យោធិន នៃកងរាជអាវុធហត្ថរាជធានីភ្នំពេញ ២១នាក់ ត្រូវបានដាក់ ឲ្យចូលនិវត្តន៍ ព្រមគ្នាជាមួយ យោធិន នៃកងរាជអាវុធហត្ថ ជាង១០០នាក់ ផ្សេងទៀត ទូទាំងប្រទេស អានបន្ត
ឯកឧត្តម ឧបនាយករដ្នមន្ត្រី សាយ សំអាល់ បានអញ្ចើញជាអធិបតីភាព ក្នុងពិធីសំណេះសំណាល ជាមួយ គណៈស្ថាបត្យករ និងគណៈវិស្វករកម្ពុជា អានបន្ត
សម្តេចកិត្តិសង្គបណ្ឌិត ម៉ែន សំអន គោរពដឹងគុណ ដល់គម្រូវ រីភាពនារី ដែលបានចូលរួម ក្នុងការរំដោះជាតិ មាតុភូមិ ក្នុងឱកាសខួប ៤៥ឆ្នាំ នៃថ្ងៃកំណើត របស់សមាគមនារីកម្ពុជា ដើម្បីសន្តិភាព និងអភិវឌ្ឍន៍ អានបន្ត
ឯកឧត្តម ឧត្តមនាវីឯក ទៀ សុខា បានអញ្ចើញចូលរួមជាកិត្តិយស ក្នុងពិធីបិទ ស្ទឹងសាងសង់ ទំនប់វារី អគ្គីសនីតាតៃលើ ក្រោមអធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត ស្ថិតនៅក្នុងខេត្តកោះកុង អានបន្ត
សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត អញ្ជើញជាអធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ ក្នុងពិធីបិទស្ទឹង សាងសង់ទំនប់វារី អគ្គិសនីស្ទឹងតាតៃលើ ស្ថិតក្នុងស្រុកថ្មបាំង ខេត្តកោះកុង អានបន្ត
ឯកឧត្តម ឧបនាយករដ្នមន្ត្រី នេត សាវឿន អញ្ជើញអមដំណើរ សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត អញ្ជើញជាអធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ ក្នុងពិធីបិទស្ទឹងសាងសង់ ទំនប់វារីអគ្គិសនី ស្ទឹងតាតៃលើ នៅខេត្តកោះកុង អានបន្ត
លោកឧត្តមសេនីយ៍ត្រី ជូ សារុន បានអញ្ជើញជាអធិបតី ក្នុងពិធីប្រគល់ភារកិច្ចជូន លោកនាយការិយាល័យ ប្រឆាំងគ្រឿងញៀនស្តីទី មន្ទីរស្រាវជ្រាវ និងបង្ក្រាបបទល្មើស អានបន្ត
លោកឧត្តមសេនីយ៍ឯក ហុង វិណុល មេបញ្ជាការរង កងរាជអាវុធហត្ថលើផ្ទៃប្រទេស បានអញ្ជើញជាអធិបតី ដឹកនាំកិច្ចប្រជុំ ពិនិត្យសេចក្តី ព្រាងនីតិវិធីប្រតិបត្តិស្តង់ដា (SOP) អានបន្ត
ឯកឧត្តម ប៉ា សុជាតិវង្ស ប្រធានគណៈកម្មការទី៧ នៃរដ្នសភា និងលោកជំទាវ បានអញ្ចើញចូលរួមជាកិត្តិយស ក្នុងពិធីបុណ្យអុំទូក ថ្ងែទី៣ ថ្ងែចុងក្រោយ អានបន្ត
ឯកឧត្តម ឧបនាយករដ្នមន្ត្រី សាយ សំអាល់ បានអញ្ចើញចូលរួមជាកិត្តិយស ក្នុងពិធីបុណ្យអុំទូក បណ្តែតប្រទីប និងសំពះព្រះខែ អកអំបុក ថ្ងែទី៣ ថ្ងែចុងក្រោយ អានបន្ត
