ឯកឧត្តម ឧត្តមសេនីយ៍ឯក ជួន ណារិន្ទ បានអនុញ្ញាតឱ្យលោកស្រី Bridget Collier អនុប្រធានស្ថានបេសកកម្មទូត នៃស្ថានទូតអូស្ត្រាលី ចូលជួបសំណេះសំណាល និងពិភាក្សាការងារ អានបន្ត
កាយវិការយកចិត្តទុកដាក់ពីសំណាក់ លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ហេង វុទ្ធី ស្នងការនគរបាលខេត្តកំពង់ចាម និងភរិយា ពិតជាធ្វើឲ្យបងប្អូនកងកម្លាំង មានអារម្មណ៍រំភើប និងមានភាពកក់ក្តៅបំផុត អានបន្ត
លោកឧត្តមសេនីយ៍ត្រី សៀ ទីន មេបញ្ជាការ កងរាជអាវុធហត្ថខេត្តសៀមរាប បានអញ្ជើញកាន់បិណ្ឌវេនទី៧ នៅវត្តកេសរារាម ក្រុងសៀមរាប ដោយបាននាំយកនូវបច្ច័យ និងទេយ្យទាន វេរប្រគេនព្រះសង្ឃ អានបន្ត
ឯកឧត្តម ឧត្តមសេនីយ៍ឯក ជួន ណារិន្ទ និងលោកជំទាវ ព្រមទាំងក្រុមគ្រួសារ បានអញ្ជើញចូលរួមកាន់បិណ្ឌទី៧ នៅវត្តវាលស្បូវ ស្ថិតក្នុងសង្កាត់វាលស្បូវ ខណ្ឌច្បារអំពៅ រាជធានីភ្នំពេញ អានបន្ត
សម្ដេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត និងលោកជំទាវបណ្ឌិត ពេជ ចន្ទមុនី បានអញ្ជើញដង្ហែ ព្រះមហាក្សត្រនៃកម្ពុជា ស្ដេចយាងព្រះរាជាធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់បំផុត ក្នុងព្រះរាជពិធីសម្ពោធ វិមានរដ្ឋធម្មនុញ្ញ ស្ថិតនៅជិតវិមានឯករាជ្យ អានបន្ត
ឯកឧត្តម ឧបនាយករដ្នមន្ត្រី ហ៊ុន ម៉ានី និង ឯកឧត្តម ឧបនាយករដ្នមន្ត្រី សាយ សំអាល់ បានអញ្ចើញជួបសំណេះសំណាល និងនាំយកវិញ្ញាបនបត្រ សម្គាល់ម្ចាស់អចលនវត្ថុ ចែកជូនប្រជាពលរដ្ឋ ក្នុងក្រុងឧដុង្គ ខេត្តកំពង់ស្ពឺ អានបន្ត
លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ហេង វុទ្ធី ស្នងការនគរបាលខេត្តកំពង់ចាម និងក្រុមគ្រួសារ បានអញ្ជើញចូលរួមពិធីបុណ្យ កាន់បិណ្ឌវេនទី៥ និងនាំយក នូវទេយ្យទាន ព្រមទាំងបច្ច័យ ប្រគេនព្រះសង្ឃ នៅវត្តវត្តមេសរារាម (ហៅវត្តមេសជ្រៃ) ក្នុងស្រុកស្ទឹងត្រង់ អានបន្ត
ឯកឧត្តម គួច ចំរើន អភិបាលខេត្តកណ្តាល និងលោកជំទាវ បានអញ្ចើញចូលរួមសូត្រមន្ត កាន់បិណ្ឌវេនទី៧ នៅវត្តសុវណ្ណវារី (ហៅវត្តព្រែកតាទែន) ព្រែកតាទែន ស្រុកពញាឮ អានបន្ត
ឯកឧត្តម លូ គឹមឈន់ ប្រតិភូរាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា ទទួលបន្ទុកជាប្រធានអគ្គនាយក កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ បានអញ្ចើញបើកកិច្ចប្រជុំ ពិភាក្សាការងារ ជាមួយក្រុមការងារ មូលនិធិរូបិយវត្ថុអន្តរជាតិ សម្រាប់កិច្ចពិភាក្សា Article IV អានបន្ត
សម្ដេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត និងលោកជំទាវបណ្ឌិត ពេជ ចន្ទមុនី ហ៊ុន ម៉ាណែត បានអញ្ជើញទទួលព្រះរាជដំណើរ ព្រះមហាក្សត្រ និងព្រះមហាក្សត្រី ស្តេចយាង ធ្វើមាតុភូមិនិវត្តន៍ ពីទីក្រុងប៉េកាំង សាធារណៈរដ្ឋប្រជាមានិតចិន អានបន្ត
