ឯកឧត្តម ឧត្តមសេនីយ៍ឯក រត្ន័ ស៊្រាង មេបញ្ជាការ កងរាជអាវុធហត្ថរាជធានីភ្នំពេញ បានអញ្ចើញចូលរួម ក្នុងពិធីមីទ្ទិញ រំលឹកខួបទី២៨ ថ្ងៃបង្កើតបញ្ជាការដ្ឋានទ័ពពិសេស ក្រោមអធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ សម្តេចមហាបវរធិបតី នាយឧត្តមសេនីយ៍ ហ៊ុន ម៉ាណែត អានបន្ត
ឯកឧត្តមសន្តិបណ្ឌិត នេត សាវឿន ឧបនាយករដ្ឋមន្រ្តី អញ្ជើញអមដំណើរ សម្តេចមហាបវរធិបតី នាយឧត្តមសេនីយ៍ ហ៊ុន ម៉ាណែត អញ្ជើញជាអធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ ក្នុងពិធីមីទ្ទិញ រំលឹកខួបទី២៨ ថ្ងៃបង្កើតបញ្ជាការដ្ឋានទ័ពពិសេស អានបន្ត
ឯកឧត្តម ស៊ុន សុវណ្ណារិទ្ធិ អភិបាលខេត្តកំពង់ឆ្នាំង បានអញ្ចើញជាអធិបតី ដឹកនាំកិច្ចប្រជុំ រៀបចំផែនការ ចូលរួមក្នុងពិធីបុណ្យអុំទូក បណ្តែតប្រទីប និងសំពះព្រះខែ អកអំបុក នៅរាជធានីភ្នំពេញ អានបន្ត
នាយឧត្តមសេនីយ៍ ឥត សារ៉ាត់ ៖ បានថ្លែងថា នេះគឺជាមោទនភាព ដ៏ឧត្តុងឧត្តមណាស់ ដែលកងយោធពលខេមរភូមិន្ទ ត្រូវបានមិត្តចិន អញ្ជើញឲ្យចូលរួម ក្នុងសមយុទ្ធពហុសាសន៍រួម ដ៏មានសារសំខាន់ មិត្តភាព សន្តិភាព-២០២៣ អានបន្ត
សម្តេចមហាបវរធិបតី នាយឧត្តមសេនីយ៍ ហ៊ុន ម៉ាណែត អញ្ចើញជាអធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ ក្នុងពិធីអបអរសាទរ ខួបអនុស្សាវរីយ៍ លើកទី២៨ ថ្ងៃបង្កើតបញ្ជាការដ្ឋាន ទ័ពពិសេស នៅទីបញ្ជាការដ្ឋានទ័ពពិសេស អានបន្ត
ឯកឧត្តមសន្តិបណ្ឌិត នេត សាវឿន ឧបនាយករដ្ឋមន្រ្តី អញ្ជើញអមដំណើរ សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត អញ្ជើញដង្ហែ ព្រះរាជដំណើរ ព្រះករុណា ព្រះបាទ សម្តេចព្រះបរមនាថ នរោត្តម សីហមុនី ក្នុងព្រះរាជពិធី ប្រទានភ្លើងជ័យ នៅវិមានឯករាជ្យ អានបន្ត
សម្ដេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត បានអញ្ចើញអមព្រះរាជ ដំណើរព្រះករុណា ព្រះបាទសម្តេចព្រះបរមនាថ នរោត្តម សីហមុនី ស្តេចយាងអញ្ជើញ ព្រះប្រទានភ្លើងជ័យ នៅវិមានឯករាជ្យ អានបន្ត
ឯកឧត្តម នាយឧត្តមសេនីយ៍ ម៉ក់ ជីតូ បានអញ្ចើញអមដំណើរ ឯកឧត្តម ឧបនាយករដ្នមន្ត្រី នេត សាវឿន អញ្ជើញចូលរួម ដាក់កម្រងផ្កា គោរពវិញ្ញាណក្ខន្ធ នៅវិមានឯករាជ្យ និង ថ្វាយកម្រងផ្កា គោរពព្រះវិញ្ញាណក្ខន្ធ ព្រះបរមរតនកោដ្ឋ អានបន្ត
ឯកឧត្តម ឧត្តមសេនីយ៍ឯក ឌី វិជ្ជា អញ្ជើញចូលរួម ពិនិត្យមើលការ បណ្តេញជនជាតិជប៉ុន ២៥នាក់ ចេញពីកម្ពុជា ក្រោយយកទឹកដីកម្ពុជា ប្រព្រឹត្តបទល្មើសឆបោក តាមប្រព័ន្ធអនឡាញ អានបន្ត
ក្រសួងរៀបចំដែនដី នគរូបនីយកម្ម និងសំណង់ នឹងរៀបចំឱ្យមាន ក្រុមប្រឹក្សាជាតិ ដែលប្រមូលផ្ដុំ គណៈកម្មាការ ឱ្យនៅកន្លែងតែមួយ មាន ផ្នែកសុរិយាដី នគរូបនីយកម្ម និងសំណង់ ដីសម្បទាន សេដ្ឋកិច្ច ដីសម្បទាន សង្គមកិច្ច និងបទបញ្ញត្តិ សំណង់ជាដើម អានបន្ត
