ឯកឧត្ដមសន្តិបណ្ឌិត សុខ ផល រដ្នលេខាធិការក្រសួងមហាផ្ទៃ អញ្ចើញចូលរួមកិច្ចប្រជុំផ្សព្វផ្សាយ ប្រកាសស្តីពីការបង្កើត និងការរៀបចំសមាសភាព នៃលេខាធិការដ្ឋានសម្រាប់គាំទ្រ ការអនុវត្តគោលនយោបាយ ភូមិ-ឃុំ-សង្កាត់មានសុវត្ថិភាព ស្ថិតក្នុងសមត្ថកិច្ចក្រសួងមហាផ្ទៃ នៅថ្នាក់ក្រោមជាតិ អានបន្ត
ឯកឧត្តម គួច ចំរើន អភិបាលខេត្តកណ្ដាល ថ្លែងអំណរគុណ នូវទឹកចិត្ត ដ៏ប្រពៃ របស់បងប្អូន ប្រជាពលរដ្ឋទាំងអស់ ដែលបានចូល រួមគាំទ្រ ជាមួយ រាជរដ្ឋាភិបាល ក្នុងការ កសាងគម្រោង ព្រែកជីក ហ្វូណនតេជោ អានបន្ត
ឯកឧត្តមសន្តិបណ្ឌិត សុខ ផល រដ្ឋលេខាធិការក្រសួងមហាផ្ទៃ និងលោកជំទាវ គោរពជូនពរឯកឧត្តមអភិសន្តិបណ្ឌិត ស សុខា ឧបនាយករដ្ឋមន្រ្តី រដ្ឋមន្រ្តីក្រសួងមហាផ្ទៃ ក្នុងឱកាសដ៏មង្គលថ្លៃថ្លា នៃថ្ងៃចម្រើនជន្មាយុ អានបន្ត
អនុរដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងការពារប្រទេស និងជាប្រធានអគ្គសេនាធិការ កងទ័ពប្រជាជនវៀតណាម វាយតម្លៃខ្ពស់ចំពោះការរីកចម្រើន លើគ្រប់វិស័យរបស់កម្ពុជា អានបន្ត
កម្ពុជា-វៀតណាម ឯកភាពរួមគ្នាពង្រឹងពង្រីកកិច្ចសហប្រតិបត្តិការឱ្យកាន់តែស៊ីជម្រៅ កសាងព្រំដែនជាព្រំដែន សន្តិភាព មិត្តភាព សហប្រតិបត្តិការ និងការអភិវឌ្ឍ អានបន្ត
ឧត្ដមសេនីយ៍ឯក ហួត ឈាងអន ប្រកាសគាំទ្រពេញទំហឹង ចំពោះចំណាត់ការ របស់សម្ដេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត លើបញ្ហាព្រំដែនជាមួយថៃ ទាំងការប្ដឹងទៅតុលាការអន្ដរជាតិ និងការប្រើប្រាស់កម្លាំងការពារខ្លួន អានបន្ត
ឯកឧត្តម ឃួង ស្រេង អញ្ចើញក្នុងពិធីប្រគល់-ទទួល មូលនិធិកាកបាទក្រហមកម្ពុជា ជូនសាខាកាកបាទក្រហមកម្ពុជារាជធានីភ្នំពេញ ក្រោមអធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ លោកជំទាវបណ្ឌិត ពេជ ចន្ទមុន្នី ហ៊ុន ម៉ាណែត អានបន្ត
លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ហេង វុទ្ធី បានបន្ដនាំយកអំណោយដ៏ថ្លៃថ្លា របស់សម្ដេចតេជោ និងសម្ដេចកិត្តិព្រឹទ្ធបណ្ឌិត ចុះសួរសុខទុក្ខអតីតយុទ្ធជន ដែលកំពុងមានជំងឺប្រចាំកាយ ចំនួន១០គ្រួសារបន្ថែម អានបន្ត
លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ហេង វុទ្ធី អញ្ជើញនាំយកអំណោយដ៏ថ្លៃថ្លា របស់សម្ដេចតេជោ ហ៊ុន សែន និងសម្ដេចកិត្តិព្រឹទ្ធបណ្ឌិត ចុះសួរសុខទុក្ខអតីតយុទ្ធជន ដែលកំពុងមានជំងឺប្រចាំកាយ អានបន្ត
សម្ដេចកិត្តិសង្គហបណ្ឌិត ម៉ែន សំអន សមាជិករដ្ឋសភា និងជាតំណាងរាស្ត្រមណ្ឌលស្វាយរៀង អញ្ជើញចូលរួមបើកកិច្ចប្រជុំសមាជរដ្ឋសភា និងព្រឹទ្ធសភា អានបន្ត
ឯកឧត្តម ស៊ុន សុវណ្ណារិទ្ធិ អភិបាលខេត្តកំពង់ឆ្នាំង អញ្ចើញជាអធិបតីដឹកនាំកិច្ចប្រជុំ ត្រួតពិនិត្យការងារសំខាន់ៗមួយចំនួន អានបន្ត
ឯកឧត្តម ពេជ្រ កែវមុនី អភិបាលរងខេត្ដកំពង់ឆ្នាំង អញ្ជើញជាអធិបតីដឹកនាំកិច្ចប្រជុំ ពិនិត្យករណីសំណើ សុំអន្តរាគមន៍ទាមទារកម្មសិទ្ធ វិវាទដីធ្លី របស់ប្រជាពលរដ្ឋ ស្នើសុំវាស់វែងដីចុះបញ្ជី នៅក្នុងស្រុករលាប្អៀរ អានបន្ត
សម្ដេចធិបតីនាយករដ្នមន្ត្រី៖ក្រោយពីត្រឡប់ពីបំពេញបេសកកម្មក្រៅប្រទេស ថ្ងៃនេះខ្ញុំបានជួបប្រជុំជាមួយ ថ្នាក់ដឹកនាំកងទ័ព របស់យើងនៅព្រំដែនដើម្បីស្ដាប់នូវរបាយការណ៍ ពីសភាពការណ៍ជាក់ស្ដែង នៅព្រំដែនកម្ពុជា-ថៃ។ អានបន្ត
ឯកឧត្តម គួច ចំរើន អភិបាលខេត្ត និងជាប្រធានសហភាពសហព័ន្ធយុវជនកម្ពុជាខេត្តកណ្តាល អញ្ជើញជាអធិបតីភាព ក្នុងកម្មវិធីជំនួបជាមួយវាគ្មិនកិត្តិយស ក្រោមប្រធានបទ យុវជន និងឱកាស ក្លាយជាអ្នកបន្តវេន អានបន្ត
ឯកឧត្តមសន្តិបណ្ឌិត នេត សាវឿន ឧបនាយករដ្ឋមន្រ្តី អញ្ជើញទទួលដំណើរ សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត និងលោកជំទាវបណ្ឌិត ពេជ ចន្ទមុន្នី ហ៊ុន ម៉ាណែត បន្ទាប់ពីអញ្ជើញដឹកនាំគណៈប្រតិភូជាន់ខ្ពស់ បំពេញទស្សនកិច្ចការងារផ្លូវការ នៅប្រទេសជប៉ុន អានបន្ត
ឯកឧត្តម ប៉ា សុជាតិវង្ស សមាជិកគណៈកម្មាធិការកណ្តាល អញ្ចើញចូលរួមកិច្ចប្រជុំ ក្រុមការងារគណបក្ស ចុះមូលដ្ឋានរាជធានីភ្នំពេញ និងគណៈកម្មាធិការ គណបក្សរាជធានីភ្នំពេញ ប្រចាំខែមេសា- ខែឧសភា និងទិសដៅខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២៥ អានបន្ត
ឯកឧត្តមអភិបាលខេត្តកណ្ដាល ស្នើដល់ ក្រុមការងារ បច្ចេកទេស និងអាជ្ញាធរ មូលដ្ឋាន ត្រូវខិតខំ យកចិត្ត ទុកដាក់ ផ្សព្វផ្សាយ ពន្យល់ ប្រជាពលរដ្ឋ អំពី អត្ថប្រយោជន៍ នៃគម្រោង សាងសង់ ព្រែកជីក ហ្វូណនតេជោ និងការកែសម្រួលប្លង់ បច្ចេកទេស របស់គម្រោង អោយបានយល់ច្បាស់ បន្ថែមទៀត អានបន្ត