ឯកឧត្ដមសន្តិបណ្ឌិត សុខ ផល ប្រធានក្រុមការងាររាជរដ្នាភិបាល ចុះជួយមូលដ្នានស្រុកបាណន់ បានអញ្ចើញជាអធិបតីភាពក្នុងពិធីចម្រើនព្រះបរិត្ត និងសម្តែងព្រះធម៌ទេសនា ក្នុងអង្គកឋិនទានមហាសាមគ្គី ដង្ហែរទៅវេប្រគេនព្រះសង្ឃ នៅវត្តអណ្តូងនាង ក្នុងស្រុកបាណន់ អានបន្ត
ឯកឧត្តម គួច ចំរើន អភិបាលខេត្តកណ្ដាល បានអញ្ជើញជាគណៈអធិបតី សម្ពោធដាក់ឱ្យប្រើប្រាស់ ជាផ្លូវការ អគារសិក្សា កម្ពស់៣ជាន់ មាន ១៨បន្ទប់ និងសមិទ្ធផលនានា នៃអនុវិទ្យាល័យ ហ៊ុន សែន អង្គស្នួល ស្ថិតក្នុងស្រុកអង្គស្នូល អានបន្ត
ឯកឧត្តម អ៊ុន ចាន់ដា អភិបាលខេត្តំពង់ចាម និងលោកជំទាវ បានអញ្ជើញដង្ហែអង្គកឋិនទានសាមគ្គី ទទួលបានបច្ច័យចំនួន ៧៧,៧៨៦ដុល្លារ សម្រាប់ កសាងព្រះវិហារថ្មី វត្តជ្រោយថ្ម និងប្រគេនដល់វត្ត ចំនួន៣ ក្នុងក្រុងកំពង់ចាម អានបន្ត
លោកជំទាវ ម៉ាណ ណាវី សមាជិកព្រឹទ្ធសភា បានអញ្ជើញចូលរួមយុទ្ធនាការ ការបរិច្ចាគ ឈាម ជាការបរិច្ចាគទាន ដេីម្បីសង្រ្គោះជីវិត លេីកទី៦ ឆ្នាំ២០២៤ អានបន្ត
នាយឧត្តមសេនីយ៍ វង្ស ពិសេន អគ្គមេបញ្ជាការ នៃកងយោធពលខេមរភូមិន្ទ បានអញ្ចើញបន្តនាំយកអាវរងាចែក ជូនបណ្តាបញ្ជាការដ្ឋានទ័ពជំនាញ និងបណ្តាសាលាចំណុះអគ្គបញ្ជាការដ្ឋាន អានបន្ត
ឯកឧត្តម ឧត្តមសេនីយ៍ឯក ហួត ឈាងអន នាយរងសេនាធិការចម្រុះ បានបន្តអមដំណើរជាមួយ ឯកឧត្តម នាយឧត្តមសេនីយ៍ វង្ស ពិសេន អញ្ចើញនាំយកអាវរងា ទៅចែកជូនបណ្តាបញ្ជាការដ្ឋានទ័ពជំនាញ និងបណ្តាសាលា ចំណុះអគ្គបញ្ជាការដ្ឋាន អានបន្ត
ឯកឧត្ដម គួច ចំរើន អភិបាលខេត្តកណ្ដាល បានអញ្ចើញជាអធិបតី ក្នុងពិធីអបអរសាទរ ពិធីបើកបវេសនកាល ឆ្នាំសិក្សាថ្មី ២០២៤-២០២៥ នៅវិទ្យាល័យ ហ៊ុន សែន តាខ្មៅ អានបន្ត
ឯកឧត្តម វ៉ី សំណាង អភិបាលខេត្តតាកែវ បានអញ្ជើញជាអធិបតីភាព ដឹកនាំកិច្ចប្រជុំត្រួតពិនិត្យការងារ របស់គណៈកម្មការ និងអនុគណៈកម្មការនានាសម្រាប់ រៀបចំការប្រណាំងទូក បណ្ដែតប្រទីប និងសំពះព្រះខែ អកអំបុក ឆ្នាំ២០២៤ ខេត្តតាកែវ អានបន្ត
លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ សុក សំបូរ ប្រធាននាយកដ្ឋានប្រឆាំងការជួញដូរមនុស្ស និងការពារអនិតិជន បានអញ្ចើញចូលរួមកិច្ចប្រជុំ បូកសរុបលទ្ធផលកិច្ចប្រតិបត្តិការ លើការអនុវត្តទម្រង់ព័ត៌មាន វាយតម្លៃបឋមភាពជាជនរងគ្រោះ ដោយអំពើជួញដូរមនុស្ស អានបន្ត
ឯកឧត្តម ឧត្តមសេនីយ៍ឯក ហួត ឈាងអន បានអញ្ចើញចូលរួមអមដំណើរ ឯកឧត្តម នាយឧត្តមសេនីយ៍ វង្ស ពិសេន នាំយកអាវរងា ទៅចែកជូនដល់ កងកម្លាំងឈរជើងការពារ នៅតាមបណ្តាកោះ មូលដ្ឋានសមុទ្រ ទន្លេ អង្គភាពកងទ័ពជើងទឹក អានបន្ត
អគ្គមេបញ្ជាការកងទ័ព អញ្ចើញបន្តនាំយកអាវរងា ទៅចែកជូនកងកម្លាំងចម្រុះ នៅទិសយោធភូមិភាគទី៣ នៅខេត្តតាកែវ អានបន្ត
