ឯកឧត្តមបណ្ឌិតសភាចារ្យ ហង្សជួន ណារ៉ុន និងឯកឧត្តម ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី កើត រិទ្ធ បានអញ្ចើញដឹកនាំកិច្ចប្រជុំ ធ្វើបទបង្ហាញ ដើម្បីរៀបចំប្រលងជ្រើសរើស សិស្សពូកែថ្នាក់ទី១០ ប្រចាំវិទ្យាល័យទាំង៥ ក្នុងស្រុកព្រៃឈរ អានបន្ត
លោកជំទាវបណ្ឌិត ពេជ ចន្ទមុន្នី ហ៊ុន ម៉ាណែត បានដឹកនាំក្រុមគ្រូពេទ្យស្ម័គ្រចិត្ត យុវជនសម្តេចតេជោ (TYDA) អញ្ចើញចុះពិនិត្យ និងព្យាបាលជំងឺ ជូនប្រជាពលរដ្ឋ នៅសង្កាត់រុនតាឯក ក្រុងរុនតាឯក ខេត្តសៀមរាប អានបន្ត
ឯកឧត្តម គួច ចំរើន អភិបាលខេត្តកណ្ដាល និងលោកជំទាវ អ៊ូ ធីតាពៅ គួច ចំរើន បានអញ្ជើញចូលរួមពិធីបុណ្យផ្កាប្រាក់ មហាសាមគ្គីរូបរួមបច្ច័យ ជួយកសាងអគារសិក្សា សាកលវិទ្យាល័យ សម្តេចព្រះមហាសង្ឃរាជ បួរ គ្រី ស្ថិតនៅក្នុងស្រុកអង្គស្នួល អានបន្ត
ឯកឧត្តម ឧត្តមសេនីយ៍ឯក ជួន ណារិន្ទ អគ្គស្នងការរង និងជាស្នងការនគរបាល សូមគោរព អបអរសាទរ សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន ក្នុងឱកាសទទួល សញ្ញាបត្រ បណ្ឌិតកិត្តិយស ភាពជាអ្នកដឹកនាំ និងការកសាងសន្តិភាព អានបន្ត
ឯកឧត្តម ស៊ុន សុវណ្ណារិទ្ធិ អភិបាលខេត្តកំពង់ឆ្នាំង បានអញ្ចើញចូលរួមកិច្ចប្រជុំ ពិនិត្យស្រាវជ្រាវ វិវាទដីធ្លី ដែលនៅសេសសល់ក្នុងភូមិសាស្រ្តខេត្តកំពង់ឆ្នាំង ជាមួយក្រុមការងារ ក្រសួងរៀបចំដែនដី នគរូបនីយកម្ម និងសំណង់ អានបន្ត
ឯកឧត្តម ស៊ុន សុវណ្ណារិទ្ធិ បានអមដំណើរ ឯកឧត្ដម រដ្ឋមន្ត្រី ឆាយឫទ្ធិសែន អញ្ជើញចុះត្រួតពិនិត្យវឌ្ឍនភាពនៃការស្ថាបនាផ្លូវក្រាលកៅស៊ូ ២ជាន់ និងផ្លូវក្រាលបេតុង ក្នុងស្រុកកំពង់ត្រឡាច រលាប្អៀរ និងស្រុកបរិបូរណ៍ អានបន្ត
លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ហេង វុទ្ធី បានអមដំណើរ ឯកឧត្តម អ៊ុន ចាន់ដា អញ្ជើញចុះសំណេះសំណាល ជាមួយ លោកគ្រូ អ្នកគ្រូ សិស្សានុសិស្ស និងចុះពិនិត្យការផ្ដល់អត្តសញ្ញាណប័ណ្ណ សញ្ជាតិខ្មែរ ជូនសិស្សានុសិស្សវិទ្យាល័យ ហ៊ុន សែន ស្ទឹងត្រង់ អានបន្ត
ឯកឧត្តម ប៉ា សុជាតិវង្ស ប្រធានគណៈកម្មការទី៧ នៃរដ្ឋសភា សូមគោរព អបអរសាទរ សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន ក្នុងឱកាស ទទួលសញ្ញាបត្រ បណ្ឌិតកិត្តិយស ភាពជាអ្នកដឹកនាំ និងការកសាងសន្តិភាព អានបន្ត
ឯកឧត្តម ឧត្តមសេនីយ៍ឯក រ័ត្ន ស្រ៊ាង មេបញ្ជាការ កងរាជអាវុធហត្ថរាជធានីភ្នំពេញ បានអញ្ជើញចូលរួមទទួលដំណើរ សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន អញ្ជើញដឹកនាំប្រតិភូ ជាន់ខ្ពស់កម្ពុជា ធ្វើមាតុភូមិនិវត្តន៍ ប្រកបដោយសុវត្ថិភាព អានបន្ត
សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត បានអនុញ្ញាតឱ្យប្រតិភូបរិស្ថាន មហាអនុតំបន់មេគង្គ ជួបសម្តែងការគួរសម និងពិភាក្សាការងារ នៅវិមានសន្តិភាព អានបន្ត
លោក ហួត គីមឆា អគ្គកុងស៊ុលកម្ពុជា ប្រចាំនៅអឺអេ សហរដ្នអាមេរិក បានដឹកនាំអ្នកវិនិយោគធ្វើការ រកស៊ីនៅកម្ពុជា ចូលជួបសម្ដែងការគួរសម និងពិភាក្សាការងារ ជាមួយសម្តេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នៅវិមានសន្តិភាព អានបន្ត
ឯកឧត្តម លូ គឹមឈន់ ប្រតិភូរាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា បានទទួលលោក Kimura ជាតំណាងក្រុមហ៊ុនសាងសង់ជប៉ុន TOA Corporation ចូលជួបសម្តែងការគួរសម និងអបអរសាទរ ពិធីសម្ពោធបើក ឱ្យប្រើប្រាស់ ជាផ្លូវការចំណតផែកុងតឺន័រ បន្ថែមប្រវែង ២៥៣ម៉ែត្រ អានបន្ត
ឯកឧត្តម លូ គឹមឈន់ ប្រតិភូរាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា បានទទួលស្វាគមន៍ ដំណើរទស្សនកិច្ច គណៈប្រតិភូ គណៈកម្មការទី ៩ ព្រឹទ្ធសភា ដឹកនាំដោយ ឯកឧត្តម អ៊ុំ សារិទ្ធ ប្រធានគណៈកម្មការទី ៩ ព្រឹទ្ធសភា អានបន្ត
ឯកឧត្តម លូ គឹមឈន់ ប្រតិភូរាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា ទទួលបន្ទុកជាប្រធានអគ្គនាយក កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ បានទទួលស្វាគមន៍ ដំណើរទស្សនកិច្ច គណៈប្រតិភូកំពង់ផែ Tianjin Port Group អានបន្ត
ឯកឧត្តម ស៊ុន សុវណ្ណារិទ្ធិ អភិបាលខេត្តកំពង់ឆ្នាំង ផ្ញើសារលិខិត អបអរសាទរ សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន ក្នុងឱកាស ទទួលបានសញ្ញាបត្រ បណ្ឌិតកិត្តិយស ភាពជាអ្នកដឹកនាំ និងការកសាងសន្ដិភាព អានបន្ត
លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ហេង វុទ្ធី ស្នងការនគរបាលខេត្តកំពង់ចាម សូមគោរពអបអរសាទរ សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន ក្នុងឱកាស ទទួលសញ្ញាបត្រ បណ្ឌិតកិត្តិយស ភាពជាអ្នកដឹកនាំ និងការកសាងសន្តិភាព អានបន្ត
ឯកឧត្តម លូ គឹមឈន់ ប្រតិភូរាជរដ្នាភិបាលកម្ពុជា និងលោក Koichi Miyake ប្រធានក្រុមជំនាញការ JICA បានជួបពិភាក្សាការងារ ស្តីពី និន្នាការកំណើន កុងតឺន័រឆ្លងកាត់ កសស និងយុទ្ធសាស្រ្តគ្រប់គ្រង និងប្រតិបត្តិការ ចំណតផែកុងតឺន័រ អានបន្ត
ឯកឧត្តម លូ គឹមឈន់ បានអញ្ចើញបើកកិច្ចប្រជុំពិភាក្សាការងារ ស្តីពីគំនូសប្លង់ និងរចនាសម្ព័ន្ធអគារ VTS ថ្មីនៃ គម្រោងអភិវឌ្ឍន៍ប្រព័ន្ធចរាចរនាវា (VTS) ជាមួយក្រុមហ៊ុនទីប្រឹក្សា JAPAN Aids to Navigation Association (JANA) អានបន្ត
តំណាងក្រុមហ៊ុននាវាចរណ៍ MAERSK Lines ចូលសម្តែងការគួរសម និងអបអរសាទរ ពិធីសម្ពោធបើកឱ្យប្រើប្រាស់ ជាផ្លូវការចំណត ផែកុងតឺន័របន្ថែមប្រវែង ២៥៣ម៉ែត្រ អានបន្ត