ឯកឧត្តម នាយឧត្តមសេនីយ៍ ម៉ក់ ជីតូ បានអញ្ចើញចូលរួម កិច្ចប្រជុំពេញអង្គ ដើម្បីពិនិត្យ និងពិភាក្សាលើ សេចក្តីព្រាង របាយការណ៍ ស្តីពី លទ្ធផលការងារ ត្រួតពិនិត្យគ្រឿងញៀន ឆ្នាំ២០២៣ និងលើកទិសដៅឆ្នាំ២០២៤ អានបន្ត
ឯកឧត្តមសន្តិបណ្ឌិត នេត សាវឿន ឧបនាយករដ្ឋមន្រ្តី បានអញ្ចើញប្រារព្ធរៀបចំ អាហារពេលល្ងាច ដើម្បីស្វាគមន៍ ឯកឧត្តម តូ ឡឹម រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងនគរបាល នៃសាធារណរដ្ឋ សង្គមនិយមវៀតណាម និងគណៈប្រតិភូជាន់ខ្ពស់ អានបន្ត
ឯកឧត្តម គួច ចំរើន អញ្ជើញបើកកិច្ចប្រជុំ បូកសរុបលទ្ធផលការងារឆ្នាំ២០២៣ និងលើកទិសដៅផែនការ ឆ្នាំ២០២៤ របស់សាខាកាកបាទក្រហមកម្ពុជា សាខាខេត្តព្រះសីហនុ អានបន្ត
ឯកឧត្តម ឧត្តមសេនីយ៍ឯក រ័ត្ន ស្រ៊ាង ផ្ញើសារលិខិតគោរពជូនពរ លោកជំទាវបណ្ឌិត ពេជ ចន្ទមុន្នី ហ៊ុន ម៉ាណែត ក្នុងឱកាសចម្រើនជន្មាយុ អានបន្ត
ឯកឧត្តម ឧត្តមសេនីយ៍ឯក ឌី វិជ្ជា បានអញ្ជើញដឹជាអធិបតី ដឹកនាំកិច្ចប្រជុំ បូកសរុបលទ្ធផល ការងារប្រចាំឆ្នាំ២០២៣ និងលើកទិសដៅការងារឆ្នាំ២០២៤ របស់ក្រុមការងារប្រឆាំង ការសម្អាតប្រាក់ និងហិរញ្ញប្បទានភេរវកម្ម (បសប.សភ) អានបន្ត
សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត អញ្ចើញជួបពិភាក្សាការងារ ជាមួយ លោកជំទាវបណ្ឌិត អាមីដា សាល់សៃ អាលីហ្សាបាណា អគ្គលេខាធិការរង នៃអង្គការ សហប្រជាជាតិ និងជាលេខាធិការ ប្រតិបត្តិអង្គការ UN-ESCAP និងសហការី អានបន្ត
សម្ដេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត បានអនុញ្ញាតឲ្យ ឯកអគ្គរដ្ឋទូតអូស្រ្តាលី ប្រចាំព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា ចូលជួបសម្ដែងការគួរសម និងពិភាក្សាការងារ នៅវិមានសន្ដិភាព អានបន្ត
ឯកឧត្ដម ឧត្ដមសេនីយ៍ឯក ហួត ឈាងអន ផ្ញើសាររំលែកទុក្ខជូន ឯកឧត្តមបណ្ឌិត ម៉ៅ ហាវណ្ណាល់ ចំពោះមរណភាពអ្នកម្ដាយបង្កើត អានបន្ត
លោកជំទាវ ម៉ាណ ណាវី ទីប្រឹក្សាជាន់ខ្ពស់នៃរដ្នសភា បានអញ្ចើញចូលរួម ពិធីសំណេះសំណាល ជាមួយអង្គបោះឆ្នោត ជ្រើសតាំង សមាជិកព្រឹទ្ធសភា នីតិកាលទី៥ ក្រោមអធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន នៅវិមាន៧មករា អានបន្ត
សម្តេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត និងលោកជំទាវបណ្ឌិត អញ្ជើញដឹកនាំ គណៈប្រតិភូកម្ពុជា ត្រឡប់មកមាតុប្រទេសវិញ បន្ទាប់ពីបានអញ្ជើញបំពេញ ទស្សនកិច្ចផ្លូវការ នៅសាធារណរដ្ឋបារាំង និងចូលរួម វេទិកាសេដ្ឋកិច្ចពិភពលោក អានបន្ត
ឯកឧត្តមសន្តិបណ្ឌិត នេត សាវឿន ឧបនាយករដ្នមន្ត្រី បានអញ្ជេីញទទួលដំណើរ មាតុភូមិនិវត្តន៍របស់ សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត និងលោកជំទាវបណ្ឌិត ពេជ ចន្ទមុន្នី ហ៊ុន ម៉ាណែត អានបន្ត