ឯកឧត្តម កើត រិទ្ធ ឧបនាយករដ្នមន្ត្រី រដ្នមន្ត្រីក្រសួងយុត្តិធម៍ និងលោកជំទាវ បានអញ្ចើញចូលរួមជាកិត្តិយស ក្នុងពិធីបុណ្យអុំទូក ថ្ងែទី៣ ថ្ងែចុងក្រោយ អានបន្ត
ឯកឧត្តម សន្តិបណ្ឌិត នេត សាវឿន ឧបនាយករដ្នមន្ត្រី បានអញ្ចើញអមដំណើរ សម្ដេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត និងលោកជំទាវបណ្ឌិត អញ្ចើញក្នុងពិធី បុណ្យអុំទូក ថ្ងែទី៣ ថ្ងែចុងក្រោយ អានបន្ត
សម្ដេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត និងលោកជំទាវបណ្ឌិត ពេជ ចន្ទមុន្នី ហ៊ុន ម៉ាណែត អញ្ជើញដង្ហែព្រះមហាក្សត្រ យាងជាព្រះរាជាធិបតីដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់បំផុត ក្នុងព្រះរាជពិធីបុណ្យ អុំទូក ថ្ងៃទី៣ ថ្ងែចុងក្រោយ អានបន្ត
នាយឧត្តមសេនីយ៍ សៅ សុខា បានអញ្ចើញចុះត្រួត ពិនិត្យគោលដៅ ការពារសន្តិសុខ សុវត្ថិភាព រក្សាសណ្ដាប់ធ្នាប់ ក្នុងព្រះរាជពិធីបុណ្យអុំទូក អានបន្ត
ឯកឧត្តម កើត រិទ្ធ ឧបនាយករដ្នមន្ត្រី រដ្នមន្ត្រីក្រសួងយុត្តិធម៍ និងលោកជំទាវ បានអញ្ជើញចូលរួមជាកិត្តិយស ក្នុងព្រះរាជពិធី បុណ្យអុំទូក បណ្ដែតប្រទីប និងសំពះព្រះខែ អានបន្ត
ឯកឧត្តម ឧបនាយករដ្នមន្ត្រី នេត សាវឿន អញ្ជើញអមដំណើរ សម្តេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត និងលោកជំទាវបណ្ឌិត អញ្ជើញដង្ហែ ព្រះរាជដំណើរ ព្រះមហាក្សត្រ ក្នុងព្រះរាជពិធីបើក ព្រះរាជពិធីបុណ្យអុំទូក អានបន្ត
ឯកឧត្តម ប៉ា សុជាតិវង្ស ប្រធានគណៈកម្មការទី៧ នៃរដ្នសភា និងលោកជំទាវ បានអញ្ជើញចូលរួមជាកិត្តិយស ក្នុងព្រះរាជពិធីបុណ្យអុំទូក បណ្ដែតប្រទីប និងសំពះព្រះខែ អកអំបុក អានបន្ត
ឯកឧត្តម ឧត្តមសេនីយ៍ឯក ឌី វិជ្ជា បានអញ្ចើញចូលរួម ពិនិត្យកាម៉េរ៉ាសុវត្ថិភាព បម្រើឲ្យកិច្ចការពារ រក្សាសន្តិសុខ សណ្តាប់ធ្នាប់ សុវត្ថិភាព ក្នុងឱកាសប្រារព្ធ ព្រះរាជពិធីបុណ្យអុំទូក អានបន្ត
សម្ដេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត និងលោកជំទាវបណ្ឌិត ពេជ ចន្ទមុន្នី ហ៊ុន ម៉ាណែត បានអញ្ជើញដង្ហែ ព្រះមហាក្សត្រ យាងទតការប្រណាំងទូក ង បណ្តែតប្រទីប និងការ អុចកាំជ្រួច នៅមុខព្រះបរមរាជវាំង អានបន្ត
ឯកឧត្តម ឧត្តមនាវីឯក ទៀ សុខា មេបញ្ជាការរងកងទ័ពជើងទឹក បានអញ្ចើញចុះសំណេះសំណាល សួរសុខទុក្ខ លើកទឹកចិត្ត ដល់កីទ្បាករ អុំទូក ង កងទ័ពជើងទឹក អានបន្ត