សម្តេចកិត្តិសង្គហបណ្ឌិត ម៉ែន សំអន ស្នើឱ្យប្រជាពលរដ្ឋ ដែលរស់នៅតំបន់ព្រំដែន ត្រូវរួមគ្នាអត់ធ្មត់ ដើម្បីប្រយោជន៍ជាតិកម្ពុជាទាំងមូល និងត្រូវមានជំនឿលើរាជរដ្ឋាភិបាល ក្នុងការដោះស្រាយបញ្ហា ព្រំដែនកម្ពុជា-ថៃ អានបន្ត
សម្តេចកិត្តិសង្គហបណ្ឌិត ម៉ែន សំអន អញ្ជើញថ្វាយគ្រឿងសក្ការៈ និងបួងសួងដើម្បីជាការដឹងគុណ ដល់បុព្វបុរសដែលបានកសាងប្រាសាទ នៅប្រាសាទបន្ទាយទ័ព ក្នុងស្រុកថ្មពួក ខេត្តបន្ទាយមានជ័យ អានបន្ត
លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ហេង វុទ្ធី ថ្លែងក្នុងកិច្ចប្រជុំបូកសរុបសភាពការណ៍ លទ្ធផលកិច្ចប្រតិបត្តិការ រក្សាសន្តិសុខសង្គម ការងារនគរបាល សហគមន៍ប្រចាំខែកញ្ញា, លទ្ធផលប្រចាំ៩ខែ, លទ្ធផល នៃពិធីបុណ្យកាន់បិណ្ឌ-ភ្ជុំបិណ្ឌ និងលើកទិសដៅអនុវត្តការងារបន្ដ អានបន្ត
ឯកឧត្តម លូ គឹមឈន់ ប្រតិភូរាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា បានអញ្ជើញដឹកនាំក្រុមការងារ កសស ចូលរួមដាក់ក្រពុំបិណ្ឌផ្កាឈូកគោរពរដ្ឋធម្មនុញ្ញ ក្នុងពិធីអបអរសាទរ ទិវារំលឹកខួប ៣២ ឆ្នាំ នៃការប្រកាសឱ្យប្រើរដ្ឋធម្មនុញ្ញ នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា អានបន្ត
ឯកឧត្តម ប៉ា សុជាតិវង្ស ប្រធានគណៈកម្មការទី៧ នៃរដ្ឋសភា អញ្ចើញចូលរួមដាក់ក្រពុំបិណ្ឌផ្កាឈូកគោរពរដ្ឋធម្មនុញ្ញ នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា ក្នុងឱកាសពិធីអបអរសាទរខួប៣២ឆ្នាំ នៃទិវាប្រកាសឲ្យប្រើប្រាស់រដ្ឋធម្មនុញ្ញ នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា អានបន្ត
ឯកឧត្តម ឧត្តមសេនីយ៍ឯក ហួត ឈាងអន អញ្ចើញចូលរួមជាមួយឯកឧត្ដម នាយឧត្ដមសេនីយ៍ វង្ស ពិសេន ដឹកនាំគណៈប្រតិភូ ចូលរួមដាក់ក្រពុំបិណ្ឌផ្កាឈូក គោរពរដ្ឋធម្មនុញ្ញ ក្នុងឱកាសពិធីអបអរសាទរ ខួប៣២ឆ្នាំ នៃទិវាប្រកាសឲ្យប្រើប្រាស់រដ្ឋធម្មនុញ្ញ អានបន្ត
សម្តេចកិត្តិសង្គហបណ្ឌិត ម៉ែន សំអន អញ្ជើញថ្វាយគ្រឿងសក្ការៈដល់ព្រះពុទ្ធរូបនៅសារមន្ទីរខេត្តបន្ទាយមានជ័យ និងអញ្ជើញអុជធូបបួងសួង សុំសេចក្តីសុខ សេចក្តីចម្រើនជូនជាតិ នៅព្រះអង្គធំ ស្ថិតនៅវត្តប្រាសាទរលំជ្រៃ អានបន្ត
សម្តេចកិត្តិសង្គហបណ្ឌិត ម៉ែន សំអន អញ្ជើញថ្វាយគ្រឿងសក្ការៈ និងបួងសួងបារមីលោកឧកញ៉ា ឃ្លាំង មឿង និងលោកជំទាវ ខាន់ ខៀវ តាមជួយបីបាច់ថែរក្សា ប្រជាពលរដ្ឋទូទាំងប្រទេស និងកងទ័ពឱ្យទទួលបានសេចក្តីសុខ សេចក្តីចម្រើន អានបន្ត
សម្ដេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត និងលោកជំទាវបណ្ឌិត ពេជ ចន្ទមុន្នី ហ៊ុន ម៉ាណែត អញ្ចើញជាអធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ ឆ្លងពិធីបុណ្យភ្ជុំបិណ្ឌ នៅវត្តហរិរក្សរាជនី ហៅវត្តវាំងចាស់ ស្ថិតក្នុងក្រុងឧដុង្គម៉ែជ័យ ខេត្តកំពង់ស្ពឺ អានបន្ត
