ឯកឧត្តម ឧបនាយករដ្ឋមន្រ្តី សាយ សំអាល់ ៖ សង្ឃឹមថា សិក្ខាកាមទាំងអស់ នឹងពិភាក្សាផ្លាស់ប្តូរ មតិយោបល់ និងមានគំនិតគិតគូរ បានច្បាស់លាស់ ក្នុងរៀបចំទីក្រុងទឹកអង្គរ ក្រុងសៀមរាប អានបន្ត
ឯកឧត្តម សេនីយ៍ឯក ឌី វិជ្ជា អគ្គស្នងការរងនគរបាលជាតិ បានអញ្ចើញចូលរួម កិច្ចប្រជុំប្រកាសផ្សព្វផ្សាយ អនុក្រឹត្យស្តីពីការ បង្កើតគណៈបញ្ជាការ សន្តិសុខអចិន្រ្តៃយ៍ សម្រាប់ការ បោះឆ្នោតថ្នាក់ជាតិ និងថ្នាក់ក្រោមជាតិ (គ.ស.អ) នៅទីស្តីការក្រសួងមហាផ្ទៃ អានបន្ត
លោកឧត្តមសេនីយ៍ត្រី ហេង វុទ្ធី ស្នងការនគរបាលខេត្តកំពង់ចាម បានអញ្ចើញចូលរួម កិច្ចប្រជុំប្រកាស ផ្សព្វផ្សាយអនុក្រឹត្យ ស្តីពីការ បង្កើតគណៈបញ្ជាការ សន្តិសុខអចិន្រ្តៃយ៍ សម្រាប់ការបោះឆ្នោត ថ្នាក់ជាតិ និងថ្នាក់ក្រោមជាតិ (គ.ស.អ) នៅទីស្តីការក្រសួងមហាផ្ទៃ អានបន្ត
សម្ដេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត អញ្ជេីញជួបពិភាក្សាការងារ ទ្វេភាគី ជាមួយ នាយករដ្ឋមន្ត្រីវៀតណាម ក្នុងឱកាសនៃដំណើរ បំពេញទស្សនកិច្ចផ្លូវការ នៅរដ្ឋធានីហាណូយ អានបន្ត
សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត និងនាយករដ្ឋមន្ត្រីវៀតណាម អញ្ជើញធ្វើជាសាក្សី ក្នុងពិធីចុះហត្ថលេខា លើឯកសារ កិច្ចព្រមព្រៀងចំនួន០៣ អានបន្ត
ឯកឧត្តម ឧត្តមសេនីយ៍ឯក ហួត ឈាងអន បានអញ្ចើញជាអធិបតី ដឹកនាំកិច្ចប្រជុំ ត្រួតពិនិត្យការ អនុវត្តការងារប្រចាំសប្ដាហ៍ របស់ទីចាត់ការ ចលនូប្បត្ថម្ភ អគ្គបញ្ជាការ អានបន្ត
ឯកឧត្តមសន្តិបណ្ឌិត នេត សាវឿន ឧបនាយករដ្នមន្ត្រី បានអញ្ជើញជូនដំណើរ សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត ដឹកនាំគណៈប្រតិភូ អញ្ជើញបំពេញ ទស្សនកិច្ចផ្លូវការ នៅសាធារណរដ្ឋសង្គមនិយមវៀតណាម អានបន្ត
លោកជំទាវបណ្ឌិត ពេជ ចន្ទមុនី្ន ហ៊ុន ម៉ាណែត អញ្ចើញប្រគល់ អណ្តូងទឹកស្អាតចំនួន៥ ជូនប្រជាពលរដ្ន នៅក្នុងស្រុកសំរោង ខេត្តតាកែវ អានបន្ត
ឯកឧត្ដមសន្តិបណ្ឌិត សុខ ផល ផ្ញើសារអបអរសាទរ និងគោរពជូនពរសម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត ដែលត្រូវបានអង្គសន្និបាតគណៈកម្មាធិការកណ្តាល លើកទី៤៤ អាណត្តិទី៥ បោះឆ្នោតជ្រើសតាំងជា អនុប្រធានគណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា អានបន្ត
ឧត្ដមសេនីយ៍ឯក ហួត ឈាងអន ផ្ញើសារជូនពរ និងអបអរសាទរ សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត ដែលត្រូវបាន អង្គសន្និបាត គណៈកម្មាធិការកណ្តាល លើកទី៤៤ អាណត្តិទី៥ បោះឆ្នោតជ្រើសតាំងជា អនុប្រធានគណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា អានបន្ត
