អ្នកឧកញ៉ា គិត ម៉េង ប្រធានសភាពាណិជ្ជកម្មកម្ពុជា បានអញ្ជើញចូលរួមក្នុងពិធី ផ្សព្វផ្សាយរបាយការណ៍វឌ្ឍនភាព នៃការអនុវត្តវិធានការ កែទម្រង់មុតស្រួចជាកញ្ចប់ ដែលបានដាក់ចេញ ក្នុងវេទិការាជរដ្ឋាភិបាល-ផ្នែកឯកជនលើកទី១៩ ប្រចាំឆមាសទី១ ឆ្នាំ២០២៤ អានបន្ត
ឯកឧត្តម ប៉ា សុជាតិវង្ស បានអញ្ជើញជាអធិបតីដឹកនាំកិច្ចប្រជុំ ផ្ទៃក្នុងគណៈកម្មការ ដើម្បីពិនិត្យពិភាក្សាពីផែនការ សកម្មភាពការងារ របស់គណៈកម្មការ និងលើកទិសដៅការងារបន្ត អានបន្ត
សម្ដេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត និងលោកជំទាវបណ្ឌិតពេជ ចន្ទ មុន្នី ហ៊ុន ម៉ាណែត ឆ្លៀតពេលដ៏មមាញឹក ជួបសំណេះសំណាលជាមួយ លោកតា លោកយាយ និងសិស្សានុសិស្ស នៅសហគមន៍ស្ទឹងមានជ័យ អានបន្ត
ឯកឧត្តម នាយឧត្ដមសេនីយ៍ វង្ស ពិសេន បានអនុញ្ញាតឱ្យអនុព័ន្ធយោធារុស្សីថ្មីប្រចាំកម្ពុជា ចូលជួបសម្តែងការគួរសម និងបង្ហាញមុខ នៅអគ្គបញ្ជាការដ្ឋាន អានបន្ត
លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ហេង វុទ្ធី ស្នងការនគរបាលខេត្តកំពង់ចាម បានអញ្ចើញនាំយកថវិកា និងភេសជ្ជៈមួយចំនួន ឧបត្ថម្ភដល់ចំណុះទូក ង កម្លាំងអន្តរាគមន៍ពិសេស និងមន្រ្តីមន្ទីរព័ត៌មានខេត្តកំពង់ចាម អានបន្ត
លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ហេង វុទ្ធី ស្នងការនគរបាលខេត្តកំពង់ចាម បានអញ្ជើញចូលរួមពិធី បើកការប្រណាំងទូក បណ្តែតប្រទីប អុចកាំជ្រួច និងតាំងពិព័រណ៍សមិទ្ធផល នៅខេត្តកំពង់ចាម អានបន្ត
ឯកឧត្តមសន្តិបណ្ឌិត នេត សាវឿន ឧបនាយករដ្នមន្ត្រី បានអញ្ជើញជាអធិបតីដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ ដឹកនាំកិច្ចប្រជុំការងារ គណៈកម្មាធិការសន្តិសុខឌីជីថល នៅទីស្តីការគណៈរដ្ឋមន្រ្តី អានបន្ត
ឯកឧត្តមសន្ដិបណ្ឌិត សុខ ផល ប្រធានក្រុមការងាររាជរដ្ឋាភិបាល ចុះមូលដ្ឋានស្រុកបាណន់ បានអញ្ជើញដឹកនាំក្រុមការងារ ចុះជួបសំណេះសំណាល ជាមួយក្រុមកីឡាករទូក របស់រដ្ឋបាលស្រុកបាណន់ អានបន្ត
សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត បានអញ្ចើញចុះពិនិត្យមើលការ រៀបចំប្រកួតកីឡា យុទ្ធគុនចម្រុះខ្មែរបុរាណ ពានរង្វាន់សម្តេចបវរធិបតី លើកទី១ និងបានជួបសំណេះសំណាល ជាមួយគ្រូបង្វឹក អាជ្ញាកណ្តាល និងកីឡាករ កីឡាការិនី អានបន្ត
ឯកឧត្តមសន្តិបណ្ឌិត សុខ ផល ប្រធានក្រុមការងារគណបក្សចុះមូលដ្ឋានស្រុកបាណន់ បានអញ្ចើញជាអធិបតីភាព ក្នុងពិធីសម្ភោធដាក់ឱ្យប្រេីប្រាស់ ជាផ្លូវការអគារសាលប្រជុំ របស់គណបក្សប្រជាជនកម្ពុជាឃុំភ្នំសំពៅ ស្រុកបាណន់ អានបន្ត