ឯកឧត្តម ឧបនាយករដ្នមន្ត្រី សាយ សំអាល់ និងលោកជំទាវ អញ្ចើញចូលរួមឆ្លងពិធីបុណ្យភ្ជុំបិណ្ឌ នៅវត្តវាំងចាស់ ក្រោមអធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់សម្តេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត និងលោកជំទាវបណ្ឌិត ពេជ ចន្ទមុន្នី ហ៊ុន ម៉ាណែត នៅក្រុងឧដុង្គម៉ែជ័យ ខេត្តកំពង់ស្ពឺ អានបន្ត
ឯកឧត្តមសន្តិបណ្ឌិត នេត សាវឿន ឧបនាយករដ្នមន្ត្រី និងលោកជំទាវ អញ្ចើញចុលរួមឆ្លងពិធីបុណ្យភ្ជុំបិណ្ឌ នៅវត្តវាំងចាស់ ក្រោមអធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់សម្តេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត និងលោកជំទាវបណ្ឌិត ពេជ ចន្ទមុន្នី ហ៊ុន ម៉ាណែត នៅក្រុងឧដុង្គម៉ែជ័យ ខេត្តកំពង់ស្ពឺ អានបន្ត
ឯកឧត្តមរដ្ឋមន្រ្តី ចាយ បូរិន និងលោកជំទាវ អញ្ចើញចុលរួមឆ្លងពិធីបុណ្យភ្ជុំបិណ្ឌ នៅវត្តវាំងចាស់ ក្រោមអធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់សម្តេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត និងលោកជំទាវបណ្ឌិត ពេជ ចន្ទមុន្នី ហ៊ុន ម៉ាណែត នៅក្រុងឧដុង្គម៉ែជ័យ ខេត្តកំពង់ស្ពឺ អានបន្ត
លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ហេង វុទ្ធី ស្នងការនគរបាលខេត្តកំពង់ចាម អញ្ចើញបន្ដនាំយកអំណោយរបស់សម្ដេចបវរធិបតី ឧបត្ថម្ភដល់មន្រ្តីនគរបាលជាតិ និងនិវត្តន៍ជន ដែលជួបការលំបាក អានបន្ត
ឯកឧត្តមបណ្ឌិត ម៉ក់ ជីតូ រដ្នលេខាធិការក្រសួងមហាផ្ទៃ សូមគោរពជូនពរសម្តេចក្រឡាហោម ស ខេង និងលោកជំទាវ ឧត្តមប្រឹក្សាផ្ទាល់ព្រះមហាក្សត្រ ក្នុងឱកាសបុណ្យភ្ជុំបិណ្ឌ អានបន្ត
ឯកឧត្តមបណ្ឌិត ម៉ក់ ជីតូ រដ្នលេខាធិការក្រសួងមហាផ្ទៃ សូមគោរពជូនពរឯកឧត្តមសន្តិបណ្ឌិត នេត សាវឿន ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី និងលោកជំទាវ ក្នុងឱកាសបុណ្យភ្ជុំបិណ្ឌ អានបន្ត
ឯកឧត្ដម នាយឧត្ដមសេនីយ៍សាស្ដ្រាចារ្យ ឯក មនោសែន ផ្ញើសារលិខិតគោរពជូនពរ ឯកឧត្តម នាយឧត្តមសេនីយ៍ ជួន សុវណ្ណ រដ្ឋមន្ត្រីប្រតិភូអមនាយករដ្ឋមន្ត្រី និងលោកជំទាវ ក្នុងឱកាសនៃពិធីបុណ្យភ្ជុំបិណ្ឌ អានបន្ត
សម្តេចកិត្តិសង្គហបណ្ឌិត ម៉ែន សំអន ឧត្តមប្រឹក្សាផ្ទាល់ព្រះមហាក្សត្រ អញ្ជើញចូលរួមក្នុងពិធីគោរពវិញ្ញាណក្ខន្ធ សិលានុរ័ក្ធធម្មសិរីរ័តន៍ សុខ សុផា នៅបុរីប៉េងហួតបឹងស្នោរ អានបន្ត
ឯកឧត្តម ចាយ បូរិន រដ្ឋមន្រ្តីក្រសួងធម្មការនិងសាសនា អញ្ជើញនាំយកអង្កជាទេយ្យទានដ៏ថ្លៃថ្លា របស់សម្តេចមហាបវរធិបតី និងលោកជំទាវបណ្ឌិត ប្រគេនព្រះសង្ឃ ចំនួន៥១វត្ត នៅខេត្តកំពង់ចាម និងខេត្តត្បូងឃ្មុំ ក្នុងឱកាសបុណ្យកាន់បិណ្ឌនិងភ្ជុំបិណ្ឌ អានបន្ត
ឯកឧត្តម គួច ចំរើន អញ្ជើញសួរសុខទុក្ខ និងនាំយកថវិកា របស់សម្ដេចមហាបវរធិបតី ផ្ដល់ជូនវីរកងទ័ព ប្រចាំសមរភូមិមុខ ចំនួន ២នាក់ កំពុងសម្រាកព្យាបាលនៅមន្ទីរពេទ្យព្រះកេតុមាលា អានបន្ត
ឯកឧត្តម ជា សុមេធី រដ្នមន្ត្រីក្រសួងសង្គមកិច្ច និងយុវនីតិសម្បទា និងលោកជំទាវ អញ្ជើញចូលរួមពិធីបុណ្យកាន់បិណ្ឌវេនទី១៣ នៃពិធីបុណ្យកាន់បិណ្ឌ-ភ្ជុំបិណ្ឌ នៅវត្តព្រះឥន្ទសាមគ្គីធម៌ ស្ថិតនៅក្នុងស្រុកអង្គស្នួល ខេត្តកណ្ដាល អានបន្ត