ឯកឧត្តម អ៊ុន ចាន់ដា អភិបាលខេត្តកំពង់ចាម បានអញ្ចើញចូលរួម ពិធីបញ្ចុះបឋមសិលាសាងសង់ អគារសិក្សា២ខ្នង អគារបណ្ណាល័យ ខ្លោងទ្វា របងសាលា និងសមិទ្ធផលនានា នៅសាលាបឋមសិក្សាព្រៃទទឹង ក្នុងស្រុកព្រៃឈរ អានបន្ត
ឯកឧត្តម ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី កើត រិទ្ធ បានអញ្ចើញជាអធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ ក្នុងពិធីបញ្ចុះបឋម សិលាសាងសង់ អគារសិក្សា ២ខ្នង អគារបណ្ណាល័យ ខ្លោងទ្វា របងសាលា និងសមិទ្ធផលនានា នៅសាលាបឋមសិក្សាព្រៃទទឹង ក្នុងស្រុកព្រៃឈរ ខេត្តកំពង់ចាម អានបន្ត
លោកជំទាវ ម៉ែន នារីសោភ័គ អគ្គលេខាធិការស្តីទី កាកបាទក្រហមកម្ពុជា បានអញ្ជេីញជួបសំណេះសំណាល សួរសុខទុក្ខ និងចែកអំណោយមនុស្សធម៌ ជូនដល់ស្ត្រី ទេីបសម្រាលកូនរួច និងត្រៀមសម្រាលចំនួន ២៣នាក់ នៅមណ្ឌលសុខភាពព្រៃប្រស់ ក្នុងស្រុកកំពង់ស្វាយ ខេត្តកំពង់ធំ អានបន្ត
ឯកឧត្តម សាយ សំអាល់ ឧបនាយករដ្នមន្ត្រី រដ្នមន្ត្រីក្រសួងរៀបចំដែនដី នគរូបនីយកម្ម និងសំណង់ បានអញ្ចើញជាអធិបតី ក្នុងកិច្ចប្រជុំជាមួយ អគ្គនាយកដ្ឋានពន្ធដារ ដើម្បីសម្របសម្រួល ការងារចុះបញ្ជីដីធ្លី ដែលទទួលបាន ការលើកលែង ពន្ធប្រថាប់ត្រា អានបន្ត
ឯកឧត្តម នាយឧត្តមសេនីយ៍ ម៉ក់ ជីតូ បានអញ្ចើញចូលរួម កិច្ចប្រជុំរៀបចំសន្និបាត បូកសរុបលទ្ធផល ការងារត្រួតពិនិត្យ គ្រឿងញៀនឆ្នាំ២០២៣ និងលើកទិសដៅឆ្នាំ២០២៤ ក្រោមអធិបតីភាព ឯកឧត្តមសន្តិបណ្ឌិត នេត សាវឿន អានបន្ត
ឯកឧត្តម នាយឧត្ដមសេនីយ៍ វង្ស ពិសេន បានអនុញ្ញាតឱ្យលោកវរសេនីយ៍ឯក Tony Peck សេនានុព័ន្ធអូស្ត្រាលីថ្មី ប្រចាំកម្ពុជា ចូលជួបសម្តែងការគួរសម និងបង្ហាញមុខ នៅអគ្គបញ្ជាការដ្ឋាន អានបន្ត
និស្សិត ២៣៤នាក់ នៃសាកលវិទ្យាល័យអង្គរ ខេត្តសៀមរាប ទទួលបានចំណេះដឹងបន្ថែមទៀតស្តីពី «សុខភាពបន្តពូជ, ជំងឺមហារីកមាត់ស្បូន, សុខភាពមាតា ទារក និងកុមារ, និងការថែទាំសុខភាពបឋម អានបន្ត
ឯកឧត្តម កើត រិទ្ធ ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងយុត្តិធម៌ អញ្ជើញដឹកនាំកិច្ចប្រជុំពិនិត្យ និងវាយតម្លៃ ពីវឌ្ឍនភាពការងារ នៃយុទ្ធនាការជំរុញ និងពន្លឿនរឿងក្តី នៅតាមតុលាការ និងយុទ្ធនាការ ត្រួតពិនិត្យ និងដោះស្រាយ ភាពមិនប្រក្រតី នៅតាមតុលាការ អានបន្ត
សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត បានអញ្ជើញជួបសម្តែងការគួរសម និងពិភាក្សាការងារ ជាមួយ លោកជំទាវ Yaël BRAUN-PIVET ប្រធានរដ្ឋសភាបារាំង នៅទីក្រុងប៉ារីស អានបន្ត