នាយឧត្ដមសេនីយ៍ វង្ស ពិសេន អគ្គមេបញ្ជាការនៃកងយោធពលខេមរភូមិន្ទ ប្រទានភ្លើងបូជាសព ឧត្តមសេនីយ៍ទោ ថា ដាណាន់ មេបញ្ជាការរង យោធភូមិភាគទី២ នៅខេត្តកំពង់ចាម អានបន្ត
ឯកឧត្តម អ៊ុន ចាន់ដា អភិបាលខេត្តកំពង់ចាម បានអញ្ជើញចូលរួមជាគណៈអធិបតី ក្នុងពិធីប្រកាសជាផ្លូវការ ក្រុងកំពង់ចាម ក្លាយជាជ័យលាភី ទីក្រុងទេសចរណ៍ គ្មានផ្សែងបារី អានបន្ត
លោកជំទាវ ម៉ែន នារីសោភ័គ អគ្គលេខាធិការរងទី១ បានអញ្ជេីញជួបពិភាក្សាការងារ និងពិគ្រោះយោបល់ ស្តីពី ច្បាប់មនុស្សធម៌អន្តរជាតិ ជាមួយលោកជំទាវ យ៉ិនទៀង ពុទ្ធិរស្មី រដ្ឋលេខាធិការក្រសួងការបរទេស អានបន្ត
សម្ដេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត បានអនុញ្ញាតឲ្យលោក Julien Nargeot អនុប្រធានក្រុមហ៊ុន Gulfstream ចូលជួបសម្តែងការគួរសម និងពិភាក្សាការងារ នៅវិមានសន្តិភាព អានបន្ត
សម្ដេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត អញ្ចើញចូលក្រាបបង្គំគាល់ ព្រះមហាក្សត្រ និងសម្តេចព្រះមហាក្សត្រី នរោត្តម មុនិនាថ សីហនុ ព្រះវររាជមាតាជាតិខ្មែរ ជាទីគោរពសក្ការៈដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់បំផុត នៅព្រះប្រមរាជវាំង អានបន្ត
រាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា បានចេញអនុក្រឹត្យ អនុញ្ញាតឲ្យចេញផ្សាយ ធ្វើចរាចរ និងប្រើប្រាស់នូវធនប័ត្រ អនុស្សាវរីយ៍ប្រភេទថ្មី ២០០០០០រៀល (ពីរសែនរៀល) នៅទូទាំងព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា ទន្ទឹមនឹងបណ្តាប្រភេទប្រាក់ ដែលត្រូវបានចេញផ្សាយរួចហើយ អានបន្ត
ឯកឧត្តមសន្តិបណ្ឌិត សុខ ផល បានអញ្ចើញជាអធិបតីភាព ក្នុងពិធីសម្ភោធដាក់ឲ្យប្រើប្រាស់ ជាផ្លូវការអគារសាលប្រជុំ គណៈកម្មាធិការ គណបក្សប្រជាជនកម្ពុជាឃុំឈើទាល ស្រុកបាណន់ អានបន្ត
ឯកឧត្តមសន្តិបណ្ឌិត សុខ ផល ប្រធានក្រុមការងារគណបក្សចុះមូលដ្ឋានស្រុកបាណន់ បានអញ្ចើញជាអធិបតីភាព ក្នុងពិធីសម្ភោធដាក់ឲ្យប្រើប្រាស់ ជាផ្លូវការអគារសាលប្រជុំ គណៈកម្មាធិការ គណបក្សប្រជាជនកម្ពុជាឃុំឈើទាល ស្រុកបាណន់ អានបន្ត
លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ហេង វុទ្ធី ស្នងការនគរបាលខេត្តកំពង់ចាម បានដឹកនាំបញ្ជាកងកម្លាំងដោយផ្ទាល់ ចុះអន្តរាគមន៍បន្ទាន់ ដើម្បីពន្លត់អគ្គីភ័យ ឆាប់ឆេះផ្ទះប្រជាពលរដ្ឋ ចំនួន២ខ្នង ក្នុងស្រុកកំពង់សៀម អានបន្ត
លោកជំទាវ ម៉ែន នារីសោភ័គ បានអញ្ចើញចូលរួមពិធីថ្វាយកម្រងផ្កា និងគោរពព្រះវិញ្ញាណក្ខន្ធ គម្រប់ខួប ១២ឆ្នាំ នៃការយាងសោយព្រះទិវង្គត របស់ព្រះបរមរតនកោដ្ឋ នៅមណ្ឌបសួនច្បារខាងកើតវិមានឯករាជ្យ អានបន្ត