នាយឧត្តមសេនីយ៍ វង្ស ពិសេន អគ្គមេបញ្ជាការ នៃកងយោធពលខេមរភូមិន្ទ សូមព្រះបរមរាជានុញ្ញាត ក្រាបបង្គំទូលថ្វាយព្រះពរ ព្រះករុណា ព្រះបាទសម្តេចព្រះបរមនាថ នរោត្តម សីហមុនី និងសម្ដេចព្រះមហាក្សត្រី នរោត្តម មុនិនាថ សីហនុ ក្នុងឱកាសចូលឆ្នាំថ្មី ឆ្នាំសកល គ.ស.២០២៦ អានបន្ត
ឯកឧត្តមរដ្នមន្ត្រី ជា សុមេធី និងលោកជំទាវ អញ្ចើញចុះជួបសំណេះសំណាល សួរសុខទុក្ខ និងនាំយកអំណោយជាសម្ភារៈ និងគ្រឿងឧបភោគបរិភោគ ជូនប្រជាពលរដ្ឋភៀសសឹក និងគ្រួសារកងទ័ពនៅសមរភូមិមុខ ចំនួន២៧៦គ្រួសារ ស្ថិតនៅស្រុកពាមជរ អានបន្ត
លោក ស៊ីម គង់ អភិបាលស្រុកជើងព្រៃ បានអមដំណើរឯកឧត្តម ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី សាយ សំអាល់ និងឯកឧត្តម អ៊ុន ដាន់ដា អញ្ជើញចុះពិនិត្យមើលការដាំដើមផ្កាជើងគោ ដើម្បីលម្អសោភ័ណ្ឌភាពសងខាងផ្លូវជាតិលេខ៧ ក្នុងភូមិសាស្រ្តស្រុកជើងព្រៃ ស្រុកព្រៃឈរ និងស្រុកកំពង់សៀម អានបន្ត
លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ហេង វុទ្ធី ស្នងការនគរបាលខេត្តកំពង់ចាម អញ្ជើញចុះត្រួតពិនិត្យការសាងសង់ផ្ទះជូន បងប្អូនអតីតយុទ្ធជន ដែលជាអំណោយដ៏ថ្លៃថ្លារបស់ឯកឧត្តម ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី នេត សាវឿន អានបន្ត
សម្តេចកិត្តិសង្គហបណ្ឌិត ម៉ែន សំអន អញ្ជើញជាអធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ ក្នុងពិធីសំណេះសំណាល ជាមួយរចនាសម្ព័ន្ធគណៈចលនាមហាជន ចំណុះគណៈកម្មាធិការបក្ស រាជធានីភ្នំពេញ អានបន្ត
ឯកឧត្តម សាយ សំអាល់ ឧបនាយករដ្នមន្ត្រី រដ្នមន្ត្រីក្រសួងរៀបចំដែនដី នគរូបនីយកម្ម និងសំណង់ អញ្ចើញជាអធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ ក្នុងពិធីពិធីចែកបណ្ណកម្មសិទ្ធិ ជូនអតិថិជនបុរី ខេភី ម៉ន ដានី គម្រោងទី២៨ គម្រោងទី២៩ បុរី ភីអ វីឡា និងបុរី វី អាយ ភី ចំនួន ៥២៩បណ្ណ អានបន្ត
លោក ស៊ីម គង់ ប្រធានគណៈកម្មាធិការគណបក្សប្រជាជនកម្ពុជាស្រុកជើងព្រៃ បានអញ្ចើញចូលរួមកិច្ចប្រជុំការងារគណបក្ស ដើម្បីពិនិត្យវឌ្ឍនភាព នៃការងារកសាងពង្រឹងពង្រីក សមាជិកគណបក្ស នៅទីស្នាក់ការគណបក្សខេត្តកំពង់ចាម អានបន្ត
ឯកឧត្តម គួច ចំរើន អភិបាលខេត្តកណ្ដាល បានអញ្ជើញចូលរួមចុះស្វែងយល់ ជាក់ស្តែងការធ្វើអាជីវកម្មឡូត៍នេសាទ នៅគន្លងដាយតាមដងទន្លេសាប ក្នុងស្រុកពញាឮ អានបន្ត
ឯកឧត្តម អ៊ុន ចាន់ដា អភិបាលខេត្តកំពង់ចាម សូមថ្លែងអំណរគុណដល់អគ្គលេខាធិការដ្ឋាន នៃគណៈកម្មាធិការជាតិ គ្រប់គ្រងគ្រោះមហន្តរាយ នាំយកអាវរងាចំនួន ៥០ដុំធំ ផ្តល់ជូនរដ្ឋបាលខេត្ត ដើម្បីចែកជូនដល់ វីរកងទ័ព និងជនភៀសសឹក អានបន្ត
