អនុប្រធានក្រុមហ៊ុន TotalEnergies ប្រចាំតំបន់អូសេអានី និងអាស៊ីអាគ្នេយ៍ បានវាយតម្លៃជាវិជ្ជមាន ចំពោះស្ថានភាពវិនិយោគនៅកម្ពុជា អានបន្ត
ឯកអគ្គរដ្ឋទូតថ្មីស្រីលង្កា ប្ដេជ្ញាពង្រឹងទំនាក់ទំនង ប្រទេសស្រីលង្កា-កម្ពុជា ឱ្យកាន់តែរីកចម្រើនថែមទៀត អានបន្ត
ឧបការីរដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងសន្តិសុខសាធារណៈចិន កោតសរសើរការងារអភិបាលកិច្ចប្រទេស របស់សម្តេចបវរធិបតី អានបន្ត
ឯកឧត្តម ម៉ក់ ជីតូ អញ្ចើញចូលរួមកិច្ចប្រជុំ បូកសរុបលទ្ធផលការងារសុវត្ថិភាព ចរាចរណ៍ផ្លូវគោកប្រចាំឆ្នាំ២០២៤ និងលើកទិសដៅការងារឆ្នាំ២០២៥ របស់គណៈកម្មាធិការជាតិ សុវត្ថិភាពចរាចរណ៍ផ្លូវគោក (គ.ស.ច.គ) អានបន្ត
លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ហេង វុទ្ធី ស្នងការនគរបាលខេត្តកំពង់ចាម បានអញ្ចើញចូលរួមកិច្ចប្រជុំ បូកសរុបលទ្ធផលការងារ សុវត្ថិភាពចរាចរណ៍ផ្លូវគោកប្រចាំឆ្នាំ២០២៤ និងលើកទិសដៅការងារឆ្នាំ២០២៥ របស់គណៈកម្មាធិការជាតិ សុវត្ថិភាពចរាចរណ៍ផ្លូវគោក (គ.ស.ច.គ) អានបន្ត
រាជរដ្ឋាភិបាលនៅតែបន្តកំណត់ លំដាប់វិស័យអាទិភាព ក្នុងយុទ្ធសាស្រ្តបញ្ចកោណ ដំណាក់កាលទី១ ដោយកំណត់យក មនុស្ស ជាអាទិភាពទី១ និងបានកំណត់យក ការអភិវឌ្ឍធនធានមនុស្ស ជាបញ្ចកោណទី១ ក្នុងចំណោមបញ្ចកោណទាំង៥ ដោយហេតុថាធនធានមនុស្ស គឺជាកត្តាគន្លឹះសម្រាប់ គ្រប់ដំណើរការ នៃការអភិវឌ្ឍ អានបន្ត
បងប្អូនប្រជាពលរដ្ឋស្រុកសាមគ្គីមានជ័យ ចំនួន ៤ ១៩៩គ្រួសារ បានទទួលប័ណ្ណកម្មសិទ្ធិ អានបន្ត
ឯកឧត្តមសន្តិបណ្ឌិត នេត សាវឿន ឧបនាយករដ្ឋមន្រ្តី អញ្ជើញចូលរួមពិធី ប្រគល់សញ្ញាបត្រ ជូនដល់ និស្សិតសាកល វិទ្យាល័យ សៅស៍អ៊ីសថ៍អេសៀ ក្រោមអធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នៅសណ្ឋាគារសុខាសៀមរាប អានបន្ត
ក្រុមជំនួយការរបស់លោក ម៉ក់ ជីតូ ច្រានចោលការចោទប្រកាន់ និងប្រឌិតគ្មានមូលដ្ឋាន ពីស្រ្តីប្រឆាំងម្នាក់នៅក្រៅប្រទេស ដែលធ្វើឲ្យប៉ះពាល់ដល់កិត្តិយសយ៉ាងខ្លាំងរបស់ ឯកឧត្តម ម៉ក់ ជីតូ អានបន្ត