ឯកឧត្តម ប៉ា សុជាតិវង្ស និងលោកជំទាវ ព្រមទាំងក្រុមគ្រួសារ បានអញ្ជើញចូលរួមកាន់បិណ្ឌវេនទី៦ នៅវត្តអង្គពោធិញាណ ស្ថិតក្នុងសង្កាត់ស្ទឹងមានជ័យ២ ខណ្ឌមានជ័យ អានបន្ត
អគារមួយកន្លែង នៅច្រកជាំស្រងាំ របស់លោកផ្កាយ២ សុឹម សំអាត មានលួចបើក កាសុីណូអនឡាញ និងកាងចិនខុសច្បាប់ ជាង១ឆ្នាំហើយ អានបន្ត
ឯកឧត្ដម គួច ចំរើន អភិបាលខេត្តកណ្ដាល បានក្រើនរំលឹក ដល់មន្ទីរអង្គភាពទាំងអស់ ត្រូវពិនិត្យមើលខ្លឹមសារ ដែលបានគ្រោងក្នុងគោល ការណ៍ណែនាំផ្នែកគោលនយោបាយ ដំណើរការកសាងផែនការ អភិវឌ្ឍន៍៥ឆ្នាំ (២០២៥-២០២៩) របស់រដ្ឋបាលខេត្ត អានបន្ត
ឯកឧត្ដម ឧត្តមសេនីយ៍ឯក ជួន ណារិន្ទ និងលោកជំទាវ បានអញ្ជើញចូលរួមពិធីបុណ្យ កាន់បិណ្ឌវេនទី៦ នៅវត្តសន្សំកុសល ក្នុហសង្កាត់បឹងទំពុន១ ខណ្ឌមានជ័យ រាជធានីភ្នំពេញ អានបន្ត
ឯកឧត្តម ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី សាយ សំអាល់ បានអញ្ជើញជួបសំណេះសំណាល ជាមួយនាយទាហាន នាយទាហានរង និងពលទាហាន ទូទាំងបញ្ជាការដ្ឋានកងទ័ពជើងគោក ក្នុងឱកាសប្រារព្ធពិធីបុណ្យភ្ជុំបិណ្ឌ អានបន្ត
សម្តេចកិត្តិព្រឹទ្ធបណ្ឌិត ប៊ុន រ៉ានី ហ៊ុនសែន បានចាត់តំណាងនាំយក ទេយ្យវត្ថុប្រគេនព្រះសង្ឃគង់ នៅវត្តក្រពើហា ជាលេីកទី៣ ក្នុងឆ្នាំ២០២៤ ដេីម្បីជួយសម្រាលការលំបាក ដល់ព្រះសង្ឃ ២២៤អង្គ ដែលកំពុងបំពេញវិជ្ជា នៅពុទ្ធិកវិទ្យាល័យ ប៊ុន រ៉ានី ហ៊ុនសែន ក្រពើហា អានបន្ត
ឯកឧត្តម កើត រិទ្ធ ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងយុត្តិធម៌ និងលោកជំទាវ យ៉េត ម៉ូលីន អញ្ជើញចូលរួមក្នុងពិធី សូត្រមន្តចម្រើនព្រះបរិត្ត សម្តែងព្រះធម៌ទេសនា និងពិធីរាប់បាត្រ ក្នុងឱកាសពិធីបុណ្យកាន់បិណ្ឌវេនទី៥ នៅវត្តសារាវ័ន្តតេជោ អានបន្ត
លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ សុក សំបូរ ប្រធាននាយកដ្ឋាន ប្រឆាំងការជួញដូរមនុស្ស និងការពារអនិតិជន អញ្ជើញចូលរួមពិធីសូត្រមន្ត កាន់បិណ្ឌវេនទី៦ ក្រោមអធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ សម្ដេចក្រឡាហោម ស ខេង នៅវត្តបទុមវតី ក្នុងខណ្ឌដូនពេញ អានបន្ត
ឯកឧត្តម ប៉ា សុជាតិវង្ស ប្រធានគណៈកម្មការទី៧ នៃរដ្ឋសភា និងលោកជំទាវ បានអញ្ជើញចូលរួមកាន់បិណ្ឌវេនទី៥ នៅវត្ដកំសាន្ត ស្ថិតក្នុងសង្កាត់ព្រែកប្រា ខណ្ឌច្បារអំពៅ រាជធានីភ្នំពេញ អានបន្ត
ឯកឧត្តមសន្តិបណ្ឌិត នេត សាវឿន ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី ព្រមទាំងក្រុមគ្រួសារ បានអញ្ជើញចូលរួមកម្មវិធីបុណ្យកាន់បិណ្ឌវេនទី៥ និងនាំយកនូវទេយ្យទាន ព្រមទាំងបច្ច័យ ប្រគេនព្រះសង្ឃ នៅវត្តឱង្ការ វត្តទាន់អរ និងវត្តឈូកក្រពុំ ស្ថិតក្នុងវត្តឱង្ការ ស្រុកអង្គស្នួល ខេត្តកណ្ដាល អានបន្ត