សម្ដេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត អញ្ជើញចូលរួម មហាសន្និបាត វិសាមញ្ញតំណាងទូទាំងប្រទេស របស់គណៈបក្សប្រជាជនកម្ពុជា នៅវិមាន៧មករា អានបន្ត
លោកឧត្តមសេនីយ៍ត្រី ជូ សារុន មេបញ្ជាការ កងរាជអាវុធហត្ថខេត្តកំពង់ស្ពឺ បានអញ្ជើញជាអធិបតី ក្នុងពិធីប្រគល់ ភារកិច្ចជូន មេបញ្ជាការស្តីទី មូលដ្ឋានកងរាជអាវុធហត្ថស្រុកភ្នំស្រួច អានបន្ត
ឯកឧត្តមសន្តិបណ្ឌិត នេត សាវឿន ឧបនាយករដ្នមន្ត្រី បានអញ្ជើញចូលរួម មហាសន្និបាត វិសាមញ្ញតំណាង ទូទាំងប្រទេស របស់គណៈបក្សប្រជាជនកម្ពុជា នៅវិមាន៧មករា អានបន្ត
ឯកឧត្ដមសន្តិបណ្ឌិត សុខ ផល សមាជិកគណៈកម្មាធិកាកណ្ដាល គណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា បានអញ្ជើញចូលរួម មហាសន្និបាត វិសាមញ្ញតំណាងទូទាំងប្រទេស របស់គណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា នៅវិមាន៧មករា អានបន្ត
ឯកឧត្តម គួច ចំរើន អភិបាលខេត្តព្រះសីហនុ និងឯកឧត្តមអនុប្រធាន បេសកកម្មស្ថានទូតចិន ប្រចាំកម្ពុជា អញ្ជើញសម្ពោធ ដាក់ឱ្យប្រើប្រាស់ អគារសិក្សាសាលា រៀនខ្មែរ-ចិន កាងហួរ ក្រុងព្រះសីហនុ អានបន្ត
ឯកឧត្តម កើត រិទ្ធ ឧបនាយករដ្ឋមន្រ្តី រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងយុត្តិធម៌ និងជាប្រធាន ក្រុមប្រឹក្សាភិបាល នៃបណ្ឌិត្យសភា ភូមិន្ទយុត្តិធម៌កម្ពុជា អញ្ជើញជាអធិបតីដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ បំពាក់អាវផាយ ដល់ក្រឡាបញ្ជី កម្មសិក្សា ជំនាន់ទី៨ អានបន្ត
ឯកឧត្តម ឧបនាយករដ្នមន្ត្រី កើត រិទ្ធ អញ្ជើញដឹកនាំកិច្ចប្រជុំ ក្រុមប្រឹក្សាភិបាល នៃបណ្ឌិត្យសភាភូមិន្ទកម្ពុជា ដើម្បីរៀបចំផែនការសកម្មភាព និងពិភាក្សាលើការ រៀបចំការ ប្រឡងប្រជែង ជ្រើសរើស សិស្សវិជ្ជាជីវៈតុលាការ អានបន្ត
លោកឧត្តមសេនីយ៍ត្រី ឡាក់ ម៉េងធី ស្នងការរង នគរបាលខេត្តកណ្ដាល បានអញ្ចើញចូលរួម កិច្ចប្រជុំបូកសរុប លទ្ធផលការងារ ប្រចាំខែវិច្ឆិកា និងលើកទិសដៅខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៣ របស់រដ្ឋបាលខេត្តកណ្តាល អានបន្ត
ឯកឧត្តម ឧបនាយករដ្នមន្ត្រី សាយ សំអាល់ បានអញ្ចើញចូលរួម ក្នុងពិធីសំណេះសំណាល ជាមួយប្រជាពលរដ្ឋ នៅក្នុងស្រុកបន្ទាយស្រី ខេត្តសៀមរាប ក្រោមអធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ សម្តេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត អានបន្ត
សម្តេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត អញ្ជើញសំណេះសំណាល ជាមួយប្រជាពលរដ្ឋ រស់នៅតំបន់១ តំបន់២ នៃរមណីយដ្ឋានអង្គរ ដែលស្ម័គ្រចិត្ត មករស់នៅភូមិតានី ឃុំរុនតាឯក ស្រុកបន្ទាយស្រី ខេត្តសៀមរាប អានបន្ត