លោកជំទាវ ម៉ែន នារីសោភ័គ អគ្គលេខាធិការរងទី១ កាកបាទក្រហមកម្ពុជា បានដឹកនាំ គណៈប្រតិភូ អញ្ចើញចូលរួម ដាក់កម្រងផ្កា គោរពវិញ្ញាណក្ខន្ធ នៅវិមានឯករាជ្យ និងបានអញ្ជើញបន្តថ្វាយកម្រងផ្កា គោរពព្រះវិញ្ញាណក្ខន្ធ ព្រះបរមរតនកោដ្ឋ អានបន្ត
ឯកឧត្តមសន្តិបណ្ឌិត នេត សាវឿន ឧបនាយករដ្ឋមន្រ្តី បានអញ្ជើញដឹកនាំ គណៈប្រតិភូ អញ្ជើញចូលរួម ដាក់កម្រងផ្កា គោរពវិញ្ញាណក្ខន្ធ នៅវិមានឯករាជ្យ និងថ្វាយកម្រងផ្កា គោរពព្រះវិញ្ញាណក្ខន្ធ ព្រះបរមរតនកោដ្ឋ អានបន្ត
ឯកឧត្តម សន្តិបណ្ឌិត សុខ ផល រដ្នលេខាធិការក្រសួងមហាផ្ទៃ បានអញ្ចើញចូលរួម អមដំណើរ ជាមួយ ឯកឧត្តមអភិសន្តិបណ្ឌិតស សុខា អញ្ចើញថ្វាយកម្រងផ្កា គោរពវិញ្ញាណក្ខន្ធ ព្រះករុណា ព្រះបរមតនកោដ្ន នៅមណ្ឌបសួនច្បារ ខាងកើតវិមានឯករាជ្យ អានបន្ត
សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត បានអនុញ្ញាតឲ្យ ឯកឧត្តម នាយឧត្តមសេនីយ៍ លី ឈាវមីង (General Li Qiaoming) មេបញ្ជាការ កងទ័ពជេីងគោកចិន ចូលជួបសម្ដែងការគួរសម និងពិភាក្សាការងារ នៅវិមានសន្តិភាព អានបន្ត
ឯកឧត្តម ឧត្តមនាវីឯក ទៀ សុខា មេបញ្ជាការរងកងទ័ពជើងទឹក បានអញ្ចើញជំនួបទ្វេភាគី ជាមួយ ឧត្តមនាវីទោ Jonathan Earley មេបញ្ជាការរង កងទ័ពជើងទឹកអូស្ត្រាលី នៅទីក្រុងសុីដនី អានបន្ត
ឯកឧត្តម ឧត្តមសេនីយ៍ឯក ហួត ឈាងអន បានអញ្ចើញចូលរួម ក្នុងពិធីបំពាក់ ឋានន្តរសក្តិ នាយទាហានបីរូប ដែលកំពុងបំពេញការងារ នៅបញ្ជាការដ្ឋានជាតិ កម្លាំងពិសេស ប្រឆាំងភេរវកម្ម និងបញ្ជាការដ្ឋានទ័ពពិសេស អានបន្ត
លោកឧត្តមសេនីយ៍ឯក រ័ត្ន ស្រ៊ាង មេបញ្ជាការ កងរាជអាវុធហត្ថរាជធានីភ្នំពេញ បានអញ្ចើញជាអធិបតីភាព ប្រារព្ធមីទ្ទិញ ដើម្បីចូលរួម អបអរសាទរ ព្រមទាំង ចែកអំណោយ ជូនដល់ តំណាងអតីតយុទ្ធជន និងគ្រួសារ យោធិនពលី អានបន្ត
សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត អញ្ចើញជាអធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ ដឹកនាំកិច្ចប្រជុំ លើកដំបូង របស់គណ:កម្មាធិការជាតិ ជំរុញការអនុវត្ត វិធានការគន្លឹះ ក្នុងការកែទម្រង់ រដ្ឋបាលសាធារណ: របស់រាជរដ្ឋាភិបាល នីតិកាលទី៧ នៃរដ្ឋសភា អានបន្ត
ឯកឧត្តម គួច ចំរើន អភិបាលខេត្តព្រះសីហនុ បានអញ្ជើញចូលរួមជាកិត្តិយស ក្នុងពិធីអបអរសាទរខួប ១ឆ្នាំ នៃការបើកឱ្យប្រើប្រាស់ ផ្លូវល្បឿនលឿន ភ្នំពេញ-ក្រុងព្រះសីហនុ អានបន្ត
ឯកឧត្តមសន្តិបណ្ឌិត នេត សាវឿន ឧបនាយករដ្ឋមន្រ្តី បានអនុញ្ញាតឱ្យ ឯកអគ្គរដ្ឋទូត សហរដ្ឋអាមេរិក ប្រចាំកម្ពុជា ចូលជួបសម្តែងការគួរសម នៅវិមានសន្តិភាព អានបន្ត