទានសាមគ្គី នៅវត្តចំការខ្សាច់ ស្ថិតក្នុងសង្កាត់ស្ពានថ្ម ខណ្ឌដង្កោ អានបន្ត
ឯកឧត្តមសន្តិបណ្ឌិត នេត សាវឿន ឧបនាយករដ្ឋមន្រ្តី បានអញ្ជើញអមដំណើរ សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត អញ្ជើញដង្ហែ ព្រះរាជដំណើរ ព្រះករុណា ព្រះបាទ សម្តេចព្រះបរមនាថ នរោត្តម សីហមុនី ស្ដេចយាងពន្លត់ភ្លើងជ័យ នៅវិមានឯករាជ្យ អានបន្ត
សម្ដេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្នមន្ត្រី នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា បានអញ្ជើញដង្ហែព្រះករុណា ព្រះបាទ សម្ដេចព្រះ បរមនាថ នរោត្តម សីហមុនី ស្ដេចយាងពន្លត់ភ្លើងជ័យ នៅវិមានឯករាជ្យ អានបន្ត
ថវិកាចំនួន 500$ ជាអំណោយដ៏ថ្លៃថ្លារបស់ ឯកឧត្តម សន្តិបណ្ឌិត សុខ ផល និងលោកជំទាវ បានផ្តល់ជូនជនពិការជើងម្ខាង ឈ្មោះ យី ភឿន សម្រាប់សាងសង់ រោងជាងកាត់សក់ រកប្រាក់ចិញ្ចឹមគ្រួសារ អានបន្ត
ឯកឧត្តម គួច ចំរេីន អភិបាលខេត្តព្រះសីហនុ បានផ្តួចផ្តេីម បុណ្យកឋិនទាន សាមគ្គី ដង្ហែទៅកាន់ វត្តគិរីជលសារ កោះរ៉ុង ស្ថិតនៅភូមិព្រែកស្វាយ សង្កាត់កោះរ៉ុង ក្រុងកោះរ៉ុង អានបន្ត
ឯកឧត្តម ឧបនាយករដ្នមន្ត្រី សាយ សំអាល់ បានអញ្ចើញជាអធិបតីភាព ក្នុងពិធីបើក វគ្គបណ្ដុះបណ្ដាល ស្ដីពី គោលការណ៍ច្បាប់ និងនីតិវិធីនានាពាក់ព័ន្ធនឹងវិស័យរៀបចំដែនដី នគរូបនីយកម្ម និងសំណង់ ជូនមេធាវី និស្សិត ជំនួយការ និងអ្នកហាត់ការ អានបន្ត
ឯកឧត្តម កើត រិទ្ធ ឧបនាយករដ្ឋមន្រ្តី រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងយុត្តិធម៌ បានអញ្ជើញដឹកនាំ កិច្ចប្រជុំពិនិត្យ និងពិភាក្សាអំពី ទិសដៅការងារ បន្តសម្រាប់ការ ដាក់ឱ្យដំណើរការ អាជ្ញាធរជាតិ ដោះស្រាយវិវាទ ក្រៅប្រព័ន្ធតុលាការ អានបន្ត