មន្ទីរអប់រំខេត្តក្វាងស៊ី សាធារណរដ្ឋប្រជាមានិតចិន បញ្ជាក់ពីជំហគាំទ្រ និងជំរុញបណ្តាសាកលវិទ្យាល័យនានា ក្នុងខេត្តក្វាងស៊ី បន្ត និងបង្កើនការផ្តល់អាហារូបករណ៍ជូននិស្សិតកម្ពុជា អានបន្ត
សាកលវិទ្យាល័យ Kunming Medical នៃសាធារណរដ្ឋប្រជាមានិតចិន ផ្តល់កិច្ចសហការដល់សមាគម អ.ម.ត ក្នុងការជំរុញនិស្សិតកម្ពុជា ឱ្យបានទៅបន្តការសិក្សា ជាពិសេសលើជំនាញវេជ្ជសាស្រ្ត អានបន្ត
ក្រុមហ៊ុន DP World របស់អេមីរាត់អារ៉ាប់រួម បង្ហាញចំណាប់អារម្មណ៍វិនិយោគ នៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជា អានបន្ត
សម្ដេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្នមន្ត្រី នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា បានអញ្ចើញចូលរួមសម័យប្រជុរដ្ឋសភាពេញអង្គ លើកទី៣ នីតិកាលទី៧ នៅវិមានរដ្នសភា អានបន្ត
នាវាទេសចរណ៍ ឈ្មោះ NOORDAM សញ្ជាតិ NETHERLANDS បានចូលចត នៅកំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ (កសស) ដោយសុវត្ថិភាព ក្នុងគោលបំណងមកទស្សនា ប្រទេសកម្ពុជា អានបន្ត
បណ្តាក្រុមហ៊ុនវិនិយោគជប៉ុន បង្ហាញចំណាប់អារម្មណ៍ វិនិយោគលើវិស័យកសិកម្ម ការកែច្នៃម្ហូបអាហារ និងវិស័យវារីវប្បកម្ម នៅកម្ពុជា អានបន្ត
ក្រុមហ៊ុន Khazanah នៃប្រទេសព្រុយណេ ដារូស្សាឡាម បង្ហាញចំណាប់អារម្មណ៍ ក្នុងការវិនិយោគនៅកម្ពុជា អានបន្ត
លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ សុក សំបូរ ប្រធាននាយកដ្ឋានប្រឆាំងការជួញដូរមនុស្ស និងការពារអនិតិជន បានអញ្ចើញចូលរួមកិច្ចប្រជុំពិនិត្យពិភាក្សា និងផ្តល់យោបល់ ដើម្បីកំណត់ បន្ទាត់មូលដ្ឋាន និងចំណុចដៅ នៃសូចនាករសមិទ្ធកម្មគន្លឹះ ទាក់ទងបទល្មើសគ្រប់ប្រភេទ អានបន្ត
សាកលវិទ្យាល័យ Yunnan University of Finance and Economics នៃសាធារណរដ្ឋប្រជាមានិតចិន សហការជាមួយសមាគម អ.ម.ត ក្នុងការផ្តល់អាហារូបករណ៍ដល់និស្សិតកម្ពុជា អានបន្ត
ឯកឧត្តម សាយ សំអាល់ ឧបនាយករដ្នមន្ត្រី រដ្នមន្ត្រីក្រសួងរៀបចំដែនដី នគរូបនីយកម្ម និងសំណង់ បានអញ្ចើញជាអធិបតីភាព ដឹកនាំកិច្ចប្រជុំជីវភាព ថ្នាក់ដឹកនាំក្រសួងរៀបចំដែនដី នគរូបនីយកម្ម និងសំណង់ អានបន្ត
កម្ពុជា-ឥណ្ឌូណេស៊ី មានសក្ដានុពលជាច្រេីន ដែលអាចបំពេញឱ្យគ្នាទៅវិញទៅមក អានបន្ត
ប្រធានសភាតំណាងរាស្ត្រហ្វីលីពីន កោតសរសេីរពីភាពរីកចម្រើន របស់ប្រទេសកម្ពុជា ក្រោមការដឹកនាំរបស់ សម្ដេចបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត អានបន្ត
ប្រធានអង្គការ IDC-CDI កោតសរសើរប្រទេសកម្ពុជា ដែលសម្រេចបាននូវសន្តិភាព និងឯកភាពជាតិ អានបន្ត
លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ប៉ុល រតនា អនុប្រធាននាយកដ្នាននគរបាលព្រហ្មទណ្ឌ បានដឹកនាំកម្លាំង អញ្ចើញចុះល្បាតត្រួតពិនិត្យការងារ ការពារសន្ដិសុខ សណ្ដាប់ធ្នាប់ និងសុវត្ថិភាព ក្នុងថ្ងៃទី១ ទី២ ទី៣ នៃព្រះរាជពិធីបុណ្យអុំទូក អានបន្ត
ឯកឧត្តមសន្តិបណ្ឌិត នេត សាវឿន ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី បានអញ្ជើញចូលរួមកម្មវិធីបើក កិច្ចប្រជុំគណៈកម្មាធិការប្រតិបត្តិ IDC-CDI និងពិធីចុះហត្ថលេខា ក្រោមអធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត អានបន្ត
ឯកឧត្តម ឧបនាយករដ្នមន្ត្រី សាយ សំអាល់ ផ្ញើសារលិខិតជូនពរ សម្តេចមហារដ្ឋសភាធិការធិបតី ឃួន សុដារី ប្រធានរដ្ឋសភា ក្នុងឱកាសដ៏មហានក្ខត្តឫក្សចម្រើន អាយុវឌ្ឍនមង្គលគម្រប់ ៧២ឆ្នាំ ឈានចូល ៧៣ឆ្នាំ អានបន្ត
ឯកឧត្តម ប៉ា សុជាតិវង្ស ផ្ញេីសារជូនពរ សូមគោរពជូន សម្តេចមហារដ្ឋសភាធិការធិបតី ឃួន សុដារី ប្រធានរដ្ឋសភា ក្នុងឱកាសទិវាខួបចម្រើនជន្មាយុ គម្រប់៧២ ឈានចូល ៧៣ឆ្នាំ អានបន្ត
ឯកឧត្តម ឡាវ វ៉ាន់ ប្រធានការិយាល័យគ្រឹះស្ថានសិក្សា ដឹកនាំក្រុមការងារ ជួបសំណេះសំណាល និងពិសាអាហាសាមគ្គី ជាមួយនិស្សិតអាហារូបករណ៍ អ.ម.ត សិក្សា នៅក្រុងគុនមីង ខេត្តយូណាន សាធារណរដ្ឋប្រជាមានិតចិន អានបន្ត
ក្រុមការងារការិយាល័យគ្រឹះស្ថានសិក្សា នៃគណៈកម្មាធិការ អាហារូបករណ៍ អ.ម.ត ចុះបំពេញបេសកកម្ម នៅសាធារណរដ្ឋប្រជាមានិតចិន អានបន្ត
ឯកឧត្តម ប៉ា សុជាតិវង្ស ប្រធានគណៈកម្មការទី៧ នៃរដ្ឋសភា និងលោកជំទាវ បានអញ្ជើញចូលរួមក្នុងព្រះរាជពិធីបិទ ព្រះរាជពិធីបុណ្យអុំទូក ក្រោមព្រះរាជធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ ព្រះមហាក្សត្រ នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា អានបន្ត