ឯកឧត្តម វ៉ី សំណាង អភិបាលខេត្តតាកែវ បានដឹកនាំប្រត្តិភូរដ្ឋបាលខេត្ត ចូលជួបសម្ដែងការគួរសម និងជូនពរឆ្នាំថ្មី និងអបអរសាទ ឯកឧត្តម ហូ វ៉ាន់មឹង ប្រធានគណៈកម្មាធិការ ប្រជាជនខេត្តអានយ៉ាង នៃសាធារណៈរដ្ឋសង្គម និយមវៀតណាម អានបន្ត
សម្តេចកិត្តិសង្គហបណ្ឌិត ម៉ែន សំអន អញ្ជើញសួរសុខទុក្ខ ឯកឧត្តម កិត្តិឧទ្ទេសបណ្ឌិត ហ៊ុន ហេង បន្ទាប់ពីធូរសះស្បើយ ពីជំងឺរលាកសួតធ្ងន់ធ្ងរ នៅគេហដ្ឋាន ស្ថិតក្នុងសង្កាត់ទឹកថ្លា ខណ្ឌសែនសុខ អានបន្ត
ឯកឧត្ដម សាយ សំអាល់ ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងរៀបចំដែនដី នគរូបនីយកម្ម និងសំណង់ អញ្ចើញជាធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ ក្នុងកិច្ចប្រជុំពិនិត្យ ពិភាក្សា លើករណី រដ្ឋបាលខេត្តសៀមរាប ស្នើសុំគោលការណ៍ កំណត់ទីតាំង និងដីទំហំ ៣៧ ៤៨៧ ម៉ែត្រការ៉េ ស្ថិតនៅក្រុងសៀមរាប សម្រាប់សាងសង់ សួនតេជោសន្តិភាព ខេត្តសៀមរាប អានបន្ត
អាគារប៉ុស្តិ៍នគរបាល រដ្ឋបាលឃុំជាលា នឹងលេចចេញរូបរាងនៅពេលឆាប់ៗខាងមុខនេះ ក្រោមការដឹកនាំរបស់លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ហេង វុទ្ធី ស្នងការនគរបាលខេត្តកំពង់ចាម អានបន្ត
សម្តេចកិត្តិសង្គហបណ្ឌិត ម៉ែន សំអន ៖ វិស័យឯកជន មានការរីកចម្រើន គឺវាជួយដោះស្រាយបញ្ហាសេដ្ឋកិច្ចរបស់ប្រទេស អានបន្ត
លោកជំទាវ ម៉ាណ ណាវី សមាជិកព្រឹទ្ធសភា អញ្ជើញចុះជួបសំណេះសំណាល ពិភាក្សាការងារ រវាងក្រុមសមាជិកាព្រឹទ្ធសភា ជាក្រុងបានលុង ស្រុកអូរជុំ ស្រុកតាវែង ស្រុកកូនមុំ និងស្រុកវើនសៃ ដើម្បីឈ្វេងយល់ អំពីវឌ្ឍនភាពការងារ ស្ថិតនៅសាលាស្រុកអូរជុំ ខេត្តរតនគិរី អានបន្ត
ឯកឧត្តម គួច ចំរើន អភិបាលខេត្តកណ្ដាល អញ្ជើញទទួលជួបពិភាក្សាការងារជាមួយ លោកស្រី Lucy Wallace ទីប្រឹក្សាសម្រាប់ការរីកចម្រើន នៃស្ថានឯកអគ្គរដ្ឋទូតអង់គ្លេស ប្រចាំរាជធានីភ្នំពេញ នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា អានបន្ត
ឯកឧត្តម អ៊ុន ចាន់ដា អភិបាលខេត្តកំពង់ចាម៖ ជំរុញដល់សមត្ថកិច្ចពាក់ព័ន្ធ ពង្រឹងការអនុវត្តវិធានការ រដ្ឋបាលចល័តជាប្រចាំ ទោះបីខេត្តកំពង់ចាម ពុំមានស្តែមអនឡាញ ( Online Scams) អានបន្ត
លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ហេង វុទ្ធី ៖នគរបាលយើង ត្រូវបង្កើនសកម្មភាពទ្វេរដង ពីរមួយថ្ងៃទៅមួយថ្ងៃ ដែលស្ដែងចេញពីឆន្ទ:ពិតប្រាកដ អានបន្ត
ឯកឧត្តម គួច ចំរើន អភិបាលខេត្តកណ្តាល និងលោកជំទាវ អញ្ជើញចូលរួមប្រារព្ធពិធីបុណ្យខួប ៥៦ឆ្នាំ នៃការបកប្រែគម្ពីរ ព្រះត្រៃបិដកខ្មែរ សូធ្យព្រះត្រៃបិដក និងរំព្ញកគុណក្រុមជំនុំ ព្រះត្រៃបិដក នៅទីតាំងពុទ្ធមណ្ឌលវិបស្សនាធុរៈ ភ្នំឧដុង្គ (ភ្នំអដ្ឋរស្ស) ស្ថិតក្នុងស្រុកពញាឮ អានបន្ត
ឯកឧត្តម ស៊ុន សុវណ្ណារិទ្ធិ អភិបាលខេត្តកំពង់ឆ្នាំង អញ្ជើញចូលរួមកិច្ចប្រជុំបូកសរុប លទ្ធផលការងារប្រចាំឆ្នាំ២០២៥ និងលើកទិសដៅការងារឆ្នាំ២០២៦ របស់ក្រុមការងាររាជរដ្ឋាភិបាលចុះមូលដ្ឋានខេត្តកំពង់ឆ្នាំង អានបន្ត