អភិបាលខេត្តកំពង់ចាម ៖ស្ថានីបូមទឹក និងផលិតទឹកស្អាតថ្មី ក្នុងក្រុងកំពង់ចាម នឹងដាក់ឲ្យប្រើប្រាស់នាពេលឆាប់ៗ ខណៈគម្រោងអភិវឌ្ឍន៍មួយចំនួនទៀត ត្រូវបានសិក្សាបញ្ចប់ អានបន្ត
រដ្ឋបាលខេត្តតាកែវ រៀបចំបើកការដ្ឋានជួសជុលស្ដារឡើងវិញ ផ្លូវក្រាលកៅស៊ូពីរជាន់ DBST ប្រវែង ២៥០០ម៉ែត្រ ឆ្លងកាត់ស្រុកព្រៃកប្បាស និងស្រុកអង្គរបូរី អានបន្ត
ឯកឧត្ដមសន្តិបណ្ឌិត សុខ ផល អញ្ចើញចូលរួមជាមួយឯកឧត្តមអភិសន្តិបណ្ឌិត ស សុខា ឧបនាយករដ្នមន្ត្រី ទទួលជួបសម្តែងការគួរសម និងពិភាក្សាការងារ ជាមួយឧបការីរដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងសន្តិសុខសាធារណៈ នៃសាធារណរដ្ឋប្រជាមានិតចិន អានបន្ត
ឯកឧត្តម នាយឧត្ដមសេនីយ៍ វង្ស ពិសេន បានអនុញ្ញាតឱ្យមេបញ្ជាការ កងទ័ពជើងគោកសហរដ្ឋអាមេរិក ប្រចាំតំបន់ប៉ាស៊ីហ្វិក ចូលជួបសម្តែងការគួរសម និងពិភាក្សាការងារ នៅអគ្គបញ្ជាការដ្នាន អានបន្ត
លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ហេង វុទ្ធី ស្នងការនគរបាលខេត្តកំពង់ចាម អញ្ជើញចុះប្រគល់ និងដាក់ឱ្យប្រេីប្រាស់ នូវអគារប៉ុស្តិ៍នគរបាលរដ្ឋបាលថ្មី ចំនួន០៥ ក្នុងស្រុកកោះសូទិន អានបន្ត
មេបញ្ជាការកងទ័ពជើងគោកសហរដ្ឋអាមេរិក ប្រចាំប៉ាស៊ីហ្វិក (USARPAC) វាយតម្លៃខ្ពស់ចំពោះកម្ពុជា ដែលបញ្ជូនកងកម្លាំងថែរក្សាសន្តិភាព ក្រោមឆ័ត្រអង្គការសហប្រជាជាតិ អានបន្ត
លេខាធិការគណបក្ស នៃគណៈកម្មាធិការមជ្ឈិមបក្សកុម្មុយនីស្ត ប្រចាំរដ្ឋធានីប៉េកាំងកោតសរសើរ ចំពោះការរីកចម្រើនយ៉ាងឆាប់រហ័ស លើគ្រប់វិស័យរបស់កម្ពុជា អានបន្ត
លោកជំទាវ ម៉ាណ ណាវី អញ្ជើញជាអធិបតីក្នុងពិធីសំណេះសំណាល និងចែកកញ្ចប់អាហារ ស្រាយបួសខែរ៉ាម៉ាឌន ជូនសាសនិកអ៊ិស្លាម ចំនួន២០០គ្រួសារ ក្នុងខណ្ឌជ្រោយចង្វារ អានបន្ត
ឯកឧត្ដមសន្តិបណ្ឌិត សុខ ផល រដ្នលេខាធិការក្រសួងមហាផ្ទៃ អញ្ជើញចូលរួមកិច្ចប្រជុំផ្សព្វផ្សាយព្រឹត្តិការណ៍ និងគោលការណ៍សំខាន់ៗដោយសង្ខេបប្រចាំសប្តាហ៍ របស់អគ្គនាយកដ្ឋានអត្តសញ្ញាណកម្ម នៅទីស្តីការក្រសួងមហាផ្ទៃ អានបន្ត