ឯកឧត្តម វ៉ី សំណាង អភិបាលខេត្តតាកែវ បានដឹកនាំគណប្រតិភូមរដ្ឋបាលខេត្ត នាំយកអំណោយមនុស្សធម៌ បេះដូងមហាគ្រួសារខ្មែរ ខេត្តតាកែវ ផ្ដល់ជូនបងប្អូនវីរកងទ័ពសមរភូមិមុខ និងបងប្អូនជនភៀសសឹក នៅខេត្តសៀមរាប និងខេត្តឧត្តរមានជ័យ អានបន្ត
ឯកឧត្តម ឧត្តមសេនីយ៍ឯក ជួន ណារិន្ទ អគ្គស្នងការរង និងជាស្នងការនគរបាលរាជធានីភ្នំពេញ អញ្ជើញដឹកនាំកិច្ចប្រជុំស្តីពីការ ពង្រឹងត្រួតពិនិត្យតួនាទីភារកិច្ច លើការងារដឹកនាំបញ្ជាកម្លាំង របស់មន្រ្តីក្រោមឱវាទ អានបន្ត
សម្តេចកិត្តិសង្គហបណ្ឌិត ម៉ែន សំអន អញ្ជើញជួបសំណេះសំណាល និងចែកអំណោយ ជូនជនភៀសសឹក និងគ្រួសារកងទ័ពជួរមុខ ចំនួន៥០៨គ្រួសារ នៅខេត្តពោធិ៍សាត់ អានបន្ត
សម្តេចកិត្តិសង្គហបណ្ឌិត ម៉ែន សំអន អញ្ជើញគោរពបូជា និងបួងសួងឱ្យបារមី លោកឧកញ៉ា ឃ្លាំង មឿង និង ជំទាវ ខាន់ ខៀវ តាមជួយបីបាច់ថែរក្សាប្រជាពលរដ្ឋទូទាំងប្រទេស ឱ្យទទួលបានសេចក្តីសុខ សេចក្តីចម្រើន ពិសេសក្នុងបេសកកម្មការពារបូរណភាពទឹកដី អានបន្ត
ឯកឧត្ដមនាយឧត្ដមសេនីយ៍ សាស្ដ្រាចារ្យ ឯក មនោសែន ប្រធានបណ្ឌិត្យសភានគរបាលកម្ពុជា ផ្ញើសារលិខិតគោរពជូនពរ ឯកឧត្តម សាយ សំអាល់ ឧបនាយករដ្ឋមន្រ្តី រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងរៀបចំដែនដី នគរូបនីយកម្ម និងសំណង់ និងលោកជំទាវ ក្នុងឱកាសចូលឆ្នាំថ្មី ឆ្នាំសកល ២០២៦ អានបន្ត
លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ សែម គន្ធា ប្រធាននាយកដ្ឋានគ្រប់គ្រងអាវុធ ជាតិផ្ទុះ អញ្ជើញដឹកនាំកិច្ចប្រជុំត្រួតពិនិត្យវឌ្ឍនភាព ការងារប្រចាំឆ្នាំ២០២៥ លើកទិសដៅអនុវត្តការងារបន្តឆ្នាំ២០២៦ និងតាមបទបញ្ជារបស់ថ្នាក់ដឹកនាំ អានបន្ត
ឯកឧត្ដម ឧត្តមនាវីឯក ទៀ សុខា មេបញ្ជាការកងទ័ពជើងទឹក ផ្ញើសាររំលែកទុក្ខជូន ឯកឧត្ដម ប្រាជ្ញ សារ៉ាត ចំពោះមរណភាពលោកជំទាវ នាយឧត្ដមសេនីយ៍ ម៉ី មនដារី អានបន្ត
លោក ស៊ីម គង់ អភិបាលស្រុកជើងព្រៃ បានអញ្ចើញជួបសំណេះសំណាល និងផ្តល់អំណោយជូនគ្រួសារភៀសសឹក និងគ្រួសារកងទ័ព ចំនួន ៦៣គ្រួសារ នៅក្នុងស្រុកជើងព្រៃ ខេត្តកំពង់ចាម អានបន្ត
ឯកឧត្តម អ៊ុន ចាន់ដា អញ្ជើញប្រគល់ផ្ទះមនុស្សធម៌ទី ៣០ និង ៣១ អំណោយដ៏ថ្លៃថ្លាសម្តេចកិត្តិព្រឹទ្ធបណ្ឌិត ប៊ុន រ៉ានី ហ៊ុនសែន ជូនជនមានពិការភាពគ្មានទីពឹង និង យុវតីទុរគត នៅសង្កាត់សំបួរមាស និងសង្កាត់បឹងកុក ក្រុងកំពង់ចាម អានបន្ត
ឯកឧត្តមបណ្ឌិត ម៉ក់ ជីតូ រដ្នលេខាធិការក្រសួងមហាផ្ទៃ អញ្ចើញចូលរួមកិច្ចប្រជុំពិនិត្យ និងពិគ្រោះយោបល់ លើសេចក្ដីព្រាងច្បាប់ ស្តីពីការបង្ក្រាបល្បែងស៊ីសងខុសច្បាប់ នៅទីស្តីការក្រសួងមហាផ្ទៃ អានបន្ត
ឯកឧត្ដមសន្តិបណ្ឌិត សុខ ផល រដ្នលេខាធិការក្រសួងមហាផ្ទៃ អញ្ចើញចូលរួមកិច្ចប្រជុំពិនិត្យ និងពិគ្រោះយោបល់ លើសេចក្ដីព្រាងច្បាប់ ស្តីពីការបង្ក្រាបល្បែងស៊ីសងខុសច្បាប់ នៅទីស្តីការក្រសួងមហាផ្ទៃ អានបន្ត