លោក ប៊ិន ឡាដា អភិបាលស្រុកស្រីសន្ធរ អញ្ចើញចូលរួមអមដំណើរឯកឧត្តមរដ្នមន្ត្រី ថោ ជេដ្ឋា ចុះពិនិត្យប្រព័ន្ធធារាសាស្រ្តសា្ថនីយ៍ បូមទឹកព្រែកពោធិ៍ និងពិនិត្យដំណើរ ការវឌ្ឍន៍ភាព នៃការស្តារ ល្បាប់ភក់ ដែលកកស្ទះ មុខទឹក មិនអាចបូមទឹកបាន អានបន្ត
ឯកឧត្តម លូ គឹមឈន់ ប្រតិភូរាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា ទទួលបន្ទុកជាប្រធានអគ្គនាយក កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ បានទទួលស្វាគមន៍ដំណើរទស្សនកិច្ច ក្រុមហ៊ុន Mediterranean Shipping Cambodia ដឹកនាំដោយលោក Udi Goldberg អានបន្ត
គោលការណ៍របស់រាជរដ្ឋាភិបាល គឺ ទី១. ទឹកដី និងប្រជាជន នៅតែជាអាទិភាព របស់រាជរដ្ឋាភិបាល ទាំងពេលកន្លងមក បច្ចុប្បន្ន និងទៅអនាគត និង ទី២. ជំហរពាក់ព័ន្ធ នឹងព្រំដែនកម្ពុជា-ថៃ គឺជាព្រំដែនអន្តរជាតិ រវាងរដ្ឋ និងរដ្ឋ និងត្រូវបានការពារ ដោយច្បាប់អន្តរជាតិ ហើយកម្ពុជាមិនទទួលស្គាល់ដាច់ខាត ការកែប្រែខ្សែបន្ទាត់ព្រំដែន ឬការកាន់កាប់ទឹកដី ដោយខុសច្បាប់អន្តរជាតិ ឬតាមរយៈការប្រើប្រាស់កម្លាំង អានបន្ត
ឯកឧត្តម ឧបនាយករដ្នមន្ត្រី សាយ សំអាល់ អញ្ជើញចូលរួមជាកិត្តិយស ក្នុងពិធីជួបសំណេះសំណាលជាមួយ សិស្សនិទ្ទេស A នៃការប្រឡងសញ្ញាបត្រ មធ្យមសិក្សាទុតិយភូមិ និងការប្រឡងសញ្ញាបត្របច្ចេកទេស និងវិជ្ជាជីវៈកម្រិត ៣ នៅមជ្ឈមណ្ឌលសន្និបាត និងពិព័រណ៍អន្តរជាតិជ្រោយចង្វារ អានបន្ត
ឯកឧត្តមសន្តិបណ្ឌិត នេត សាវឿន ឧបនាយករដ្ឋមន្រ្តី អញ្ជើញអមដំណើរ សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត អញ្ជើញជាអធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ ក្នុងពិធីជួបសំណេះសំណាល ជាមួយសិស្សនិទ្ទេស A នៃការប្រឡងសញ្ញាបត្រ មធ្យមសិក្សាទុតិយភូមិ និងការប្រឡង សញ្ញាបត្របច្ចេកទេស និងវិជ្ជាជីវៈកម្រិត ៣ អានបន្ត
លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ហេង វុទ្ធី ស្នងការនគរបាលខេត្តកំពង់ចាម អញ្ចើញចូលរួមកិច្ចផ្សព្វផ្សាយអនុក្រឹត្យ លេខ:០៣ អនក្រ.បក ស្តីពីការគ្រប់គ្រងសន្តិសុខ សុវត្ថិភាព តាមទីតាំង រស់នៅប្រមូលផ្ដុំ និងបង្ក្រាបបទល្មើស ឆបោក តាមប្រព័ន្ធ បច្ចេកវិទ្យា online Scams ក្នុងភូមិសាស្ត្រខេត្តកំពង់ចាម អានបន្ត
ឯកឧត្តម វ៉ី សំណាង អភិបាលខេត្តតាកែវ បានរៀបចំអាហារសាមគ្គី ឆ្លៀតជួបសំណេះសំណាលជាមួយ អាណាព្យាបាល និងសិស្សជ័យលាភី និទ្ទេស A ចំនួន ១៧៨នាក់ ទូទាំងខេត្តតាកែវ នៅភោជនីយដ្ឋានបឹងមាស រាជធានីភ្នំពេញ អានបន្ត
ឯកឧត្ដមសន្តិបណ្ឌិត សុខ ផល រដ្នលេខាធិការក្រសួងមហាផ្ទៃ អញ្ចើញចូលរួមកិច្ចប្រជុំប្រចាំសប្តាហ៍ ដើម្បីតាមដានវឌ្ឍនភាព ការងារបង្ក្រាប បទល្មើសឆបោក តាមប្រព័ន្ធបច្ចេកវិទ្យា Online Scams នៅទីស្តីការក្រសួងមហាផ្ទៃ អានបន្ត
បាឋកថាស្តីពី កិច្ចព្រមព្រៀងពាណិជ្ជកម្មបដិការ រវាងព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា និងសហរដ្ឋអាមេរិក ក្រោមអាណត្តិ លោកប្រធានាធិបតី ដូណាល់ត្រាំ នៅកំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ អានបន្ត