ឯកឧត្តម ឧត្តមសេនីយ៍ឯក ទិត សារ៉ាត់ និងលោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ហេង វុទ្ធី បានអញ្ចើញជាអធិបតីភាព ក្នុងពិធីបិទកិច្ចសវនកម្មផ្ទៃក្នុង សម្រាប់ការិយបរិច្ឆេទ ២០២៣ និងបណ្ដាឆ្នាំពាក់ព័ន្ធ នៅស្នងការដ្នាននគរបាលខេត្តកំពង់ចាម អានបន្ត
ឯកឧត្តមសន្តិបណ្ឌិត នេត សាវឿន ឧបនាយករដ្ឋមន្រ្តី បានអញ្ជើញចូលរួមក្នុងពិធីសំណេះសំណាល និងពិសាភោជនាហារសាមគ្គី ជាមួយក្រុមកីឡា បាល់ទាត់តារាកម្ពុជា និងក្រុមកីឡាប្រដាល់គុនខ្មែរ ក្រោមអធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន អានបន្ត
ឯកឧត្តម លូ គីមឈន់ ប្រធានក្រុមការងារគណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា ចុះជួយស្រុកព្រៃនប់ បានអញ្ចើញជាអធិបតីភាព ក្នុងពិធីប្រកាសបញ្ចូល សមាជិកថ្មី ចំនួន ៤២នាក់ នៅស្នាក់ការគណបក្សប្រជាជនកម្ពុជាស្រុកព្រៃនប់ អានបន្ត
ឯកឧត្តម ឧបនាយករដ្នមន្ត្រី សាយ សំអាល់ បានអញ្ចើញជាអធិបតីភាព ក្នុងពិធីសំណេះសំណាល ជាមួយប្រតិភូនាវាយុវជន អាស៊ីអាគ្នេយ៍ និងជប៉ុន (SSEAYP) និងបេក្ខជនវេទិកា ប្រកួតប្រជែង សមត្ថភាពស្ត្រី លើវិស័យច្បាប់ នៅទីស្តីការក្រសួង អានបន្ត
លោកជំទាវបណ្ឌិត ពេជ ចន្ទមុន្នី ហ៊ុន ម៉ាណែត អគ្គស្នងការសមាគមកាយប្ញទ្ធិនារីកម្ពុជា បានអញ្ចើញជាអធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ ក្នុងពិធីបើកការ បោះជំរំដ៏ធំប្រចាំឆ្នាំ ក្រោមប្រធានបទ យុវតីយើង អនាគតអ្នកដឹកនាំយើង នៅខេត្តមណ្ឌលគិរី អានបន្ត
សម្ដេចកិត្តិសង្គហបណ្ឌិត ម៉ែន សំអន បានអញ្ជើញត្រួតពិនិត្យទីតាំង រៀបចំពិធីសូត្រមន្ត របស់អង្គឋិនទានដង្ហែទៅកាន់ វត្តពោធិ៍គិរីវង្សារាម អានបន្ត
ឯកឧត្តម ប៉ា សុជាតិវង្ស ប្រធានគណៈកម្មការទី៧ នៃរដ្ឋសភា បានអញ្ចើញចូលរួមកិច្ចប្រជុំ គណៈកម្មាធិការអចិន្ត្រៃយ៍រដ្ឋសភា ក្រោមអធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ សម្តេចមហារដ្ឋសភាធិការធិបតី ឃួន សុដារី អានបន្ត
លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ សុក សំបូរ ប្រធាននាយកដ្ឋានប្រឆាំងការជួញដូរមនុស្ស និងការពារអនិតិជន បានអញ្ចើញចូលរួមកិច្ចប្រជុំ បូកសរុបលទ្ធផលការងារប្រចាំខែតុលា និងលើកទិសដៅខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២៤ ក្រោមអធិបតីឯកឧត្តម ឧត្តមសេនីយ៍ឯក ជីវ ផល្លី អានបន្ត
នាវាទេសចរណ៍ ឈ្មោះ VIKING ORION សញ្ជាតិ NORWAY ដែលមានប្រវែងបណ្តោយ ២២៨,៣០ ម៉ែត្រ ប្រវែងទទឹង ២៨,៨០ ម៉ែត្រ ជម្រៅ ៦,៦៥ ម៉ែត្រ បានចូលចតនៅ កសស ដោយសុវត្ថិភាព អានបន្ត