ឯកឧត្តម លូ គឹមឈន់ ប្រតិភូរាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា ទទួលបន្ទុកជាប្រធានអគ្គនាយក កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ បានអញ្ចើញបើកកិច្ចប្រជុំ ពិភាក្សាការងារជាមួយ ក្រុមការងារ វិទ្យាស្ថានអភិវឌ្ឍន៍តំបន់ ជាប់ឆ្នេរសមុទ្រ នៅក្រៅប្រទេស នៃប្រទេសជប៉ុន (OCDI) អានបន្ត
ឯកឧត្តម លូ គឹមឈន់ ប្រតិភូរាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា បានទទួលស្វាគមន៍ ការចូលជួបសម្តែងការគួរសម និងការជូនពរឆ្នាំថ្មី របស់ឯកឧត្តម Lai Xuan Chien ឯកអគ្គកុងស៊ុលវៀតណាម ប្រចាំខេត្តព្រះសីហនុ នាឱកាសបុណ្យចូលឆ្នាំថ្មីប្រពៃណីជាតិខ្មែរ ឆ្នាំម្សាញ់ អានបន្ត
ឯកឧត្តមសន្តិបណ្ឌិត នេត សាវឿន ឧបនាយករដ្នមន្ត្រី អញ្ជើញចូលរួមកិច្ចប្រជុំ ពេញអង្គគណៈរដ្ឋមន្ត្រី ក្រោមអធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នៅវិមានសន្តិភាព អានបន្ត
អភិបាលខេត្តកំពង់ចាម អញ្ជើញប្រគល់ទូកល្បឿនលឿន ២គ្រឿង ជាអំណោយដ៏ថ្លៃថ្លារបស់ឯកឧត្តមសន្តិបណ្ឌិត នេត សាវឿន ឧបនាយករដ្នមន្ត្រី ជូនស្នងការដ្ឋាននគរបាលខេត្តកំពង់ចាម អានបន្ត
គណៈប្រតិភូរដ្ឋបាលខេត្តតាកែវ ដឹកនាំដោយ ឯកឧត្តម វ៉ី សំណាង អញ្ជើងចុះជួបសំណេះសំណាលសួរសុខទុក្ខ និងនាំយកគ្រឿងឧបភោគបរិភោគ ជូនដល់បងប្អូន កងកម្លាំងជួរមុខឈរជើង នៅតំបន់ព្រំដែន (កម្ពុជា-ថៃ) ទិសប្រាសាទតាមាន់ អានបន្ត
ឯកឧត្តម ហេង សួរ រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងការងារ និងបណ្តុះបណ្តាលវិជ្ជាជីវៈ អញ្ចើញជួបសំណេះសំណាល ជាមួយថ្នាក់ដឹកនាំសហភាពសហជីព ថ្នាក់ដឹកនាំសហព័ន្ធសហជីព សរុបចំនួន ១៣៨ នៅទីស្តីការក្រសួង អានបន្ត
ឯកឧត្តមរដ្នមន្ត្រី ហេង សួរ អញ្ចើញជួបសំណេះសំណាល និងសួរសុខទុក្ខនាយទាហាន នាយទាហានរង ពលទាហាន នៃបញ្ជាការដ្ឋានអង្គរក្ស នាឱកាសពិធីបុណ្យចូលឆ្នាំប្រពៃណីជាតិ អានបន្ត
ឧត្តមសេនីយ៍ឯក ឆាង សុវណ្ណារិទ្ធ និងលោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ សែម គន្ធា អញ្ជើញធ្វើជាអធិបតីភាព ដឹកនាំកិច្ចប្រជុំត្រួតពិនិត្យ វឌ្ឍនភាពការងារប្រចាំខែមីនា និងលើកទិសដៅអនុវត្តបន្តខែមេសា ឆ្នាំ២០២៥ របស់នាយកដ្ឋានគ្រប់គ្រងអាវុធជាតិផ្ទុះ នៅទីស្តីការក្រសួងមហាផ្ទៃ អានបន្ត
សម្តេចកិត្តិសង្គហបណ្ឌិត ម៉ែន សំអន អញ្ចើញទទួលជួបការសម្ដែងការគួរសម និងជូនពរឆ្នាំថ្មី ប្រពៃណីជាតិខ្មែរ ជាមួយឯកឧត្តម ឧត្តមសេនីយ៍ឯក ង្វៀន វ៉ាន់ ណាម (Nguyen Van Nam) សមាជិកគណៈកម្មាធិការអចិន្ត្រៃយ៍ នៃគណៈកម្មាធិការបក្ស ទីក្រុងហូជីមិញ អានបន្ត
ឯកឧត្តមបណ្ឌិត ប៉ាន់ខែម ប៊ុនថន អញ្ជើញជួបសំណេះសំណាល និងពិភាក្សាការងារជាមួយ វាគ្មិនសំឡេងការពិតដេីម្បីប្រជាជន អានបន្ត
លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ សុក សំបូរ បានអញ្ចើញចូលរួមជាមួយឯកឧត្តម នាយឧត្តមសេនីយ៍ ស ថេត អញ្ជើញចុះពិនិត្យ និងសំណេះសំណាល ជាមួយកងកម្លាំងនគរបាល ដែលកំពុងហ្វឹកហាត់សម ដើម្បីត្រៀមអបអរសាទរ ខួបអនុស្សាវរីយ៍ លើកទី៨០ នៃថ្ងៃកំណើតនគរបាលជាតិ អានបន្ត
ឯកឧត្តម ឧត្តមសេនីយ៍ឯក ជួន ណារិន្ទ អញ្ចើញចូលរួមជាមួយឯកឧត្តម នាយឧត្តមសេនីយ៍ ស ថេត អញ្ជើញចុះពិនិត្យ និងសំណេះសំណាល ជាមួយកងកម្លាំងនគរបាល កំពុងហ្វឹកហាត់សមដើម្បីត្រៀម អបអរសាទរ ខួបអនុស្សាវរីយ៍ លើកទី៨០ នៃថ្ងៃកំណើតនគរបាលជាតិ អានបន្ត
ឯកឧត្តមសន្តិបណ្ឌិត នេត សាវឿន ឧបនាយករដ្នមន្ត្រី អញ្ចើញចូលរួមជាមួយសម្ដេចអគ្គមហាសេនាបតីតេជោ ហ៊ុន សែន រៀបចំពិធីបុណ្យទក្ខិណានុប្បទាន ខួបគម្រប់៧ថ្ងៃ និង១០០ថ្ងៃ ឧទ្ទិសកុសល ជូនដល់ដួងវិញ្ញាណក្ខន្ធ ឯកឧត្តម អ្នកឧកញ៉ាឧត្តមមេត្រីវិសិដ្ឋ ហ៊ុន សាន (ថ្ងៃបញ្ចប់) អានបន្ត
ឧត្តមសេនីយ៍ឯក ហួត ឈាងអន អញ្ចើញទទួលជួបការិយាល័យ អនុព័ន្ធយោធាវៀតណាមប្រចាំនៅកម្ពុជា ដើម្បីសម្ដែងការគួរសម និងជូនពរឆ្នាំថ្មីប្រពៃណីខ្មែរ អានបន្ត
សម្តេចកិត្តិសង្គហបណ្ឌិត ម៉ែន សំអន អញ្ជើញប្រារព្ធពិធីជូនពរ និងអបអរសាទរបុណ្យចូលឆ្នាំថ្មី ប្រពៃណីជាតិខ្មែរ នៅខេត្តស្វាយរៀង អានបន្ត
ឯកឧត្តម ប៉ា សុជាតិវង្ស ប្រធានក្រុមការងារគណបក្សចុះមូលដ្ឋានខណ្ឌច្បារអំពៅ អញ្ជើញជាអធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ក្នុងពិធីប្រកាសបញ្ចូលសមាជិកគណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា សង្កាត់និរោធ ចំនួន ៤៣៥រូប នៅទីស្នាក់ការគណបក្សសង្កាត់និរោធ អានបន្ត
ឯកឧត្តម លូ គឹមឈន់ ប្រតិភូរាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា បានទទួលស្វាគមន៍ ដំណើរទស្សនកិច្ច សម្តែងការគួរសម និងពិភាក្សាការងារ ជាមួយ លោក Pan Shih Ming អ្នកតំណាង ក្រុមហ៊ុន Evergreen Shipping Services (Cambodia) Co., Ltd. មកកាន់កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ អានបន្ត
ដំណើរទស្សនកិច្ចរបស់ មន្រ្តីជាន់ខ្ពស់ការិយាល័យ JICA Cambodia និងទីស្នាក់ការកណ្តាល JICA ទីក្រុងតូក្សូ មកកាន់ កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ អានបន្ត
ឯកឧត្តម លូ គឹមឈន់ ប្រតិភូរាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា បានទទួលស្វាគមន៍ ដំណើរទស្សនកិច្ច ធនាគារពិភពលោក (World Bank) ដឹកនាំដោយលោកស្រី Cordula Rastogi អ្នកជំនាញដឹកជញ្ជូនជាន់ខ្ពស់ មកកាន់ កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ អានបន្ត
ឯកឧត្តម គួច ចំរើន អភិបាលខេត្តកណ្តាល អញ្ជើញចុះសួរសុខទុក្ខ និងនាំយកអំណោយមនុស្សធម៌របស់កាកបាទក្រហមកម្ពុជា ទៅចែកជូនដល់ប្រជាពលរដ្ឋ រងគ្រោះដោយអគ្គិភ័យឆេះផ្ទះ ចំនួន៥ នៅស្រុកអង្គស្នួល អានបន្ត